Ducati 906 Paso (1989)

Vlastník Mirinn
Vloženo 18.10.2017
Aktualizováno 10.3.2019

Ducati 906 Paso ,odpověď na konkurenční Japonské motorky,hlavně Hondu CBR

Motorka koupena od FIRMA:Motoscoot (Opava-Město)

První dojmy - Zatím nepojízdná,ale kromě laku je v originálním stavu,takže než se na ní svezu,bude to nějaký ten pátek trvat,ale aspoň bude co dělat přes zimu :-)

Pokukoval jsem po ni skoro rok,nakonec jsem neodolal a rozjel se pro ni.
Zatím je nepojízdná,ale je to výzva zprovoznit ji a časem ji hodit do originálního laku.
Vyrobených jich bylo jen 1802 kusů,takže dnes je to už docela rarita.
Edit 15.11. Závada která uložila Paso k dlouholetemu spánku byla,že neházela jiskru.Po 3 týdnech kompletního proměřovaní elektriky a vylučovaní všech možných příčin vše ukazovalo na řídící jednotku a to se také potvrdilo.Jednotka byla zničena díky špatnému regulátoru který do jednotky pouštěl 16V.Elektrika opravena,vyměněna řídící jednotka a regulátor a motor se konečně probudil. Vypadá to,že motor běží na Ducku až překvapivě klidně
I když ten hlavní ukol probudit motor je splněn,ještě mě čeká dlouhá cesta než bude moct Paso vyjet,ale aspoň zima rychleji uteče
Edit: Tak přesně po roce se podařilo motorku dát na papíry a mohlo se Paso pořádně po renovaci provětrat Motor vrní jak hodinky a je překvapivě kultivovaný,jako by to ani nebyla Ducati

t_freedom
t_freedom napsal 27.07.23 v 07:30 10b.

To Paso je tak ošklivý až je to krásný ...taky jsem podobnými strastmi procházel při opravě mojí Laverdy...ale člověka to přidávání a doplňování, oživování a repasovani neskutečně baví... když se to blíží k jasnému cíli... Máš ji nádhernou...

Milanek13
Milanek13 napsal 09.03.19 v 21:16 10b.

Moc hezká práce .
Paso je krásná a myslím dost nedoceněná motorka.

bruttopyr
bruttopyr napsal 21.02.18 v 22:17 10b.

Pěkně jsi ji zušlechtil!
Už se těším, až ji potkám bublat si někde na cestě.

puffybodie
puffybodie napsal 21.02.18 v 19:45 10b.

Jak rikal Kokkina v jedne recenzi Vespy a tady to bude platit taky:

Vetsina Vesp dostala italsky elektricky system. Vetsinou vyrobeny Ducati. Takze jak si umite predstavit, je to typicky italsky elektricky system. Nekdy to funguje, nekdy ne, nekdy ano, nekdy ne. Ale da se to tolerovat u tak klasickeho motocyklu.

nebo jeste jeden o jizde v desti:

Jako ridic jsme velmi dobre chraneni od vody. Nevim ale, jestli Vespa nebo Ducati elektricky system jsou taky chranene tak dobre od vody.

krasik
krasik napsal 25.01.18 v 13:17 10b.

Ahoj vidím pašíka z opavy super sam jsem po nem pokukoval měl jsem 907 a pěkny kdybys chtěl mám origo ram s tp a odhlaskou německou mě už je na prd a manualem pač s japonskym asi na prd :) kdyžtak se ozvy 739 016996