Aprilia Pegaso 650 (2000)

Vlastník kralda75
Vloženo 26.1.2018
Aktualizováno 2.1.2020

Je prostě nádherná a plnoletá. Taková Italská krasavice

BMW F 650 GS: BMWje v podstatě stejná motorka. Dokonce se montovali na stejné lince v Itálii
Honda XL 650V Transalp: Cenově někde jinde
Kawasaki KLE 500: Stejně jako u Hondy

První dojmy - První dojmy jsou ve skrze pozitivní. Ještě jsme to spolu moc neprožili

Motorku bych doporučil pro - Asi bych ji doporučil klidným bajkerům, kteří už nemají chuť závodit a trhat rekordy. Samozřejmě i začátečníkům, protože Pegaso je fakt sjvěle ovladatelné. A taky těm trpělivým, kteří dokáží překousnout nějaký ten Italský výstřelek.

Doplňky na motorce - Už Při koupi jsem na ní měl Kufr Kappa, boční textilní brašny, držák navigace a 2x USB přípojku. Objednal jsem si turistické plexi, nové blastry a nainstaloval voltmetr. A nakonec jsem dostal od Ježíška tank vak.

Najeli jsme spolu zatím jen 500 kilometrů, takže se teprve ošaháváme. Za tu krátkou chvilku co ji mám jsme si už užili i nějaké ty pernější momenty, ale nic co by se nedalo vyřešit a vychytat po předchozím majiteli.
Vyřešila to výměna baterie, zadního tlumiče a dotažení kontaktů. Svezení po těchto opravách je nádherné. Dokonce i baťůžek se naučil velice rychle. Sám už prakticky nejezdím.
Trochu mě vadí dostupnost náhradních dílů. Na to, že Pegaso není až tak stará motorka, některé díly se prakticky nedají sehnat. Například čepy přepákování. Naštěstí si některé věci dokážu vyrobit, takže to nakonec nebylo tak dramatické.
S Pegasem jsme jezdili po okreskách a vedlejších silnicích. Pegaso je skvělá motorka, která hned padne do ruky, ovladatelná, parádní pohodlný posez. Dalo by se říct "hodná motorka".
Myslím, že se s ní dá velmi dobře a pohodlně cestovat i na delší cesty.
Uvidíme letos, snad dáme i nějaké delši tripy, apk přidám další poznatky.

VEPŘ.
VEPŘ. napsal 23.03.18 v 20:50 10b.

Krasavice ať jezdí a dělá radost 10 b

kralda75
kralda75 napsal 29.01.18 v 15:51

Kluci moc vám všem děkuju za komentáře. Zatím jsme toho spolu moc neprožili a zatím ji pořád trochu přetvářím. Fotky sem určitě pověsím jak to bude hotové.
Dnes jsem sundal bočák a beru ho do práce. Zkusím na něm udělat rozšíření ala TOURATECH a o kousek ho zkusím nadstavit, protože po výměně zadního tlumiče je Aprilka trochu víc naležato a to se mi ani trochu nezamlouvá. Nerad bych ji někde zvedal.

scorpius1111
scorpius1111 napsal 29.01.18 v 12:43 10b.

Milan1963
Milan1963 napsal 27.01.18 v 20:31 10b.

At' ti dělá radost. Hezká, osvědčená.

jirka.82
jirka.82 napsal 27.01.18 v 12:58 10b.

Je to krasavice Jiřino.. Na jaře ji pořádně otestujeme