Honda CRF1000L Africa Twin (2017)

Vlastník Quake_J
Vloženo 22.1.2018
Aktualizováno 29.1.2018

Hezké počasí bude za námi

Vloženo: 21.09.2018, Uskutečněno: 21.09.2018, Stav tachometru: 7300 km, Zhlédnuto: 218x

Tak jsem s motorkou zatím najezdil od prosince tohoto roku víc než 7300 km. Musím říct, že mi motorka přinesla nové druhy prožitků. Ihned po Motosalonu v Brně jsme to nevydrželi a v březnu jsme se vydali s ženou na motorce na Slovensko k Myjavě a dál na Nové Mesto nad Váhom, hezký studený výlet. Jaro bylo krásné a já to zkoušel na našich moravských polních cestách a nějakých těch šotolinkách. Trénoval jsem jízdu ve stupačkách a musím uznat, že velké přední kolo a vůbec nastavení Afriky mi odpustilo řadu chyb, kdy jsem se při výjezdu z vyjetých výmolů už viděl na zemi. Ale motorka všechno pobrala. Docela mě ale tento rok zahanbil kamarád Jindra na svojí ryze cestovní CBF1000 obutou do silničních pneumatik, který dal všechny terény, polňačky, trávu a louky snad z větším přehledem, než já.
Motorku jsem přezul na Heidenau K60 Scout, protože jsme plánovali s kamarády vyrazit do Bosny na šotoliny, ale havárie kolegy nás zbrzdila a tak snad příští rok.
Vyměnil jsme držák světel Honda za padací rámy a zvýšení řídítek od Altrideru a později jsem od brněnské MyEnduro postupně nakoupil držák textilních brašen a ochranu blasterů od německé firmy Beker a textilní brašny od Wolfmana.
Poštěstilo se nám prvního července vyrazit Polskem do Kroscienka nad Dunajcem a tam v dešti a vcelku nesnesitelné zimě přespat ve stanu. Zpátky jsme druhý den jeli podél Tater domů.
Asi nejhezčí zážitek nám připravila Honda svým Honda Festem, kdy jsme kolem Harrachova a vůbec po Krkonoších najezdili během 5ti dnů asi 1300 km, tedy včetně cesty do Harrachova a zpět. Užili jsme si vedra kolem 36ti stupňů, cestu v lijáku a taky období docela velké zimy kolem 13ti stupňů.
Pořád jsem nadšený z automatické převodovky. Jsem začátečník, co se offroadu týká, myslím, že mi automat pomáhá, soustředím se na nejlepší cestu mezi výmoly a kameny a nemusím řešit řazení. Váha 240 kg + nějaké to kilo mají padací rámy je v terénu hodně znát, zatím si neumím představit, že bych se musel s motorkou prodírat rozblácenou cestou.

• Hezké počasí bude za námi

... vidím, že se nepřenesly některé fotky, tak je přídávám

Vloženo: 21.09.2018
    Uskutečněno: 21.09.2018