KTM 1290 Super Adventure R (2016)

Vlastník Mathew19
Vloženo 28.11.2017
Aktualizováno 29.11.2017

Skvělý cesťák, který mě nikdy nikde nenechal. Člověk si na tom může dovolit v podstatě všechno a když jde do tuhých, elektronika zasáhne. Ten pocit když začnou mlátit ty dvě kladiva kolem 8tis RPM je neuvěřitelný! Má to obrovskou sílu!

Motorka koupena od FIRMA:Ondřej Šimek - Shiva motoshop (Pra - Skvělý prodejce i servis! Vstřícnost a rychlost.

První dojmy - Moje první dojmy? Okamžitě jsem se zamiloval, s motorkou jsem se skamarádil hned po prvních ujetých metrech a neustále jsem si vychutnával tu sílu! Padla mi do ruky a okamžitě jsem ji šel koupit. Nyní už jsem dvě sezóny spokojený majitel :-)

Motorku bych doporučil pro - Motorka je vhodná pro lidi vyššího vzrůstu (kvůli velikosti a váze) a pro lidi, kteří rádi cestují daleko a občas za to rádi vezmou.. Je to průzkumník do nepohody, potřebuje parťáka co se nebojí objevovat! :-)

Doplňky na motorce - Kufry, Akrapovič výfuk, oranžové krytky brzdové kapaliny, vyhřívání sedadel a heftů, přídavná světla

Tuhle velkou motorku jsem si pořídil, abych nemusel absolvovat dlouhé několikadenní výlety na svém druhém KTM, konkrétně naháč KTM Duke 690R..

Tohle je mnohem pohodlnější, na nádrž ujedu 400-500km, tedy celý den. Motorka nenudí na dálnici a je hravá v zatáčkách, je všestranná - neunaví ji město, nedělá neplechu na dálnici ani ve vysokých rychlostech a je radost ji potahat do omezovače v zatáčkách. Nepotřebuje častý servis, stačí dodržovat základní úkony. Do kufrů naložím i naporcovanou srnu, jsou obrovský!

Na dálnici ji nevadí ani s kufry rychlosti kolem 200km/h na tempomat. Když je hnusně, zapnu vyhřívání sedadel i rukojetí a je mi teplíčko jako v autě, díky vysokému plexi na mě ani nefouká a nekape.

Noční jízda není problém, díky nainstalovaným přídavným světům je perfektně vidět i v noci do dálky, pomáhají také v mlze a za denního světla zvyšují viditelnost celé motorky v provozu.

V zatáčkách brousím kufry, je neuvěřitelný, kde až limit týhle motorky je. V klidu se s tím dá pojet kdejaký supersport, když za říditky sedí ten správný! Na motorce se člověk cítí hrozně bezpečně, oproti ostatním, co jsem měl možnost řidit. I na mokru je to super, s režimem RAIN pak procházka růžovým sadem..

Na režim SPORT to jde v omezovači na záda ještě na čtyřku...

ABSOLUTNÍ SPOKOJENOST A TEN VÝKON A POCIT JISTOTY!!

Tom-T5P
Tom-T5P napsal 27.09.18 v 09:51 10b.

..jj, vím o čem mluvíš

Padrino
Padrino napsal 09.12.17 v 19:06

Souhlas

xvladax
xvladax napsal 05.12.17 v 17:41 10b.

Parádní kousek

martin.hsb
martin.hsb napsal 02.12.17 v 10:30 10b.

Jen upozorním - není to verze R ale T... Taky jsem ji měl, ale mě právě více sedí R-ko, které mi přijde hravější a ovladatelnější a také více mimo asfalt. Ať dělá radost, je to super stroj.

Sete
Sete napsal 02.12.17 v 10:27 10b.

Móóóc pěkný Advík

Koukal jsem, že se proháníš i kolem nás, viz foto č.7 - za tím zámkem bydlím