Honda VFR 1200F (2012)

Vlastník DejvGSR
Vloženo 14.10.2017
Aktualizováno 13.8.2020

Vloženo: 26.10.2018, Uskutečněno: 26.10.2018, Stav tachometru: 33679 km, Zhlédnuto: 10x

Schuberth C4
Dnes jsem otestoval vyklápěcí přilbu Schuberth C4. Chladno pod mrakem 12 stupňů. V Praze v Genezi jsem ve středu dlouho vybíral velikost, mám obvod hlavy 57 cm, přilby mi sedí velikostí M, C4 mi připadala v M-ku trochu těsná, ale L se moc až o tolik neodlišovala. Výrobce píše pro M obvod hlavy 56, 57, pro L pak 58, 59 cm. No vezl jsem dom na test velikost M, a byl jsem domluven, že v případě, že to prostě nebude sedět, můžu dojet vyměnit. Ve čtvrtek v práci sedím v kanceláři v přilbě a po cca 40 minutách jsem to již nemohl vydržet, tlačila především na boku sanice a trochu na těch mejch zadních hrbech na hlavě. Volám do Geneze a dnes měním za L. To už je mnohem lepší, takže odpoledne vyjíždím. Nejprve prohlídka přilby, je pěkná, velmi dobře zpracovaná, moc hezký vnitřek a suprově fungující vyklápění. Nasazuji přilbu, vše zavírám – obě ventilace jak na bradě, tak na vrchu hlavy. První co se mi líbí, je dobrý výhled díky tomu opravdu velkému plexy a jeho vykrojení. Fakt opravdu pěkný periferní výhled. Pinlok funguje výborně, je to už provedení 2018, tak že dotyk silikonem. Aretace plexy dobrá, vyklápění jedna radost, vše pěkně mechanicky funguje. Přilba za jízdy výborně potlačuje hluk od výfuku, je skutečně tichá, ale zas se o to víc člověk soustředí na zvuk obtékajícího vzduchu. Tvar přilby musel být opravdu dlouhodobě testován v aerodynamickém tunelu, přilba je stabilní a při otočení hlavy to není vůbec znát. Prozatím to nejlepší, v čem jsem jel. Větrání – tak to mě překvapilo asi nejvíc, doposud jsem ve všech přilbách, co jsem měl, nedokázal dost dobře registrovat zavření či otevření ventilačních otvorů. U Xlite 702 jako když tam nic není. C4 otevírám bradovou ventilaci a nádherně fouká proud vzduchu po vnitřku plexy, otevírám horní ventilaci a hlava okamžitě cítí proud chladného vzduchu. Bylo to v tomto počasí až nepříjemné, takže jsem to vše zavřel. Utěsnění přilby ve spodní části od brady až po zátylek je příkladné, hlava prostě nádherně v pohodě. Sluneční clona, její vysunutí a zasunutí opět perfektně funkční a lehké. Doposud samá pozitiva, prostě perfektně funkční přilba a dílenské zpracování vynikající. Přilba je vybavena přípravou na interkom, má zabudovaná sluchátka a mikrofon, v zadní části přilby pak vstupy pro jednotku interkomu – SC1 od Seny a baterii. Bohužel se to prodává zvlášť a něco to stojí. Třeba to přinese ježíšek.
No, nějaké mínusy tady jsou. V první řadě, pískání při jízdě, zjistil jsem, že to dělá zavřená bradová ventilace, po jejím otevření slabý pískot mizí. Také více teď vnímám zvuk obtékaného vzduchu. Toť prozatím vše.
P.S. Po vyjetí cca 2 km, dojíždím auto a dostávám šutrem do plexy, zůstává tam ďubka.

• Prodej

Dnes jsem prodal své vymazlené VFR, cena byla taková, že jsem to prostě musel udělat.No život jde dál. Tak ať novému majiteli dlouho a dobře slouží, musím přiznat, že to byla opravdu dobrá motorka a bohužel se už takové

Typ: Prodej
    Vloženo: 13.08.2020
    Uskutečněno: 13.08.2020
  • Triumph Tiger 1200 Alpine Edition

Vyzkoušel jsem BMW R 1250 GS, novou Hondu 1100 Afriku a teď konečně přišla řada na Tigera 1200 v edici Alpine. Dojel jsem do DK moto Praha na svém VFR a v deset hodin jsem přebíral Tigera. Krátká instruktáž a hurá na výl

Typ: Reportáž
    Vloženo: 07.08.2020
    Uskutečněno: 07.08.2020
  • Podvečerní Chřibská

Tento týden jsem měl dovolenou. V devět ráno jsem vyrazil na kolo a přijel dom po druhé odpolední, na tachometru přesně 100 km a 762 nastoupaných metrů při průměrné rychlosti 23 km/hod. No co budu povídat, utahaný jak ko

Vloženo: 25.07.2020
    Uskutečněno: 22.07.2020