Suzuki VX 800 (1990)

Vlastník čiky
Vloženo 20.11.2017
Aktualizováno 24.11.2021

Hoci som si chcel kúpiť moto so špicovými kolesami, na prvý pohľad som sa zamiloval. Ani tak nie do jej aktuálneho zjavu, ale hneď som v nej videl potenciál na prestavbu.

Motorka koupena od Bencmoto

První dojmy - Mám otvorenú verziu (62,5 k) zo Švajčiarska. Starý pán si ju kúpil novú, najazdil za sezónu 4 655 km a zomrel. Ďalších 25 rokov čakala v garáži, na mňa. Za 550 CHF som kúpil novú motorku, stačilo kúpiť nové pneumatiky, vymeniť nádržku prednej brzdy a zadné tlmiče (skorodovali tiahla, asi od nečinnosti). Motorka je celkom živá, ľahko sa kladie do zákrut, podľa mňa aj vynikajúco brzdí.

Motorku bych doporučil pro - VX-ku by som odporučil asi už trocha vyjazdenejším jazdcom, predsa len jej váha môže niekedy potrápiť. Osobne sa už neviem dočkať novej sezóny, už dnes viem, že Silver (Honda Silver Wing 600) bude dosť odpočívať.

Doplňky na motorce - Inštaloval som vyhrievanie sedadla a USB nabíjačku.

VX -ku som si vybral preto, že som chcel prestavať nejakú staršiu motorku, na ešte staršie vyzerajúcu (50-te roky, made in England). Najazdil som asi 180 km, v celku pohodovom tempe a išla do garáže, na prestavbu. Celú sme ju odstrojili, urobili dva drobné zásahy na ráme a začala sa prestavba. Použil som predné svetlo z Royal Enfield-u, upravenú nádrž z Maraudera, sedlo z poľského skútra, blatníky som kúpil v holandskom e-shope, výfuky sú dielom pána Reháčka, z Vrbového. Toho času (nov. 2017) prebehli dokončovacie práce, upratanie elektriky, vyladenie karburátorov (vzduchové filtre sú otvorené, podobne ako výfuky, majú však DB killeri). Chcem ju urobiť v dvoch modifikáciách, mestskú a cestovnú. Do zadného rámu sa dá pridať veľký nosič na bagáž a hocikedy odňať
Po štyroch rokoch a asi 70 000 km som ju predal za 2 100 €.

čiky
čiky napsal 25.11.17 v 20:07

Hm, nechápem čo je dôvodom vašej otázky, keď aj v profile mám, že Nitra! Nitra je najvác!!!

SimplyGreen
SimplyGreen napsal 25.11.17 v 17:50 10b.

Pan je z Kosic?

-Jandys-
-Jandys- napsal 22.11.17 v 22:46 10b.

Paráda,máš fantazii ,taky se chystám na "Cafe"

čiky
čiky napsal 21.11.17 v 21:18

Ďakujem, myslím, že tie 50-te až 60-te tam sú.

Pemac
Pemac napsal 21.11.17 v 08:14 10b.

Málo kdy se mi nějaká přestavba líbí, ale tohle je moc pěkná práce