renocar_unor

Honda F6C Valkyrie (1998)

Vlastník majoo
Vloženo 7.1.2018
Aktualizováno 17.10.2021

Spokojnosť. Silný stroj. Je to dovoz z USA. Motorka dlho stala a bolo na nej treba mensie upravy.

První dojmy - Prve dojmy? Nespráva sa to ako choper. Keďže som prešiel z dvojvalca, ktorý má menšie trasenie, tak tu mi to chýbalo.

Je to moje druhé moto. Prechádzal som z kawy 1500VN a hladal som niečo čo ma zaujme- proste musela to byť láska ako hrom.? Rad jazdim na silných choproch.
Kamarad mi ponukol hondu valkyriu, že by ju vedel priniesť z USA. Proste, že dlho stála a nebude tam veľa investícii. Tak sme sa dohodli a asi o 6 mesiacov bola doma.Prvý dojem keď som si na motocykel sadol bol ohromný. Vidieť pod sebou tie valce a citit tu vahu bolo niečo WAU. Sedela ako keby mi bola vyrobena na mieru. Na motocykli nebola žiadna úprava. Trvalo nám asi dva týždne aby sme ju dali do stavu ako má. Prvá jazda bola plná očakávaní. Nevedel som sa dočkať. Nemam velke skusenosti s inými značkami tak popisujem moje pocity a trochu tak porovnávam s mojou predošlou motorkou. Motoricky je to delo. Ak máte pasažiera, tak motor to ani nepocíti. Aleee treba ho viacej vytocit ako taky dvojvalec. Tu mi to uz trochu vadilo. Bol som naučeny na nízkych otačkach a keď som pridal, tak dvojvalec sa rozjeeel.. :). No tu je to iné. Tu som sa musel prispôsobiť a motor dať do otáčok. Nie je choper ako choper. ...Proste je to kladivo...Predbiehanie či už v kopci alebo na dialnici je dynamické a nemusíte vôbec podraďovať. Mal som za sebou 105 kilového chlapa a môžem povedať skoro mu cvrklo čo som s ním odjazdil. ?. Motor sa hneď dá do otáčok a hneď máte vietor vo vlasoch. No tu musím poznamenať, že motory hondy valkýrie nie su uplne tiche. Pri jazde 70-80 km/hod.môžete počuť aj iné zvuky. Niekomu to môže vadiť a z dlhej jazdy môže byť nervozita... Je to z dôvodu , že valkýrie majú čelné ozubenia v motoroch. Neskúšal som iné valkýrie. Tak len píšem čo som zistil od technikov s ktorými som riešil podozrenie ojazdeného ložiska v motory. Pri jazde som počuval ako som písal zvuk pripomínajúci ojazdené ložisko.
Čo sa týka rozloženia váhy motocykla, tak to určite pocíti každý. Keďže honda má väčši motor tak tú váhu cítiť viac na prednom kole a samotné zatáčanie v zákrutách je také ťachšie. Motocykel ako keby chcel ísť rovno. Takže tu som si dával pozor. Nie je to také obratné. Veď to má váhu. Niet sa čomu čudovať. Prevodovka je 5 stupňová a môžem povedať, že si to pýta ešte 6 -ty prevodový stupeň. Bol to zvláštny pocit keď som mal zaradený 5-ty supeň a neustále som rozmýšlal čo tam mám. Keďže mám výšku 187 cm a z toho dlhé nohy, hmm tu mám problém si vyložiť nohy na predné stupačky. Po vyložení ma chytaju kŕče a tak som tie stupačky zdemontoval. Ano viem, nie je to chyba motocykla ale vo mne ?. Dokonca keď stojím na mieste a chcem sa nohami posunúť či už do zadu alebo sa otočiť, tak ďalšie krče v nohách. Pravdepodobne moja výška nie je stavana na ten motocykel. Rád jazdím dlhé trate a vydržím sedieť asi 2 hod. Potom 20 min.prestávka a môžem pokračovať. Jazda v daždi na dialnici bol tiež zážitok. Na dialnici voda a ja som letel a motorka bola neuveritelne stabilna. Ta vaha ma niečo do seba. Noo len všetka ta voda mi letela od predného kolesa na moje nohy. :)
Náhradné diely a servisovanie? Nooo to je už iná téma. Tu je už problém. Pár neoriginálnych dielov viete objednať. No ak chcete originálne diely, tak z nemecka. Možno ebay. Servisovanie základné výmena napínacích kladiek, nastavenie karburátorov to viete aj sami spraviť. No ale ak je problém v motory ložisko...to už je na odborného človeka. Ale na takého čo sa tejto značke rozumie. No a tých ľudí je málo.

Je to dobrý stroj a už ho mám 6- tu sezónu a s motorom som okrem výmeny náplni nemusel nič robiť. Veľa ľudí sa bojí tých šiestich karburátorov. Nemusíte sa obávať. Pokial sa o motor staráte ako sa má, tak je to bez problémov.

Majo

Čadil
Čadil napsal 24.03.18 v 07:54 10b.

krásná

VPS16
VPS16 napsal 14.01.18 v 11:39 9b.

Pěkný kus motorky.

Targus
Targus napsal 10.01.18 v 08:55 9b.

Na kŕče v nohách si zober dvakrát, trikrát denne horčík . Magnesium Lactici, kúpiš bez lekárského. A večer pri telke preťahovať, preťahovať, preťahovať. Neveril som, pomáhá to.
Za prípadné chyby v slovenčine sa ospravedlňujem.

Big.One
Big.One napsal 10.01.18 v 08:38 10b.

Vypadá úžasně .

berco
berco napsal 09.01.18 v 20:34 10b.

Nie som vyznavač takýchto strojov ale toto vyzerá vážne dobre!