Honda GL1800 GoldWing (2002)

Vlastník Guga
Vloženo 4.1.2018
Aktualizováno 15.5.2021

Vloženo: 30.09.2021, Uskutečněno: 30.09.2021, Zhlédnuto: 15x

Stále nevíš, zda-li si svůj vysněný motocykl koupit?
Máš-li finance tak akorát, střední věk, máš kde bydlet a červík nedá a nedá pokoj?

Budeš si chtít pořídit Goldwinga (či jinou motorku) až na důchod? Proč?! Dožiješ se ho? Budeš mít pak dost sil? Motorka váží bez mála 400kg! Pravda, motor je hodně nízko, sedlo velice pohodlné a v pohodě z něj došlápneš oběma nohama na zem, má padací rámy, které při případné "krátké" noze zachrání škody nebo je aspoň minimalizují. Další plus je v ochraně před nepřízní počasí a křeslo řidiče vč. "ušáku" pro spolujezdce (batůžek, ledvinka, organizátora volného času => říkej jí jak chceš, ale ta už se nebude chtít vozit na ničem méně pohodlném. Její jasná princeznovská záda budou zpívat vznešené árie ve prospěch Winga...
No, abych jen nepěl pozitivní ódy. Samozřejmě, velký všechno si žádá neflákat servis, s čímž může být problém (spousta plastů, málokdo tomu rozumí a ještě málokdo z nich to chce servisovat bo "***" a Honda!). Náhradní díly nejsou levné a ceny doplňků jsou taky kolikrát na hlavu postavené. Nicméně ne každý z této motorky musí mít pojízdný cirkus. Další negativní věta je na téma okresy a hlavně zapadlí vlastenci. Já osobně je jezdím nejraději, z důvodů menšího až nulového provozu, je co vidět vs horší kvalita asfaltu (tak holt pojedeš hóóódně pijánko! a on to ten Wing vyžehlí taky ) a možná večerní únava. Ta je ale z té váhy při občasném svižnějším průjezdu nepočítaných zatáček, jinak tě nemá co bolet. Jasně, cenduro to vyžehlí líp, je lehčí, má menší provozní náklady, když mu nasadíš hliníkáče, bude i větší a skladnější zavazadlový prostor, zatáčky si užiješ rychleji a v podstatě bez únavy navíc...

Ale! To svezení na Goldwingu je vyšší dívčí a navíc v tobě hlodá ten červík! Aspoň se zkus rozhoupat a někde se na něm projeď!!! Chce to samozřejmě delší trasu a pokud možno, tvou oblíbenou, kterou dobře znáš. Protože tento zážitek ti zodpoví otázku, proč ne teď!?!

Bohužel, už jsem nakazil tři kamarády za poslední dva roky a teď čekám, kdy mě ukamenují
Nicméně zatím nelitují.

No nic, to jen tak, abych se vyžvanil a případně nakazil další

Pumpido (375) napsal 30.09.2021 v 17:22

radši segru v bordelu , než-li bráchu na hondě

1 reakce

Guga
Guga 30.09.2021 v 18:01

Se ti to mahruje, když žádnou nemáš :P

• Výměna olejů a filtru

Můj milý deníčku. Včera mi tahal klofák kořeny po sedmičce a osmičce. Za odměnu jsem si na dnes naordinoval v práci volno a konečně malinko umyl motorku a vyměnil motorový olej s filtrem a olej v kardanu. Interval byl n

Typ: Údržba
    Vloženo: 09.04.2024
    Uskutečněno: 09.04.2024
  • Rozjezd až na Velikonoce, a ochutnávka.

TRASA Něco málo km na rozjezd. Z počátku kochačka, pak už místy zrychlený přesun. B-) Téměř všichni už jezdí. I nám konečně vyšel čas, páč se potomka ujali přes noc jeho prarodiče a my si mohli užít společný rozje

Vloženo: 31.03.2024
    Uskutečněno: 31.03.2024
  • Šumava se neokouká, bonus rozhledna Bolfánek

Inu přišel čas si projet kopečky za humnem.. Dle plánu, jsme s kamarády vyjeli na půl cesty dalšímu. Místo srazu je již léty prověřený Country steak saloon Beňovy, kde se nejeden výborně nadlábne (ceny nemá smysl koment

Vloženo: 12.08.2023
    Uskutečněno: 12.08.2023