Yamaha XV 1900 Raider (2008)

Vlastník Popjoi
Vloženo 21.12.2017
Aktualizováno 15.10.2023

Pohová poslušná motorka, která má své charizma :)

Yamaha XJR 1300: Podle recenzí i zkušeností uživatelů vyšší spotřeba, než bych si představoval.
BMW R 1150 GS: Vyhrál styl, který se mi líbil už dávno.
Suzuki GSX 1400: Vyhrál styl, který se mi líbil už dávno.

První dojmy - Když jsem jí koupil, jízda nebyla jak hned taková, jak očekával. Důvod byl jasný, protože předchozí majitel jezdil asi hodně opatrně a střed na zadku byl sjetý na plochu. Hned jsem Raidera přezul a zlepšení a pocit z jízdy lepší asi o 1000% :)

Motorku bych doporučil pro - Tomu, kdo si chce užívat klidnou pohodovou jízdu, mít pod sebou silnou krásnou motorku, a zároveň mít možnost kdykoliv zrychlit, pokud chce, nebo to provoz vyžaduje. Překvapilo mě, že raketové zrychlení jde bez problému i ve 120 :) Říká se, že objem nenahradíš a asi na tom něco bude.

Doplňky na motorce - Pár chromových doplňků, kouřový menší štít.

Protože se mi prostě Raider líbil a i v téhle kategorii jsem nanašel nic jiného, co by mě oslovilo víc :) Uvažoval jsem i nějakém HD. Rozhodně se nechci příznivců HD dotknout, protože jsou také nádherné stroje s osobitým stylem, ale nějak u mě převážil pocit, že za stejně peněz tu mám víc muziky a skvělou motorku. Vlastně lepší ;)
Posez a držení naprosto luxusní, jízda prostě pohoda, paráda. Ovladatelnost celkem dobrá na to když jí porovnám s předchozí XJ600, která měla asi o 130Kg méně. Trochu jiné, ale rychle jsem si zvykl a užívám si.
Tolik na úvod. Mám ho chvíli, najeto asi 1000km, takže případně doplním po dalších pár tisícovkách.
Březen 2019.
Blíží se další sezóna, tak předem trochu rekapitulace té minulé.
Hlavní akcí loňského ruku byl týdenní výlet do Rumunska, kde jsme za luxusního počasí dali nejdůležitější cíle, tedy Transfagarash i Trasnasplinu. Každá samozřejmě jiný den, ale protože kamarád takticky skvěle naplánoval ubytování, zvládli jsme je vždy v jeden den oběma směry jen s krátkou pauzou na kafíčko. Zážitek, který doporučuji všem, kteří si rádi užívají mnoho zatáček, nádherných přírodních scenérií a přírodu jen minimálně poznamenanou civilizací. Kromě toho jsme mimo jiné nevynechali třeba solný důl Salina Turda a další osvědčená místa doporučená předchozími návštěvníky. Výběr je skutečně veliký. K výletu se ještě vrátím v nějakém jiném příspěvku, ale co jsem tu chtěl teď zmínit je fakt spotřeby, kde mě Raider opravu mile překvapil. Najeto celkem 3500 Km a celková průměrná spotřeba 5,34 l/100km. Cestovní rychlost byla většinou 100 – 120 km s výjimkou tzv. "zrychlených přesunů" občas po dálnici, ale těch moc záměrně nebylo. Kromě Raidera s námi jeli ještě 2x BWM 1050, Suzuki Intruder 1400 a Yamaha Bulldog 1100. Tady opět musím potvrdit dobrou volbu koupě Raidera, protože žádný „tělocvik“, který bych musel dělat, kvůli protažení bolavých zad, nebo křečím různých částí těla jsem na Raiderovi na rozdíl od kolegů dělat nemusel. ? Tedy musím potvrdit, že ani kolega na druhé Yamaze nemusel :)
Srpen 2023
Bohužel hlavně z důvodu nepohodlí mého batůžku jsem se ač nerad rozhodl, že jí pošlu do světa. Ideálně někomu, kdo jezdí většinou sám. Sedlo a pohodlí řidiče je naprosto luxusní, ale pro spolujezdce spíš utrpení. :(
Sice jsme to trochu vylepšili nafukovací podložkou na zadní sedlo, ale pokud chceme jet na týden a denně popojet, komfort spolujezdci prostě chybí.
Vím, že by to šlo přešít, ale upřednostňuji originální vybavení, tak to měnit nebudu a budu hledat něco vhodnějšího pro oba.

Čadil
Čadil napsal 24.03.18 v 08:28 10b.

to je kousek,pane.

zain1
zain1 napsal 23.12.17 v 11:20 10b.

Parádní mašina!

žižala.
žižala. napsal 23.12.17 v 09:33 10b.

Supr strojovna.

Morrys
Morrys napsal 22.12.17 v 09:33 10b.

No tak já ti dám taky 10b abys neřek

Drakosaurus
Drakosaurus napsal 21.12.17 v 20:56 10b.

Prostě máš dobrý vkus