Kymco Xciting 400 (2017)

Vlastník Benda.s
Vloženo 9.1.2018
Aktualizováno 18.8.2020

Umí mile překvapit již od prvních kilometrů.

Motorka koupena od Auto-Moto Riegger (Praha 9-Prosek)

Yamaha T-max: pořizovací cena by byla podobná, ale jednalo by se o bazarový vs. funglovka.
Honda CMX500 Rebel: Skutr ma pro mne více praktického využití díky uloženému prostoru a kapotáži, která mi umožní věšti využití s ohledem na nepřízeň počasí
Honda NC 700X: DTTO jako Rebel

První dojmy - Po prvním usednutí mne překvapila mohutnost kapotáže a celková velikost oproti předchozímu skútru (X-max 2013). Prostorné a pohodlné sedlo, prostor pro nohy. Výborná jsou zrcátka, designově velmi povedena a stabilní.

Motorku bych doporučil pro - Skútr se hodí jak na polety kolem komína, dojíždění do práce, tak i cestovaní. Díky brzdám dokáže nabídnout i nějaké to vyblbnutí.

Doplňky na motorce - Zatím pouze vyhřívané hefty a alarm.

Velmi pěkně drží stopu, sice se pozvolněji skládá do zatáčky, ale ochota mu rozhodně nechybí. Překvapila mne účinnost brzd, jejich nastup a dávkování. Nastup je okamžitý, přesto nezaskočí nepříjemnou citlivostí. Dávkování je ukázkové, po celou dobu mám kontrolu nad tím jestli je potřeba víc přimáčknout nebo povolit. Brzdy je asi to to co mi udělalo největší radost. Jak již jsem napsal líbí se mi provedení a zpracovaní zrcátek, která jsou velmi stabilní bez vibrací, bohužel výhled přes ne ještě musím nějak vychytat. Po jízdní stránce nemám moc věcí co bych vytkl, spíše naopak, zatím nejslabší místo jsem našel v mírné nervozitě-odskoku při přejetí nerovností v zatáčce - spíše jen hrbolu, výmoly a pod jsou žehleny ukázkově.
Největší slabinu jsem zatím našel ve velikosti pod-sedlového prostoru, ale i kastlíku pod řídítky, bohužel je to asi dané předchozím skútrem.

MyKymco
MyKymco napsal 09.02.18 v 11:44 10b.

Zdravím kolegu a hodně spokojených kilometrů

crhy1
crhy1 napsal 20.01.18 v 10:16 10b.

Ať slouží soudruhu kolego Pěkně

Samíc
Samíc napsal 14.01.18 v 07:30 10b.

JoskaH
JoskaH napsal 10.01.18 v 12:19 9b.

Solidní priblizovadlo. Bohužel mě nemile překvapilo, jak je naživo oproti fotkam nevzhledný, obvykle to bývá naopak...

Donald
Donald napsal 10.01.18 v 10:46 10b.

Super motor, super podvozek, super svezení. Mám podobného mazlíka a nemohu si ho vynachválit.