BMW R 1100 R (2000)

Vlastník BMWmaniak
Vloženo 29.1.2018
Aktualizováno 13.10.2019

Vloženo: 20.09.2018, Uskutečněno: 20.09.2018, Zhlédnuto: 35x

Tak a je tu další den a noční hokusy pokusy
Dnes jsem se dočkal nově nakomaxitovaných tabulek pro čísla, která ihned putovala do RD DESIGN, kde dostanou patřičný polep a tím i kýžený vzhled.
Další částí která mne dočasně opustila byla přední kapota, které se bude věnovat též značná péče a to v podobě polepu 2 typů linek a 2 ks erbu. Další položka na seznamu v polepování je kapka za jezdcem kde budou umístěny 2 nápisy ve švabachu. Ale to všechno bude až zítra, vlastně již dnes
Co však začalo včera v noci po 22 h a skončilo okolo 1 h ranní dnes ráno je montáž bočního nosiče SPZ s osvětlením, dále přenastavení ovladačů na řídítkach a úprava montážnich kitů pro zrcátka.
Jelikož a protože držíák SPZ je prioritně navržen pro BMW R 1200 NINE T vznikají drobné obtíže, které člověk musí řešit tak nějak za pochodu.
1. takovou překážkou bylo zjištění, že stávající šrouby pro uchycení držáku jsou pouze M8 nikoli M10 s čím samozřejmě souvisí i menší díry v dílech držáku.
2. svízel na sebe dlouho nenechala čekat po nainstalování jsem zjistil, že díky rozdílnému umístění brzdičů se moje SPZ nachází v horizontální poloze místo vertikální. Řešení bylo na snadě ihned i když jen velmi provizorní v podobě ohlého Al plocháče viz foto č. 4.
Dočasně než se mi podaří dotlačit nový díl, který bude krásně vyřezaný a okomaxitovaný.

• Když máš den blbec

Vyjíždím v 5 ráno z garáže jako každý den a stavím motorku na stojánek rozsvěcím světlo a jdu zavřít garáž. Zamknul jsem garáž usedám na mašinu noha mi sklouzává po listí a žaludech a motorka i semnou padá. Snažím se jí

Typ: Havárie
    Vloženo: 01.11.2018
    Uskutečněno: 14.10.2018
  • SPZ a zákony

S ohledem na nesmyslnost naší legislativy, která řeší kdejakou hloupost místo podstatných věci. Já jsem si třebas opakovaně zadělal na potíže při přestavbě svého BMW R 1100 R na Cafe Racer použitím originál dílů BMW nebo

Typ: Reportáž
    Vloženo: 21.09.2018
    Uskutečněno: 21.09.2018
  • Očista

Po neustálém osahávani motorky z důvodu oprav, úprav či servisu všeho druhu bylo nezbytné provést očistu. Proto naprosto logickým krokem po dokončení pilepů byla kompletní očista mého stroje, kterou jsem nechal na ( Čiš

Typ: Údržba
    Vloženo: 21.09.2018