Jawa 50/555 Pionýr (2015)

Vlastník runda
Vloženo 2.1.2018
Aktualizováno 13.7.2021

Vždycky jsem si přál jako kluk pionýra, ale začínal jsem na dostupné ČZ 175. Svou touhu jsem si splnil až teď, kdy jsem ji mohl koupit dceři na rozježdění.

Motorka koupena od FIRMA:Motoscoot (Opava-Město)

První dojmy - Motorka je krásná, čtyřtaktní motor je super, nesmrdí jako staré dvoutakty. Bohužel je dělaná v Číně s nízkým rozpočtem, proto jsou všechny díly plastové namísto plechových. To se podepisuje na skřípání.

Motorku bych doporučil pro - Motorka je vhodná jako dekorace garáže či jiných prostor a jako tréninkový stroj pro mládež.

Doplňky na motorce - Dokoupil jsem jenom dvojsedlo.

Tento stroj jsem si vybral, protože se mi hodně líbí ten klasický vzhled pařezu.
Jezdí slušně, má už po 500km záběhu a jezdí až 80km/hod. V kopcích se ale samozřejmě trápí. Mám k němu koupené i dvojsedlo, ale jízdu ve dvou si moc neumím představit, na to je motor dost slabý. Možná dvě nižší váhy než jsem já
Jel jsem na ní i 150km výlet, byl jsem nadšený, vnímal jsem kolem sebe stromy, měl jsem čas se vyhnout dírám v silnici, prostě jezdí na kochačku, nic neuteče.

Edit 3.9.2019
První problémy nenechali dlouho čekat. Plastové kapotáže jsou velmi křehké a tak lehce odpadávají očka, které drží kapotáže u sebe. Už jsme přišly o dvě a plasty už nedrží přesně tam, kde by měly být. Některé závrtné šrouby jsem musel nahradit šrouby s maticemi a kontramaticemi. Přidal jsem šroub mezi plastovou kapotáží a kovovým blatníkem zadního kola.
Další problém, přestaly blikat blinkry. Říkám si, zkontroluji přerušovač, ale kde ho najít. Po konzultaci s výrobcem, který ovšem zná jen betku a pionýr ho moc nezajímá, jsem došel k informaci, že plastové kapotáže musí dolů. A to úplně všechny. Sundal jsem je při poškrábání kovové nádrže pod kapotáží, protože návod jak je sundat jsem nikde nenašel. Návod je v podstatě úplně k ničemu, i přiložené elektrické schéma má vysvětlivky asi k úplně jinému schématu. Po sundání kapotáží jsem opět přerušovač nenašel. Byl až v kaslíku za baterkou. Vyjmul jsem ho (malá černá plastová krabička s dvěmi kontakty). Podařilo se mi přerušovač z krabičky dostat ven, pilníčkem na nehty očistit kontakty a ejhle už zase funguje. Zpátky šly plasty nasadit o něco lépe. Do fotek přidávám odstrojeného pionýra.
Koncem srpna jsme jeli do Luhačovic na Sjezd Jawistů, jeli jsme 210km a místy jel pionýr 85km/hod.

Edit 13.7.2021
Plasty praskají dále. Aby nebyly připevněné natvrdo k rámu a mohly trochu chodit, tak jsem odvrtal plasty a protáhl elektrikářskou páskou (binderem). Trochu surová oprava, ale není to moc vidět a funguje to.

cmiral
cmiral napsal 03.09.19 v 20:45 10b.

Za cestu na tradiční Jawasraz Luhačovice jasných 10

Targus
Targus napsal 09.01.18 v 18:35 9b.

Jsem zapomněl na body. Omlouvám se.

Targus
Targus napsal 09.01.18 v 18:33

Tak ony jsou ty "plechy" z plastu? To je teda škoda. A už jsem pochopil, proč profil motky zabíhá do Jawetty. Plasty by jinak byly moc tlusté, anebo by se lámaly.
Barva super, ale z profilu se mi vážně moc nelíbí. Chtělo to dodržet proporce. Ale možná, že to byla kalkulace objednavatele.
Brída popad příležitost za pačesy a vaří z "jednoskokové" a "mopedové" vody. Čajna maká, on slízne smetanu. Doba se změnila, ortodoxní fichtlař na to nesedne, možná jeho děcka.

Dotaz: ta osmdesátka, kterou to prý jede, je i v TP, anebo je tam něco jiného? Čistě jen kdybych se zbláznil a chtěl to pořídit klukovi. Pincka už má, ale na něj řidičák v patnácti nehrozí právě kvůli rychlosti.

Milan1963
Milan1963 napsal 02.01.18 v 14:38 10b.

Černá a linky jsou efektní. At' dělá radost.