Suzuki LS 650 Savage (1994)

Vlastník Adamak28
Vloženo 19.10.2017
Aktualizováno 25.10.2017

První moto-sen, jak to všechno začalo a pokračuje

První dojmy - První dojem? prostě super, nádhera

Jak začít? Asi trošku od začátku. Pamatuji si to jako včera i když je to nějakých 19let, když sem jezdil ke strejdovy, který měl motorky, věčinou jawičky a v garáži zaparkovaného pionyra 555, na které mě učil jezdit, jelikož v té době jsem dosáhl nohama na zem ze sedla . Nakopnout mi to moc nešlo ale kopec na roztlačení to jistil, potom co jsem měl okopanou nohu od nakopávačky, protože spojka byla mrcha v té době, ale jazyk až na zemi mi za to svezení stál. Postupem času , přes fichtla, čz175, jawu 250,350, samozdrejmně bez všelijakých papíru, jsem se konečně po pár letech dostal k tomu udělat si řidičak, pořídit motorku a konečně ofiko vyrazit na silnice, i když letos mi to vyšlo skoro ke konci sezony.
Na začátek putování mé motocesty, jsem si vybral motorku která je lehce ovladatelná, rozebíratelná takřka na koleni, jednoduchá bez vešelijaké elektroniky a asistentů, s dobrou dostupností nahradních dílu. SUZUKI LS 650 savage,. Mé první dojmi byly přímo fascinující jak taková menší jednoválcová raritka s 23KW, pohonem zadního kola řemenem dokáže pěkně zabrat od spoda a zatahat za ruce. Do těch 110km/h tahne pěkně, pak je to trošku horší, ale zaposlouchat se do zvuku motoru z výfuku, který je parádní, pokochat se krajinou, je mazec. I když mám nějakých 185cm (štíhlé postavi) , tak musím říci že i posed je na menší moto v pohodě. Nejlepé jezdí na menších silničkach kde zatáčky projíždí bez mensí námahy. Přes město si také smlsne. Spotřeba je dobrá kolem 5 litru na 100km, ale musí se dát pozor ,jelikož nadrž je na nějakých 10 litru a když je tam mín benzinu a jede se z kopce tak si zaškytá. A ty brzdy? Prední kotouč ujde ale zadní buben je tak na lehké přibrždovaní.

Ještě přidávám trochu něco z lehčích závad. Jako první mi odešla baterka, byla to asi třetí cesta po koupi motorky. Naštěstí už jsem se vracel domů takže asi 200 metrů tlačení . Chvilku sem tápal jestli to je opravdu baterkou. Pojistky, kabeláž všechno sem prolez, protože volty měla ale nedržela pod zátěží. Ověril sem si to nastartováním motorky přes kabely od autobaterky. Hned druhej den sem koupil novou. Jenomzě sem měl sundanou i nádrž a omylem sem si vytrhl podtlakovou hadičku mezi kohoutem a karburátorem a další závada, mou chybou, byla na světě ,a žě Savage si parkrat pěkně střelil jak tam šlo málo benzinu, než vycuc karbec.

Marty68
Marty68 napsal 11.06.18 v 21:17 10b.

pěkná motorka v origo stavu , bezvadná.Užívej jí k radosti. S podtlakem se mi to stalo taky , ony ty Jawy tohle prostě neměly.

ShaBird
ShaBird napsal 30.10.17 v 18:59 10b.

Pěkná mašina

justyn
justyn napsal 26.10.17 v 19:40 10b.

Nádherný Savage

BeňaZX12R
BeňaZX12R napsal 22.10.17 v 17:41 10b.

Tenhle styl sice není pro me, ale zaujalo me to s tema papirama. Ja to mel stejne, uz v patnacti jsem jel na Yamaha Genesis 1000 atd. Az letos ve 33 letech konecne papiry a svůj zivotni sen zx12r ninja . Takze at dobře slouží a hodne kilometru bez nehody

JirkaMetal
JirkaMetal napsal 20.10.17 v 20:30 10b.

Super gratulejšn.