renocar_unor

Yamaha FZ1 Fazer (2006)

Vlastník pájin1966
Vloženo 3.1.2018
Aktualizováno 30.12.2023

Konečně nastala ta chvíle a mám ji v garáži po několika měsíčním vybírání.

Motorka koupena od FIRMA:Motocentrum Tass (Chrudim I)

První dojmy - Zatím jsem nejezdil, pouze zkusmo při koupi. Je to mazec...

Motorku bych doporučil pro - Myslím si, že FZ1 je pro lidi, kteří již mají něco najeto. Vhodná je na cestování, i na ostřejší sportovní jízdu.

Doplňky na motorce - páčky rutan, padáky rutan

Vybral jsem si Yamahu, je to má srdeční záležitost. Mám Kawu ZR7S a chtěl jsem něco silnějšího, modernějšího i lehčího. Do jara bude čekat v garáži, pak nás čeká technická a servis.
9.9.2018 Mám najeto necelé 4000 km, tak je čas něco připsat.
Jízda na Fazeru je požitek a zábava zároveň. Motor se krásně rozmotává, brzdy hodnotím jako suprové-předek. Zadní je spíše do počtu. Podvozek je krásně tuhý a pevný. Ovladatelnost s počtem najetých kilometrů se zlepšuje a motorka se dostává víc a víc do ruky. Nejlépe se cítím s motorkou v táhlých, ale i krátkých zatáčkách na kvalitním asfaltu. Tam si jízdu nejvíce užívám. Se spolujezdcem jezdím podstatně opatrněji, i když motorka pěkně sedí. Prostor pod sedlem není prakticky žádný a sotva jsem tam nacpal lékárničku. Spotřeba je jaká je 6-7 l podle stylu jízdy. Ale u takto výkonného motoru s ní musí člověk počítat. Nádrž by mohla být větší a tím i dojezd. Servis jsem zatím naštěstí nemusel vyhledat, olej a filtr měním sám. Co se týče cestování, je celkem pohodlná, ale sedlo by mohlo být měkčí. Na Kawě ZR7S jsem byl v Itálii na jeden zátah asi 900 km, téměř 16 h v sedle s přestávkami na občerstvení, tankování a zadek mě nebolel. To u Fazera bych nedal. Jinak zatím naprostá spokojenost, neměnil bych. Co ještě velice oceňuji je průběh výkonu. Mám model 2006 a skutečně do 5000 ot je jízda pohodová, přiměřená. Nad 5 t se začíná projevovat stádo 150 k a jde to rychle. Většinou jezdím v té první polovině otáček. Pokud chci jet sportovněji, dostávám se s otáčkami výš. Toť zatím vše, přeji všem mnoho šťastných a pohodových kilometrů.

DeaDDream
DeaDDream napsal 29.01.24 v 16:10 10b.

super.ten cerny motor ,ja ho mam v striebornej ale toto je krajsie

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 04.01.18 v 22:48 10b.

Pedl
Pedl napsal 03.01.18 v 21:27 10b.

Moc pěkný, pěkné barvy

31081
31081 napsal 03.01.18 v 19:49 10b.

context
context napsal 03.01.18 v 19:45 10b.

Krásná přeji hodně najetých km bez nehod a krátkou zimu, která už začíná být nějak dlouhá