renocar_unor

Yamaha FZS 1000 Fazer (2005)

Vlastník Pokisko
Vloženo 14.1.2018
Aktualizováno 13.10.2019

Silná, pružná, spolehlivá, pohodlná a v mých očích v této barevné kombinaci i krásná. Má ji kamarád, vím co jsem chtěl (na co jsem měl)..?

Yamaha FZS 600 Fazer: Chtěl jsem litr. Šestku jen kvůli penězům
Kawasaki Z 1000: Po referencích o tvrdosti a nepoddajnosti, nemá kloudné Plexi a centrální stojan pro snazší údržbu. Zase je to ale stříkačka a ty čtyři laufy...a v mojí cenové relaci nic kloudného.
Kawasaki Z 750: Fajn na ovládání,ale nelíbí se mi (teda ten první, od 2008 je krásnej), nemá centrál a Plexi ale je to stříkačka.

První dojmy - Jak jezdí znám... Má pekelnej zátah, ale přitom parádně lineární, super brzdy a plně nastavitelný podvozek. Zároveň snese delší cestu bez bolestí zad a rukou.

Motorku bych doporučil pro - Těm, co točí heftem s rozumem a chtějí jezdit spíš dálky v pohodě s rezervou výkonu. 105 kW je fakt hodně. EDIT: Výkonu není hodně :-)...ale je ho dost. Po dvou sezónách jsem se i na silnicích občas dostával k omezovači. (a při tom se chechtal do helmy!)

Doplňky na motorce - Řidítka, plotna, vyšší plexi, koncovka LeoVince, vyhřívané hefty Oxford, CNC páčky (super věc), USB

Průměrná spotřeba - 6.41436 l/100km

Těžko se to vysvětluje. Nechtěl jsem nahotinu pro pohodlí při delších cestách a zároveň ne lehnu. Pokukoval jsem i po SuperBlackbirdu,ale kolem 70k jsou jen staré a ty velké kapoty se mi taky moc nelíbí.
Klíčové vlastnosti jsem psal výše až v roce ty ten stroj vystihují. Předchozí stroj (můj první) byl Bandit 600... měkká s nedostatečným výkonem. Tohle beru jako slušné čekání na můj sen - Tiger 1050, nebo Tiger sport.
EDIT 02/2019
Takže zhodnocení po celé sezóně a šesti tisících km v sedle. Můj aktuální závěr je takový, že bych chtěl tenhle motor ve sportovnějším rámu (a ne zrovna první R1). Celkově je ta síla a plynulost motoru úžasná. Umí jezdit klidně a pod "pět" nebo pilu za sedmpůl. Moto je krásně pohodlná, dálniční přesun 160kou v pohodě. Ale já se víc našel v zatáčkách a tam mi nestačí geometrie. Hlásiče už nemám a brousím stupačky (jen někde) a ten posed jak na trůnu (190cm) mi koncem sezóny už při denním ježdění do práce trochu vadil. Přehodnotil jsem moji další cestu a patrně povede do anglie, ale více do do rychlosti...SpeedTRIPLE. Ale to možná až příští sezónu, páč ten pohledný je rok 2016 a výš a to už je trochu více kaček.
EDIT 10/2019
Tak holka šla z domu. Důvod byl, že se mi podařilo našetřit na Speeda, takže příští sezónu si užije v jiných rukou. A jen shrnutí našeho soužití: Motorka s neuvěřitelně příjemným motorem, silným jako kráva, co dokáže zatáhnout od 2000 a nad 10 je to koncert a táhne jako blázen. Podvozkově je sice fajn, ale měkká, ale v závislosti na gumách i pěkně ovladatelná. Polokapota poskytuje úkryt při rychlostech nad 150, velký úložný prostor, žádná potřeba opravy (jen jedno těsnění) a nastavitelný podvozek...jo a super brzdy a velmi příjemná spotřeba (4.5-7.8)!
V porovnání se Speedem - lepší motor, ochrana před větrem (je to prostě cesťák) ale podovzkově jede Speed 2013 naprosto precizně jak žiletka. A Speed je kratší, tak jde snáz na záda , ale po 100km v jeho sedle mi nevyvodil takový úsměv, jako když jsem podkopl na trojku Fazera a dal plnej!

Hříbek
Hříbek napsal 19.02.19 v 08:07 10b.

Mám ji taky a pocity mám úplně stejný (stupačky nízko, posed jak na trůnu, zátah tak plynulý až sterilní) ale uvidím jak to budu mít po sezoně, každopádně taky čekám na speed tripla tak ať dělá radost

Páčkalíny
Páčkalíny napsal 21.01.18 v 20:21 9b.

Slušnej" kompromis"...jen ta maska..by mohla bejt pohlednější...možná už pak po sezóně přehosnotíš a třívál (wartburg) už nebudeš chtít
Trubkovej rám snad bude v poho, na takovej silnej motor?!

Pokisko
Pokisko napsal 17.01.18 v 07:43

Vím, že je to bejvalka SETEho Prodávající mě odkázal na galerii v jeho profilu

gumakd
gumakd napsal 16.01.18 v 13:06 10b.

Dobrá volba, doveze tě všude. Hlavně s rozumem

Mijo
Mijo napsal 15.01.18 v 06:21 10b.

určitě tě nezklame Ondro, dobrá volba