ČZ 125 (1947)

Vlastník pp377
Vloženo 2.2.2018
Aktualizováno 16.11.2020

Čezeta koupena původně pro babičku vzhledem ke shodnému roku "výroby", nakonec připravena pro dceru. Babička zůstane u konopnice.

První dojmy - První dojmy nemám, protože motorka byla nepojízdná a nekompletní, ale byla k ní hromada náhradních dílů.

Motocykl jsem se rozhodl zachovat pokud možno co nejvíce v původním stavu.

Provedena kontrola co mi chybí, přebývá a nebo není originál.

Originál přední vidle jsem se rozhodl neshánět vzhledem k šíleným cenám a taky proto, že je to dobová úprava se kterou jsem motocykl sehnal, tak co.
Dvojsedlo by mi u veteránské komise neprošlo, tak jsem musel dodat repliku. Ostatní věci jsem měl nebo sehnal.

Pomocníků bylo dost a tak jdeme na to. Moc pěkná byla přední guma, ještě originál Baťa. Jdeme na totální rozborku, ať zjistíme jak na tom stařenka je.

Čučel jsem na drát, když jsem vyjmul a vyčistil ložiska. Originál USA. Vyčistit, namazat a vrátit.

Všechno vyčištěno, promazáno, zavařeno, vyrovnáno, pouze motor dostal kompletní GO, kterou mi udělal opět špičkově pan Sommer z Neveklova.

Dalo to práci, ale to ví každý kdo tomu propadne, že se to samo neudělá. Myslím, že se čezetka vcelku povedla.

Úspěšně jsem získal veteránské značky a dokonce krajský komisař motorku pochválil. Což určitě potěší

Měl jsem asi tři závady. 1. Rozsypalo se sedlo (replikové). 2. upadl mi klakson (replikový). 3. došel mi benzín (chyba mezi sedlem a řidítky) . Jinak všechno šlape jak má. Divil jsem se jak má motor houževnatý projev, na tu trojku to do kopce pořád tahá. Lehoučká, příjemná motorka. S mojí mladou, která má 50 kilo i s helmou to bude krásně jezdit.

Ircos
Ircos napsal 03.06.21 v 11:44 10b.

Děkuji za komentář u mé moto. Když vidím Vaše stroje, tak smekám a dávám za 10. Přeji pevné zdraví a příjemné svezení bez poškrábaných kolen .

Pepé747
Pepé747 napsal 19.04.21 v 08:39 10b.

Nádherný kousek historie!

Boblbee
Boblbee napsal 21.02.21 v 18:47 10b.

Krásná Číza je to, radost se na to koukat

bruttopyr
bruttopyr napsal 28.12.20 v 10:40 10b.

Motorka nádherná!
Ale jak se do socialistického stroje dostaly imperialistická ložiska z USA?
Buď ve střehu, imperialistický hrdlořez už číhá na hranicích!

Čadil
Čadil napsal 22.03.18 v 17:31 10b.

Pavle,jak jsem Ti psal,muj táta ji taky měl.Spolehlivá ,nenáročná,jezdila za pár kaček československých.