Yamaha YZF-R6 (2001)

Vlastník Screpy_Coco
Vloženo 30.10.2017
Aktualizováno 30.10.2017

Hezká, rychlá motorka, jako přechod na supersport bych řekl, že ideál.

Honda CBR 600F Sport: Menší výběr v okolí
Honda CBR 600F: Není tolik sportovní
Yamaha YZF-R1: Moc velký skok z přechodu z naháče
Honda CBR 600RR: Vysoká cena

První dojmy - Jako první mě zaskočil pocit na motorce, připadal jsem si jako bych letěl před motorkou :D na motorku bylo potřeba si trochu zvyknout.

Motorku bych doporučil pro - Pro zkušené jezdce, co už něco mají za sebou.

Doplňky na motorce - Zatím jen, laďák Scorpion, nějaké ty polepy, ať jede rychleji :D. Na moto není moc co dodělávat, přes zimu akorát nové pneu, podsvícení, zalamovací páčky a pod.

Chtěl sem přejít na supersport, ale ne hned do litru, v okolí se naskytla R6 za dobrou cenu s málo najetými km ve slušném stavu, tak jsem neváhal.

Najeto mám zhruba 4 tisíce za zbytek sezony s ní. Když si člověk zvykne na styl jízdy, tak není problém jet i delší trasy, čekal sem, že to bude víc nepříjemné. Motorka má už slušný výkon, ze začátku, když jsem ještě moc nevěděl co od ní čekat a vzal za plyn, hned se chtěla zvedala na zadek :) . Brzdy jsou slušný, motor šlape, jde znát karbec, ale s tím se počítá u tohohle ročníku. Do zatáček jde sama. Co se týče jízdy se spolujezdcem, není to nejhorší, na Fazeru to sice bylo pohodlnější, ale i tady se dá v pohodě s batůžkem najet 100+. Spotřebu jsem zatiím neměřil ale na plnou nádrž dá něco pod 200 km, se sportovním stylem jízdy.