Honda CMX500 Rebel (2017)

Vlastník pospaCZ
Vloženo 1.12.2017
Aktualizováno 1.1.2020

Po MZ moje 2. motorka... na pohodové projížďky

Motorka koupena od Moto-Shop Janov

První dojmy - Moto se mi moc líbí. Hned jak jsem ji přivezl dom, tak jsem oddělal druhé sedlo a stupačky, protože stejně jezdím sám a moto tak vypadá lepší. Nemile mě překvapilo, že nikde není místo ani na uložení lékárničky :( a na tachometru mohl být ukazatel zařazené rychlosti. Co se týče jízdních vlastností, tak jsem spokojen. :-)

Doplňky na motorce - Zima byla dlouhá, čas jsem si čas krátil hledáním a nakupováním nějakých těch doplňků
Většinu věcí jsem koupil na eBay od nějakách překupníků, takže ceny nic moc, ale co se dá dělat. Teď (10.3.2018) jak se udělalo hezky, tak jsem se vrhl na instalaci nakoupenych věcí.

Začal jsem výměnou víčka nádržky brzdové kapaliny, protože to originální se mi nelíbilo.

Poté jsem namontoval hliníkovou mřížku chladiče místo originální plastové. Inspiroval jsem se upravami na netu, hlavne upravami od H2C (Rebel500-Uncommon Edition). Takže ve výsledku by neměl být můj Rebel celý černý, ale v kombinaci černá + nějaké stříbrné detaily.

Pak jsem přidal víčko s teploměrem oleje.

Dále jsem namontoval na pravou stranu krytku motoru. Aby se to trochu oživilo, a nebylo to jen samá černá.

Večer jsem jestě stihl namontovat padací rám. Prodejce mi nabízel rám od Hepco-Becker, ale ten se mi moc nelíbil vzhledově. Nakonec jsem koupil rám od H2C, cenove vycházel stejně. Akorát nemá homologaci, ale kdesi jsem četl, že se to prý od letoška na STK nemá řešit, tak snad je to pravda. kdyžtak bych ho musel na STK sundat. Při instalaci se ukázalo, že nesedí díry na tyčce co je před chladičem (co spojuje obě půlky rámu), takže se to neobešlo bez pilníku.

V neděli jsem přidal malé brašničky. Nechtěl jsem žádné velké brašny, protože se mi to na moto moc nelíbí. Ty co jsem koupil v pohodě stačí na lékárničku, zámek na kotouč a nějaké další potřebné věci.

Nakonec jsem ještě přidělal štítek.

Tak včera (25.3.2018) jsem nalepil stříbrný polepy na ty boční plasty (pod sedadlem).

a přidělal jsem ukazatel zařazené rychlosti.

22.4.2018 jsem nalepil rexlexní proužky na ráfky. Musim říct ze to nedopadlo uplně podle mých představ. Je to trošku kostrbaťe nalepené, ale co už...

(23,5,2018) Dnes jsem namontoval laďák Výrobce arrow má i homologaci (plati jen kdyz je tam dana ta tlumivka). Vzhledove vypada cca stejne jak ten originalni. Ten se mi puvodne nelibil a chtel jsem jinej vyfuk i kvuli jeho vzhledu, ale nakonec jsem si na nej zvykl. Zvuk je podle me opravdu luxusni.

To je prozatím všechno. Mám koupené tankpady (boční a středový), tak je pak nalepím.

Instalované doplňky:
Padací rám (H2C)
Mřížka chladiče (H2C)
Víčko nádržky brzdové kapaliny (H2C)
Krytka motoru (H2C)
Teploměr oleje (JMP)
Štítek (výrobce neznámý)
Brašničky (výrobce neznámý)
Stříbrné polepy na boční plasty (H2C)
Ukazatel zařazené rychlosti (výrobce neznámý)
Reflexní proužky na ráfcích (Oxford)
Čepičky na ventilky ve tvaru pistu (H2C)
Koncovka vyfuku (arrow)

Na recenzi nemam teď moc čas, takže zatím jenom stručně...
S moto jsem velmi spokojen, splnila má očekávání.
Je lehce ovladatelná, ideální na pohodovou vyjížďku.
Mám ji od 15.7.2017, najel jsem letos 5tis. km a neobjevil se žádný problém.
Spotřeba u mě tak 3,8 - 4 l/100 km

BrdyRider
BrdyRider napsal 11.10.20 v 09:33

ahoj, líbí se mi ty brašničky - vzpoměl by sis kde jsi je koupil ? Taky Čína / eBay ? Dík.

Pltko
Pltko napsal 19.04.18 v 15:08 10b.

Zdarec, chctel by jsem te poprosit jesli bys mi neposlal link na ty brasnicky jestli by to bolo mozny. Byl bych ti moc vdecny. Lada

Arno
Arno napsal 17.04.18 v 10:54

palec nahoru za doplňky! Je vidět, že ses v zimě nenudil! 10b

pospaCZ
pospaCZ napsal 10.03.18 v 18:47

Dnešní pěkný den jsem využil k instalaci nějakých těch doplňků :)

Cválav
Cválav napsal 27.12.17 v 17:15 10b.

Paráda!Na živo vypadá ještě líp než na fotkách,at´dělá radost!