renocar_unor

Ducati Monster 750 (1999)

Vlastník Ykebara
Vloženo 19.10.2017
Aktualizováno 28.7.2018

Moje první motorka, a hned Duci, zalíbila se hned na poprvé, hledal jsem mezi 620 ale když jsem viděl 750 tak nebylo co řešit. Tehdá jsem ještě nevěděl do jakého klanu jsem se vlastně dostal, ale neměnil bych.

První dojmy - Motorka jak se říká "do města" díky výfukům je slyšet i za dva rohy, což hodlám brzy ztlumit. Učebnicová ovladatelnost, podvozek naprosto dostačující. Brzdy mají rychlý nástup a dovolí i trochu se "sklouznout" po teplém asfaltu. Samozřejmě radši kloužu když mohu, než když musím.

Doplňky na motorce - Silnější přední třmeny Brembo.

Naháč, takže nad 120 km/h to fouká. Osobně používám kuklu i špunty (taky kvůli výfukům) a dá se to snést i do 200 km/h (víc mi to nejede :D ).

S příšerou naprostá spokojenost, kam kouknu tam jede, a pokud to nevychází stačí trochu přitlačit do stupačky. V otáčkovém sklepě vás nakope takže je dobré se tam nevyskytovat. Taky jsem na to přišel až po čase, že není třeba koukat na rychlost ale spíš před sebe a vnímat tu sílu pode mnou a poslouchat motor...opačně to nefunguje.
Jak se člověk snaží s touhle tvrdohlavou mašinou bojovat, tak je zle.
Rovinky jsou opravdu jen na přejezd. Musí lítat zleva doprava...nemusí...chce!
Rychlosti se tam opravdu musí kopat, bez nadsázky, ta převodovka má víc neutrálů než rychlostí, ale je to celé jen o zvyku. Stejně jako "zvuk" který je slyšet při neutrálu, ale nic co by si člověk nezamiloval.

Řekl bych, že dobře sladěná motorka pro jednoho. Ve dvou už to není ono (46 kW).
Úložný prostor? Jako pod sedlem? Co?

Technická část mluví sama za sebe. Trochu rachotila, ale po velkém servisu rachotí stále stejně :D. Kromě svíček, špatného kontaktu na startér je i v 19 letech naprosto ve formě.