Gilera Fuoco 500 (2011)

Vlastník Torpid-Mind
Vloženo 9.11.2017
Aktualizováno 9.11.2017

Divnovozidlo se třema kolama aneb jak jezdit v pohodě i když chčije a chčije a ještě k tomu zrovna nasněžilo. Ideální dopravní prostředek do města

Quadro 350S: Asi zvítězil zvyk a zkušenost, mám ještě Piaggio Xevo 400 a super mechanika, který se v těchto strojích vyzná.
Piaggio MP3 500: Je to v podstatě stejný skůtr jaký jsem koupil, jen jinak kapotovaný, hledal jsem jen koupený v ČR, nechtěl jsem dovoz a Piaggio v tom momentě nebylo žádné jeté v nabídce.

První dojmy - Z počátku nedůvěra, ale po pár deštivých dnech, které přišly hned po koupi velká spokojenost. Stabilní blbuvzdorná tříkolka :)

Doplňky na motorce - Sloní uši či jak se tomu říká, takový ty návleky na řidítka chránící ruce před zimou, deku na nohy, oboje od Tucano Urbano a s obojím velká spokojenost. Deka na nohy je určitě od Tucana lepší než originál Gilera, je daleko silnější a lépe ochrání

Žiju kousek za Prahou a denní dojíždění a zácpy zkrátka nedávám. Přes léto pohoda, ale s příchodem zimy to už taková sranda není. Auto vyndám jen když je sníh na silnici a protože jsem hodně četl o stabilitě tříkolek, rozhodl jsem se ji vyzkoušet. Letošní zima bude moje první s Gilerou, tak jsem na ní zvědavý. Už se těším až napadne sníh :)
Jízdní vlastnosti jsou vcelku dobré, nejsem zrovna drobeček, v podstatě jezdím pořád ve dvou, to víte moje taška s noťasem něco váží, ale je mazec vlítnout do díry... nevím jak to vnímají jezdci muší váhy ale pro mně to nic příjemnýho není. Z druhé strany na kolejích, mokrých kostkách drží výborně a to je důvod, proč jsem si jí pořídil.
Spotřebu netuším, nikdy jsem jí neměřil, skůtr má najeto 20000 km a moje zkušenosti s Piaggio/ Gilera jsou velmi dobré. Motor je dostatčně pružný, ovladatelnost za mně bez problémů, nevím jak by to zvládala 50kg slečna, ale já jsem v pohodě.
Dá se s moto i dobře cestovat? Možná si to někdo užívá, ale proč bych to dělal? V garáži na mně čeká Afrika... Z druhé strany na Piaggiu jsem jel na Slovensko a bylo to úplně v pohodě, tak asi ano. Za mně skůtr je do města na denní dojíždění, na cestování je motorka.

MARTlN
MARTlN napsal 13.11.17 v 21:16 10b.

Jsem asi jeden z mala co neni tupej a nez neco udela, tak si precte pravidla. Takze nehodnotim stroj, ale popis a ten se ji libi.

GL1
GL1 napsal 13.11.17 v 17:43 10b.

tohle není vůbec moje parketa, tak doufám že to není proti pravidlům, když dám body za spolujezdce ( pokud máš k němu v top-case veškeré příslušenství ) Teď vážně, ať ti jezdí a užívej si to

ondrej75
ondrej75 napsal 12.11.17 v 12:39 10b.

At slouzi. Jezdi to pekne, nicmene je to kolos. Kdo neumi na mašině, tak to rychle položí...nakonec jsem přešel na skutra, c 600. Zaklad jsou zimni gumy. I kdyz na kolejich v kombinaci s mokrem a kocicimi hlavimi si na mp3 vždycky vzpomenu...