Kawasaki Z 1000 SX (2011)

Vlastník JendaZacharias
Vloženo 24.10.2017
Aktualizováno 12.1.2019

Už když ji tenkrát Kawa vydala jako novinku, moc se mi líbila. Sice radši mám nahaté Zedy, ale změna je život. Z1000 SX vítej v mé garáži!

První dojmy - Oproti mé předchozí nahaté Kawasaki Z1000 2008 je toto pro mě docela změna. Ne tak moc motorově, jak novým posazem a celkovým jízdním dojmem. Motorka je dokonale pohodlná, přijde mi lehoučká a je to moje první motorka s plexi a kapotáží...

Motorku bych doporučil pro - Rozhodně skvělá volba pro cestovatele, kteří jezdí štreky jako já několikrát do roka, ale také jí dávají co proto kolem komína.

Doplňky na motorce - Výfuky MIVV, závažíčka, kouřové plexi MRA, krátký držák SPZ, rolny na kyvku, padací protektory, pancéřové hadice, miniblinkry Barracuda, ukazatel rychlosti, K&N filtr, karbonové polepy, rychloupínací boční brašny Blaze od SW-Motech, zalamovací a výsuvné páčky od Rutan Performance, krovka v barvě motorky ...

Konečně ji mám, původně jsem si chtěl koupit až na jaře 2018, ale nedalo mi to a uspěchal jsem to už na podzim 2017 a stihl pár srazů a vyjížděk.

Nejvíce vítám to pohodlí, mé předchozí motorky nebyly zdaleka tak pohodlné jako tento kousek. Nádherně padne do ruky, nohy nebolí, ruce nebolí, záda nebolí, nekrčím se tolik, jako předtím... Nastavitelné plexi je příjemný pomocník, nastavit lze do tří poloh. Já osobně ho nejvíce používám v nejnižší poloze.

Myslím že recenzí je na tento motocykl dost a vše bylo napsáno zde .. jen ve zkratce - paráda!

Líbí se mi karbonové polepy, které udělal předchozí majitel, rozhodně je tam nechám.

Motorku jsem po koupi rozebral a vyčistil svody a chladič a veškeré zákoutí motoru a těžko přístupných míst, vyměnil veškeré kapaliny, vyměnil řetězovku a udělal kontolu - servis. Nenarazil jsem kromě špíny na žádný problém...

Mám verzi bez ABS a všech el. vychytávek.. jen já a motorka a o tom to je.

EDIT říjen 2018 -

Tak už jí mám rok a musím říct, že jsem si užil každý kilometr. Ještě jsem si jí trošku poladil podle svého.

2x jsem si dal Alpy - vždy cca týdenní výlet po Rakousku, Švýcarsku, Německu a Itálii. A musím říct, že na cestování je to paráda. Potom pár motosrazů a dalších výletů, i jeden čundr se spacákem a často lítal jen tak kolem komína. Najeto cca 10000 km +. Uvidíme co přinese jaro 2019.

JendaZacharias
JendaZacharias napsal 11.01.19 v 10:00

Findalf: Jasný pamatuji se, vůbec nemám jasno, nechávám to nějak náhodě a rozhodnu se asi uplně až na jaře. Dám Vám vědět, teda pokud do té doby nepořídíte něco jiného

Páčkalíny
Páčkalíny napsal 23.12.18 v 06:52 10b.

Superturista!

Findalf
Findalf napsal 19.12.18 v 23:37 10b.

dnes vecer jsem si ji u vas prohlizel. pamatuj na me, az se rozhodnes