Ducati Monster 1100 EVO (2012)

Vlastník vandavid
Vloženo 24.1.2018
Aktualizováno 25.1.2018

Moje první motorka od značky Ducati. První zkušenost jsem měl od kamaráda s Ducati Hypermotard 796 a po svezení mi bylo jasné, že dvouválec je ta pravá cesta. Jediná značka, která umí dokonale skloubit dvouválcový motor a nádherný vzhled, je italská Ducat

První dojmy - První dojmy s Monstrem 1100E byl nepopsatelné. Byl jsem zvyklý na čtyřválce s delším nástupem krouticího momentu, ale tady to bylo na ťuknutí, prostě nádhera. V celém spektru otáček je cítit neupadající výkon, který podporuje podvozek složený z komponent předních výrobců.

Monster pro mě byl jasnou volbou, co se týče modelů od značky Ducati. Je to naháč a pro ty jsem měl slabost pokaždé. Předchozí motorka byla Kawasaki Z750 2010. Na to, že se jednalo o čtyřválec, nástup krouticího momentu byl poměrně slušný už od nižších otáček, ale v porovnání s Monstrem to bylo nic, ten táhne a nikdy nepřestává. Obrovskou výhodou vzduchem chlazeného dvouválce je jeho finální hmotnost, která je 188kg (wet weight), no není to paráda. Já byl zvyklý na motorku mající 230kg a to bylo znát:D Co mě velmi mile překvapilo je komfort z jízdy. U monstra jsem čekal opravdu nepohodlnou motorku určenou na odpolední projížďky. Nicméně je to přesný opak, pohodlné sedlo a vhodná výška sedla z motorky dělají poměrně pohodlnou motorku (pokud se bavíme o kategorii naked bike).

KrtekBazi
KrtekBazi napsal 08.03.19 v 09:59 10b.

Příští sezonu do ní jdu je parádní.

Seri34
Seri34 napsal 31.01.18 v 10:57 10b.

Aďoš
Aďoš napsal 31.01.18 v 10:09 10b.

Tak to je velka parada

vandavid
vandavid napsal 27.01.18 v 19:19

Díky všem!

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 26.01.18 v 21:10 10b.