Yamaha YZF-R6 (2000)

Vlastník Kuceral
Vloženo 24.1.2018
Aktualizováno 24.1.2018

Modrá japonská sportovní motorka z roku 2000.

Yamaha YZF-R6: Novější ročníky jsou cenově trošku mimo mě
Honda CBR 600RR: Žádná pěkná se nenašla a měl jsem spíše touhu vlastnit R6

První dojmy - První dojmy z jízdy byly mnohem lepší jak první jízda na CBR 125R (mé první motorky). Už jsem věděl jak se naklánět apod. Bohužel jsem měl zažité z dváci, že když chci něco předjet tak musím kopat kvalty dolů... To co jsem poprvé udělal u R6 byla chyba :D z 6ky na 2ku a plnej kotel mě postavil na zadní kolo a já jen letěl a říkal si ku*va co sem si to koupil :D :D. Následovala dlouhá cesta domů a křeč v noze (vysvětluji si to tím úlekem) :D

Motorku bych doporučil pro - Doporučil bych pro zkušenější jezdce. Pro lidi, kteří jezdí rádi okruhy.

Doplňky na motorce - Padací protektory
Sportovní vzduchový K&N filtr
Zavažíčka na řidítkách
Navigace na řidítkách
Nabíječka pod sedlem

Yamahu YZF-R6 jsem si vybral, protože se mi zkrátka líbila a nebudu kecat.. prahnul jsem po něčem hodně sportovním a výkoným. Yamaha R6 se tímto přímo nabízí a tak se stala jasným favoritem. Další velké plus hrálo vlastnictví Yamah v naší rodině (zkrátka nejsem jediný kdo u nás Yamahu má). Během té chvíle co jí vlastním jsem si velice rychle zvykl na ovládání. Když bych měl zhodnotit jak na tom R6 po technické stránce je tak jako první bych zmínil brzdy.. Opravdu fungují, není to takové to "bahno" co se dává na dváci apod. Tlumiče velice tvrdé na krásných silnicích to nevadí ale znáte české silnice. Nicméně s tím jsem počítal a tak to jako chybu R6 nepočítám. Motor, největší slabinou je praskání vložek ve válci. Zatím se mi nic takového nestalo a doufám, že nestane. Po výkonostní stránce má motor 88kW (120koní +-) a kroutící moment 66Nm. Po přechodu z dváci musím říct, že to je velký skok. Prostor pro věci není moc velký a tak se vám do motorky vejde sada klíčů,nějaký ten hadr na utírání a třeba peněženka. Je to sport.. moc místa neočekávejte.