SkyTeam SKYMINI 125 (2016)

Vlastník Schimoon
Vloženo 17.11.2017
Aktualizováno 13.7.2018

Malinká raketa, po úprave jazdí cca 125 km/h, ale je to už o hubu. V tejto rýchlosti začínajú kmitať riadidlá...

Motorka koupena od ATV Trnava - Prihlasoval som ju ešte koncom roka 2016, než začala platiť EURO 4. Zohnali sme s kolegom posledné 2 kusy v decembri 2016. A stihli ich prihlásiť :-) bol to stres.

Honda Dax ST50: Nešla rýchlo zohnať v 125 ccm verzii

První dojmy - Prvé dojmy boli: Je to maličké, ako sa na to poskladám s mojimi 183 cm? Nakoniec to šlo...Len som nemohol zatáčať kvôli kolenám, boli v rovnakej výške ako riadidlá. Vyriešené úpravou (kúpením) vyšších riadidiel :-)

Motorku bych doporučil pro - Všetkým, ktorým nevadí zvýšená pozornosť okolia :-) lebo všetci pozerajú čo to ide okolo...

Doplňky na motorce - Motor Zongshen 199 ccm dvojventil, päťrýchlostná, predĺžená kyvka + 5cm, tlmiče Takegawa, nové sedlo MXS, nové riadidlá, miniplexištít, predĺžený nosič, nové plastové blatníky, vačší karburátor Keihin, nová reťazová sada, menšia rozeta, chladič oleja, pancierové brzdové hadice, nová značková batéria, širšie pneu Heidenau, na zakázku urobený výfuk, KN filter. Ešte príde zadný topcase a tlmič riadenia. Investícia doteraz cca 75.000 CZK, úpravám nie je koniec. Ďalej sa už bude investovať len do krajšieho dizajnu.

Gorilla Monkey je kultový motocykel, ktorý som si kúpil ako svoj druhý stroj na blbnutie okolo komína. Priťahuje pozornosť, ale pohodlná jazda je možná až po úpravách, v základe je to iba na zábavu a krátke presuny po meste. Po inštalovaných vylepšeniach od Iva Kaštana tento stroj dokáže jazdiť cez limity, na ktoré je oficiálne stavaný. Dokáže kopu vodičov-plechovkárov vytočiť Na dlhé cestovanie nie je vhodný, ale dali sme s ním za 4 dni cez 1300 km... Spotreba cca 2,8 litrov pri prasení, inak 2,1 pri bežnej jazde. Ovládateľnosť je špičková, otočiť sa dá na mieste, vo vyšších rýchlostiach je vratká, nad 110 sa začína vlniť a kmitá riadenie...Dá sa prejsť všade, ale využívam ju hlavne po okreskách. Určite by zvládla aj ľahší terén, ale je mi ľúto ju ušpiniť. Zistená maximálka cca 125 km/h podľa tacho. ak sú správne nahustené pneu a namazaná reťaz..Nevýhoda je slabé svetlo, ale to vyrieši denné svietenie LED (je tiež v pláne).

DOPLNENÉ 7.6.2018 : Tak je inštalovaný tlmič riadenia Takegawa - k lepšiemu sa zmenila ovládateľnosť vo vyšších rýchlostiach, kmitanie je minimálne. Inštalované väčšie LED svetlo, predný nerez nosič (plexištít šiel preč), tiež výmena ovládačov, ktoré mi kvôli smerovkám nevyhovovali (vymenený zväzok, úplne prekopané ovládanie) Ďalej inštalovaný združený digitálny tacho/otáčkometer (zatiaľ nenastavený...) a zadný kufor Shad s opierkou na dlhšie cesty. Bočné kufry sa kvôli výfuku nevošli, tak musím používať motovalec, musím ešte namontovať na top case zábradlie na ďalšiu batožinu. A samozrejme skultúrniť nádrž polepami...

Schimoon
Schimoon napsal 02.12.17 v 19:29

Díky všetkým, naozaj si ju užívam, už mám dohodnutý ďalší termín na montáž tlmiča riadenia a výmenu svetla, to pôvodné je strašne slabé, nevidno ma, mnoho plechoviek to podceňuje. Tak je objednané LED

Perbin
Perbin napsal 24.11.17 v 19:34 10b.

Malý stroj který dělá velký rozruch, taky mám jednu 190 ale Daytonu, přeju pohodu na cestách

Lumen
Lumen napsal 24.11.17 v 19:06 10b.

Parada,vzdycky sem po monkey a jeho bratrickach koukal je to paradni stroj a svezeni jedinecny

Milan1963
Milan1963 napsal 18.11.17 v 21:59 10b.

Vyzkoušel jsem ji taky, jede hezky. Užívej si ji.