Yamaha XV 535 Virago (1996)

Vlastník bela
Vloženo 8.11.2017
Aktualizováno 8.11.2017

Krásná, spolehlivá a věrná, takovou byste chtěl každej

První dojmy - Měla jsem jí od července 2003 jako svoji první moto. Asi jsem měla štěstí na koupi, protože jsem u ní za 14 let, co jsem na ní brázdila silnice, neřešila jediný vážný problém. Pro holku na začátek ideální. Přečkala v garáži i dvě děti a věrné jsme si byly až do letošního září. Zůstala ale "ve vsi" a tu a tam ji už z dálky slýchávám, protože nový majitel ji bere často vyvětrat, a to mi na tváři vždycky vykouzlí přihlouplý úsměv. Byla jsi skvělá:-*

Pěttřipětka mi byla doporučená bratránkem, kterej mi na rozježdění půjčoval svoji tehdy fungl novou Hondu VT 750C Shadow (nechááápu). Byla jsem ještě relativně mladá (no to jsem vlastně pořád... relativně...) a přišlo mi to jako supr nápad... Nevím, jak je to možný, ale ačkoliv jsem kolikrát měla co dělat, nepoložila jsem mu ji. Nebýt jeho, asi bych do vlastní motorky nešla, on mi tenkrát řekl památnou větu: "Tak si kup svojí, prachy ti na ní půjčim." Volila jsem mezi Suzuki LS 650 Savage a Yamaha 535 Virago. Jsem ženská a volila jsem jasně, 535ka byla líbivá, Savage taková "vykastrovaná".

Našla jsem si jí v motocyklovkách, no ono tehdy se snad ani jinde hledat nedalo. Byla to americká verze, takže nějaký drobný odlišnosti, ale to mi bylo sympatický. Měla brašny, opěrku a předstupačky s přepákováním, takže vymazlená. Navíc kapku otevřený výfuk. Naťukla jsem bratránka, svýho stálýho průvodce ve světě moto, a jelo se. Do Kadaně. S prodejcem jsme si plácli docela rychle, akorát že bylo dost pozdě odpoledne, takže cesta domů už probíhala za šera, resp. za tmy. Jako na potvoru začalo ještě dost pršet a navíc byla bouřka jako krá... Když jsem přijížděla domů, máma čekala u otevřených vrat do garáže a byla ráda, že mě vidí živou. Z bot jsem vylejvala vodu jako z kýble.

Od té doby jsme tvořily nerozlučnou dvojku, jezdily na vyjížďky, výlety i srazy.
Taky jsem díky ní našla spoustu skvělých kámošů, které mám dodnes!

Od letoška se už ale o ní bude rozepisovat jinej biker a myslím, že si jí bude považovat stejně, ne-li více, jak já.

Protože...

...protože já od letošního roku začnu psát jiný příběh, a to příběh, kde hlavní postavy budou moje maličkost a krásná oranžová anglická potvora TRIUMPH Speed Four.

Čadil
Čadil napsal 24.03.18 v 15:28 10b.

bela
bela napsal 15.11.17 v 14:15

Díky za komentáře i hodnocení!

mamaha
mamaha napsal 09.11.17 v 18:22 10b.

měl jsem ji také 14let 63tkm,,,100 bodou

ras62
ras62 napsal 09.11.17 v 16:06 10b.

virágo za 9, trumf za 10. To jde za 14 let nespadnout?

NETOPÝR-67
NETOPÝR-67 napsal 09.11.17 v 15:03 10b.

hezké psaní i pokoukání, škoda že to nakonec dopadlo jinak ,ale samozřejmě přeji hodně šťastných kilometrů na novém stroji . (Za Virago jasných 10b).