Honda NC 750X (2017)

Vlastník stemar-cz
Vloženo 20.10.2017
Aktualizováno 17.9.2019

Na stará kolena si plním pubertální sny. O motorkách vím kulový. Honda mě zaujala nižšími cenami u entry-level modelů. Představa se vyvíjela po ose CMX500 (jen k prvnímu usednutí, nesedli jsme si), CB500X, nakonec NC750X.

Motorka koupena od FIRMA:DENAR (Kosmonosy)

Honda CB 500X: Připadala mi malá, u NC mě oslovil kufr místo nádrže.

První dojmy - Těžko můžu hodnotit. Oproti Fazeru FZ6, co jsme se spolu kamarádili v autoškole mi připadá pohodlnější, přítulnější a lépe toleruje mé jezdecké neumětelství. Jak to neumím, tak mám prostě lepší pocit, že za mnou hlídá ABS, po ukazateli zařazené rychlosti se mi stýskalo celou autoškolu. Celkově se mi líbí přístrojovka, i když analogové budíky mají taky něco do sebe.

Motorku bych doporučil pro - Jsem úplný začátečník. Řekl bych, že pro mě je. Jestli i pro někoho dalšího, to spolu zjistíme časem.

Doplňky na motorce - Centrální stojan, Turistické plexi, Padací rám GiVi

Průměrná spotřeba - 3.29068 l/100km

O motorkách vím kulový, je to moje první. Honda mě zaujala nápadně nižšími cenami u entry-level modelů. Představa se vyvíjela po ose CMX500 (jen k prvnímu usednutí, nesedli jsme si ani výškou ani reálným vzhledem), CB500X, nakonec NC750X.
Zaujalo mě, jak NCčka budí tak vyhraněné názory. Zkusil jsem ji a rozhodl se, že já budu na té straně co ji brání/chválí. Možná, že jednou zjistím, že "to nejede". Zatím mi ta akcelerace na půl plynu a půlku otáček (oba se zabíháme) bere dech.
Oproti Fazeru z autoškoly se mi líbí, že člověk sedí rovně, jede si jako pán, jak na koni... Kufr místo nádrže je "divný" ale neskutečně užitečný.

Vbob
Vbob napsal 19.08.21 v 06:08

Mám Hondu NC 700
Na režim D nelze vůbec jezdit
Nebezpečné,
Motor se dusi
Pouze režim S je možný a nebo do D vstupovat stále manuálně
Nevíte zda nejde přeprogramovat?

Duster93
Duster93 napsal 19.10.19 v 08:52 10b.

Tak už ji mám taky, v automatu. Perfektní moto na kochání ve srovnání s CB500X, na které jsem jezdil 2 roky a kterou si však nechám, abych si i občas zařadil sám.

Pupi04
Pupi04 napsal 31.08.19 v 12:41 10b.

Jinak vidím, že jsem nehodnotil NC.. Nemůžu jinak
... a na ty starý kolena zapomeň..

Tomino77
Tomino77 napsal 13.02.18 v 20:32 8b.

Ať slouží. MYslím, že budeš spokojený.

Geodet
Geodet napsal 21.10.17 v 14:02 10b.