Manet Tatran S 100 (1959)

Vlastník Fofrman70
Vloženo 9.1.2018
Aktualizováno 18.1.2018

Je to motorka pro fajnšmekry. Je za dobrou cenu, s líbivým agresivním a neokoukaným designem.

První dojmy - První otočení plynu je hodně překvapivý. Nebojím se říct až šokující.Tenhle stroj ničím nenaznačuje, že by byl schopný vyvinout tak drtivou akceleraci.

Motorku bych doporučil pro - Pro fajnšmekry a znuděné majitelé čtyřválcových litrů

Doplňky na motorce - Kufr GIVI prototype (od plynového vařiče)

Musel jsem ho mít. Miluji ty tvary, kvalitní komponenty a pocity, které mi dokáže zprostředkovat. Manet není jen motorka, je to dokonalá interpretace toho, jak se to má správně dělat. Vzít dokonalý tvary, solidní motor a nazdobit to celý pořádným podvozkem, který dokáže podržet.I když při palbě v Alpách bylo znát, že ho dokážu zahnat do úzkých:D
Zvuk je brutální a každé přidání mi dělá dobře v trenkách. Tahle motorka je všechno, co jsem si přál. Skvěle ovladatelná, tak akorát rychlá a zábavná věc. Díky lehké klice se volně roztáčí a naléhavé dunění jednoválce znamená, že ho budete ždímat. Pořád a všude. V tom je jeho kouzlo. Dokáže vtáhnout do děje a ujistí vás, že opravdu žijete. Zrychluje tvrdě, zabírá a silně táhne, ale okolo 50km/h je zcela přirozený a nemám pocit, že ho trápím. Tempo na něm je ostré, ale méně řidičák ohrožující, než by se Vám mohlo zdát. Použitelnost na reálné silnici a v dnešním reálném světě je mimořádná. Mám pocit, že ho dokážu využít naplno a to je k nezaplacení. Může za to naladění podvozku a celková geometrie. Neperu se s ním, nepřemáhám ho do zatáček. Není to sice lehká motorka, působí masitě a ta váha je při opravdu ostré jízdě znát. Jeden zadní tlumič si občas neví rady, ale to už se bavíme o rychlostech za hranicí zdravého rozumu. Tady jde o ten krystalicky čistý zážitek, o tu blízkost k silnici a pocitu, že řídíte něco doopravdy speciálního :)

Fofrman70 napsal 18.01.18 v 00:47

Targus kvůli Tobě jsem vložil i dvě fotky s prototypem - mrkni na fotogalerii . V podstatě zůstala jen barva, jinak se vše předělávalo, takže i plexi je odladěné vzhledem k jízdním výkonům S tou šedesátkou to je pravda, protože kdo má Maneta, mrskne ho daleko dřív než v šedesáti

Targus
Targus napsal 17.01.18 v 16:40

Fofrman70

Tak, a mám zase zkaženou neděli!
Já myslel, žes to po složitých matematických výpočtech a náročných aerodynamických zkouškách pižlal plátkem zabaleným ve svátečním kapesníku, a ty na mě s plégem ukradeným nějakému zvadlému opilci na motosrazu!!!
Normálně´s mě nas**l !!!
A ta rychlost taky. Pěkný podvod. Už na začátku minulého století psaly noviny L´Auto o tom, že šedesátku nemůže žádný smrtelník přežít.

Tak ať ti to jezdí. A zas někam zajeď a napiš nám o tom.

Fofrman70 napsal 17.01.18 v 11:00

Targus to není ořezané plexi, ale staré plégo z integrálky, jen otočené vzhůru nohama
S originálním to proti větru moc nejede Tohle je úprava na sportovní použití...
Maximálka 62 podle radaru, ale to byla dobrá konstalace vlhkosti vzduchu, větru atd.

Targus
Targus napsal 17.01.18 v 00:08 10b.

Tenhle ohavný skůtr se mi vůbec nelíbí, protože proto. Dávám pouhý jeden bod. Dalších pět přidávám zcela výjimečně a jenom pro tentokrát za to ořezané plexi nad řídítky!!!
A abych nebyl zas takový Krkovička, přidám ty čtyři do celkových deseti za naprosto unikátní kufr. Myslím ten poslední model od Givi, jak je úplně nenápadně a jen docela maličko, vlastně skoro vůbec podobný zavazadýlku, v němž se přenášel socialistický plyňák i s dvoukilovkou flaškou.
To fakt nemá chybu!!!
Za cesťák, který jsem četl už dříve, deset palců.

Jediný problém mám s tou sebevražednou rychlostí. Kolik to je, když pade je ještě v poho? Padesát tři? ))

BigRad
BigRad napsal 16.01.18 v 21:14 10b.

Parááda!!! Proč já b...c ho tenkrát před lety nekoupil... Za 10 jasných.