Jawa 50/20 Pionýr (1977)

Vlastník Jindra4
Vloženo 10.11.2017
Aktualizováno 7.2.2018

Motorka má najeto něco okolo 10 628 km.Před cca 100 km byla dělána kompletní GO motoru

Jawa 50/555 Pionýr: důvod neuveden
Simson S 51 Enduro: důvod neuveden

První dojmy - Na to jak je motorka stará tak je opravdu hodně výkonná.V technickém průkaze je max. rychlost 65 km/h,ale když jsem na ní jel já tak dala cca 70 km/h.Jediný problém je že špatně drží volnoběh.A také budu muset nějak vymyslet jak dát bowden od plynu,protože kdyř se zatočí doprava tak se sám přidá plyn.

Motorku bych doporučil pro - Tento motocykl doporučuji pro začátečníky.

Doplňky na motorce - Moto bylo původně Jawa 50/20 ale někdy v 80 letech minulého století prošla úpravou na 21,a byl přestříkán na fialovou barvu.

Tento motocykl jsem si vybral protože miluji staré motocykly,automobily,zemědělské stroje atd.O tento motocykl se nemusíte moc starat stačí,dolít benzín a jet!Motor je velmi výkonný,
Je to 1 válcový,2taktní motor o objemu 49,8 ccm.
A 3,5 koně (2,6 kW)/6500 ot/min.
Má velice výborný karburátor Jikov 2917 PSb v něm je hlavní tryska 68,a hlavní tryska 32
Má tři rychlosti nahoře jednička-neutrá-dvojka-neutál-trojak (1-N-2-N-3)
Motorka je do všech podmínek na sníh,písek,silnici,štěrk,bahno je to motorka do "jakéhokoliv počasí"

kolik1235
kolik1235 napsal 16.02.18 v 17:17 10b.

fatman
fatman napsal 17.11.17 v 13:06 10b.

Gratuluju
Nádherně odvážnej pincek

pozdnímíza
pozdnímíza napsal 10.11.17 v 15:51 5b.

Hmmmm zajímavá barva. Tak na tom asi jezdila odhaduji Paris Hilton, ta má tak podobný vkus ???