Suzuki DL 650 V-Strom (2006)

Vlastník Goodji
Vloženo 30.11.2017
Aktualizováno 2.4.2018

Vloženo: 13.01.2018, Uskutečněno: 13.01.2018, Stav tachometru: 18147 km, Zhlédnuto: 385x

Dnes jsem vyměnil původní (zelenou) chladící kapalinu, za kapalinu Sheron Antifreeze Maxi D G12+ (fialová). Měla by být mísitelná s G48 i G12, ale raději jsem systém důkladně vypláchl vodou. Výměna je jednoduchá. Musí se demontovat levý plast pod nádrží. Po sejmutí víčka chladiče a zátky expanzní jsem vyšrouboval výpustný šroub na boku vodního čerpadl na pravé straně. Až kapalina vyteče, sejme se z chladiče levá hadice a skloněním se vypustí zbytek kapaliny. Pak zbývá jen vypustit expanzní nádobku. Já jsem použil kompresor a ofukovací pistoli. Koncovku ofukovací pistole jsem omotal lepící páskou tak, aby hubice alespoň trochu těsnila v hrdle expanzní nádobky. Mírným přetlakem jsem kapalinu vytlačil do chladiče a otdud již vytekla do čerpadla a vypouštěcí zátkou ven. Druhou možností je sejmout hadičku na přední straně expanzní nádoby (hůře přístupná) a nechat kapaliny volně vytéct.
Kapalina se smísí (ještě před naplněním do chladiče) v poměru 1:1 s demineralizovanou, nebo měkou kohoutkovou vodou (použít destilovanou vodu není dobrý nápad, přesto že k tomu některé manuál nabádají). Expanzní nádoba se naplní po horní rysku a zazátkuje se. Zbytek kapaliny se naleje do chladiče. pomalu se dolévá, dokud hladina nepřastane klesat. zazátkuje se chladič a krátkou jizdou se motor zahřeje tak bay se otevřel termostat. Po vychladbutí motoru se doplní kapalina do chladiče, případně i expanzní nádoby.

• držák mobilu/navigace

Namontoval jsem držák mobilu/navigace. Držák je z hliníku, koupený za 230 Kč na aliexpressu, hrazda je z odřezku nerezové trubky. Celkem 30 minut práce i s vypitím piva.

Typ: Montáž doplňku
    Vloženo: 21.06.2018
    Uskutečněno: 20.06.2018
    Komentářů: 1
  • Výměna řetězové sady.

Měl jsem hodně nerovnoměrně vytahaný řetěz Nastavil jsem průhyb 3 cm a po 1/2 otáčce kolem byl zas napnutý jak struna na kytaře. V pondělí jsem v OKmoto.cz objednal řetězovou sadu s řetězem D.I.D. 525

Typ: Oprava
    Vloženo: 09.05.2018
    Uskutečněno: 09.05.2018
    Tachometr: 19770km
    Komentářů: 4
  • Montáž 12V zásuvky a držáku kamery

Dnes jsem namontoval Zásuvku 12V (Aliexpress.com) a držák kamery.

Typ: Montáž doplňku
    Vloženo: 02.04.2018