Honda CX 500 (1982)

Vlastník Jirke
Vloženo 21.10.2017
Aktualizováno 8.5.2020

CX500E Sport, řekl bych, že v řadě mých předešlých motorek nákup mého prvního opravdového youngtimera přinesl největší emoce, protože je to první motorka koupená naslepo v aukci čistě srdcem.

První dojmy - Měl jsem prostě štěstí...vydraženo na ebay.de v srpnu 2017, koupeno v Dortmundu, dovezeno, zkontrolováno na STK, pochváleno od personálu a úspěšně projeto.

Motorku bych doporučil pro - Pro retromily a pro ty, kterým nevadí, že se jich občas někdo zeptá, co je to za divnou jáwku :)

Doplňky na motorce - dobový padací rám s homologací, stabilizátor předních vidlí

Vybral jsem si ji proto, že je to Honda (už je nadevše jasné, že pro hondy mám slabost).
Proto, že je stará jako já a vypadá jak vypadá...má kardan, V2 ala MotoGuzzi, je tedy neobvyklá a červenou poslední dobou miluji.

CX jsem sledoval od ledna 2017, ale neměl jsem od začátku jasno jakej ročník, jakej model.. Pak jsem zjistil něco o verzi eurosport, sledoval jak se vyvíjí jejich výskyt a ceny v CZ... Jsem fakt rád, že se objevila a já ji vyhrál.

Baví mě svým charakterem, má prostě kouzlo a koule...motor není bůhvíjak objemný, ale svým zvukem i s originál výfukama mě dost uspokojuje.
Ten kus železa, tohle je prostě ono, ta mechanika, design...
A na to jak je stará, tak snad jedna z nejpohodlnějších a nejpřirozenějších na posez, co jsem měl.

Je to pro radost, ne pro rychlost. Čili 70-90kmh jako pro kochačku, 120kmh pro cestovní přesuny.

Netypicky pro V2 motor je výkon i krouťák položen výš...

Nezkoušel jsem ještě foukat tlumiče, ale podvozek svůj rok vzniku nezapře :) trochu se vlní a trochu kmitaj řidítka kolem 60kmh. Vše se vychytá.

EDIT: jaro 2018 - repas brzdových třmenů, brzdových pump a předních vidlí. Nyní podvozkově bez námitek.

Prodano 8.5.2020.

Jirke
Jirke napsal 23.04.18 v 16:31

Tak to rád slyším (krom toho lanka - ale to jsem myslel že se stane ještě mně, takže ve finále vydrželo dlouho ).
Přeju bezproblémovou sezonu

Crowus
Crowus napsal 20.04.18 v 23:40 10b.

Krasavice, ať ti slouží. Já už třetí sezónu trápím "tvé" NTV. Zatím vše ok. Investice jen olej, zadní desky a přední guma.
PS: Prasklo mi to opravované lanko spojky, dojel jsem asi 20km na trojku. Tehdy jsi mi dal i rezervní, takže jsem věděl že doma na mě čeká, ale znáš to. To původní opravené fungovalo, tak proč to měnit. Křižovatky na trojku jsou nicméně lahůdka. Ale to byla jen moje chyba.
Jsem spokojen, není potřeba s ní nic dělat. Ještě jednou díky!

Jirke
Jirke napsal 13.02.18 v 07:51

Dik za rady, ted mam stroj na repasi brzd a kontrole naplne v prednich tlumicich prave.

Martin50
Martin50 napsal 04.02.18 v 00:20 10b.

Nádherný kus. Ty přední tlumiče nafoukni, jinak ta Honda sedí dost nízko a špatně se zvedá ze zatáček. Ten Pro Link vzadu se fouká taky, ale to určitě víš.

rapuork
rapuork napsal 14.11.17 v 07:49

Sportka fakt trochu připomíná Jawku, ale ten motor je opravdu hodně jinej Je tak jinej, že i tu zmíněnou Guzzi jen připomíná...když jí miluješ, není co řešit...já cx miluju Ať slouží a jezdí další desetiletí