Suzuki GSX 750 F (2000)

Vlastník vagascan
Vloženo 16.12.2017
Aktualizováno 7.2.2021

Kráska už má čo-to odjazdené, jazvičky jej pridávajú na kráse a skúsenostiach.

První dojmy - Aká je veľká. Ako ju udržím, ten výkon.. Ježiš... chcem ja vôbec toto ?? Obrovský rešpekt. No vedel som, že to chce chladnú hlavu a veľa km na rozjazdenie.

Motorku bych doporučil pro - Jazdcom, čo vedia, čo chcú a nepotrebujú trendy motorku.

Doplňky na motorce - Givi kufor, bočné tašky, padáky

Veľmi som sa medzi motorkami nerozhodoval. Jedinou podmienkou bol objem, výkon, cena a veľkosť. Predsa len, s výškou 193 cm by som vyzeral na niektorých motorkách ako na trojkolke. Do všetkých podmienok zapasovala Suzuki GSX 750 F.

K motorkám som sa vrátil po 6 ročnej pauze. Presedlal som z Virago 750. Pri prvej jazde zo Žiliny do Bratislavy som šiel max 110 km/h a obiehal som len, keď nebolo naokolo nič. Taký rešpekt som mal. Predsa len, presadnúť z nízko otáčkového Viraga na tohto športového cestovateľa je veľký skok, a keď k tomu ešte prirátam 6 ročnú pauzu... Trvalo mi niekoľko tisíc km, kým som sa odhodlal ťahať ju cez 6000 ot.

Motor je na moje potreby plne vyhovujúci. Budem len opakovať to, čo je všade napísané. Nehanbím sa ísť na 4000 rpm ale od 6000 ot. sa jej postupne utrhávajú kone z reťazí a začína tá pravá sranda. Rada sa vytáča a obiehanie s ňou je veľká radosť.

Spotrebu mávam cca 5,5 l ako pri jazde po diaľnici, tak po okreskách alebo horských prechodoch. Bez akéhokoľvek sledovania rýchlosti. Cestovnú rýchlosť mávam od 90 km /h - 140 km/h . Krátkodobo 150 km/h - 160 km/h, na dlhých úsekoch diaľnice.

Poruchy - pred koncom sezóny ma nepríjemne prekvapilo tesnenie na ventile a ihlové ventily. Výsledkom bol benzín v oleji a airboxe.
Výmenou benzínového ventilu - 60 €, kúpeného od Poliaka, a všetkých ihlových ventilov - 20€, viedenský motopredajca, som poruchu úspešne odstránil.

Subjektívne si myslím, že brzdy by mohli byť trošku silnejšie.

Odporúčam každému, kto si zaobstará Bandit alebo GSX - F aby si preventívne vymenil ventil nádrže a ihlové ventily. Prekvapenie zatopenej motorky a benzínovej mláky pod strojom za tých pár eur nestojí.

Po rozjazdení som pochopil, čo je to držať sa poriadne motorky :D.

Dá sa dobre cestovať? Momentálne neviem objektívne posúdiť - denné maximum mám 430 km, čo veľmi nepovažujem za cestovanie, skôr aktívny presun.

Motorka je ťažšia na manipuláciu na mieste, predsa len to nie je 125 cm, no pri jazde po meste alebo v zákrutách ide skoro sama a zabezpečuje 100% stabilitu.

Asi som divný, ale moto sa mi ľúbi. Patrím k tým málo % motorkárov, ktorých priťahujú jej krivky.

___
02/2021

Motorku som predal.
Po 3,5 roku jazdenia som sa rozhodol pre novšiu a jednoduchšiu mašinu na uržbu.

Trafil som stroj, ktory mi občas robil vrasky na tvari ale na druhu stranu neuveritelny usmev od ucha po ucho.

___

vagascan
vagascan napsal 18.12.17 v 23:17

Nazdar filip. Vdaka za koment. Foto budu pocas sezony.. niesom zrovna typ co by si extra fotil masinu (:Som rad aspon za tu jednu foto .. z krajsej strany :D ...

filip75
filip75 napsal 18.12.17 v 21:44 9b.

Pekna masina aj recenzia, chcelo by to viac foto...vidime sa na ceste