Piaggio Liberty 125 (2003)

Vlastník riotic
Vloženo 12.10.2017
Aktualizováno 24.10.2018

Piaggio Liberty Post - skútr v úpravě pro italskou poštu. Skvělý a praktický pomocník, na který nepotřebujete řidičák na motorku a díky automatu se na něm opravdu naučí jezdit každý.

Motorka koupena od FIRMA:Michal Ponca - Zotavovna motocyklů - Nekoupil jsem přímo od pana Ponci, ale až z další ruky. Technické drobnosti, které jsem potřeboval jsem ale řešil přímo s ním, ochotně mi poradil, takže naprostá spokojenost.

První dojmy - Moje úplně první motorka, přestože je to automat a lehoučký skútr, zvykal jsem si na něj jako motorkářský panic asi týden. Po týdnu zvykání nastoupila euforie, a teď nevynechám příležitost projet se. Dojíždění do práce s ním je zábava, tak proč jezdit nejkratší cestou? :)

Průměrná spotřeba - 3.46 l/100km

Naprosto jednoduchý a skvělý stroj, který nepotřebuje žádnou složitou údržbu a péči. S automatem se naučí každý a 125 motor se snadno krotí. Díky dvěma nosičům je to naprosto dokonalý pracant a velmi praktická nákupní taška. Používám ho hlavně na dojíždění do práce a časté nákupy (mám malou hospodu, kterou skůtrem zvládnu zásobovat). Do kopce - a že tu máme prudká stoupání - se mnou (cca 90kg) uhání 60, po rovince s přehledem 80-90. Velký nákup v bedně při jízdě ani necítím, jenom parkování na centrální stojánek s plnou bednou je trochu makačka. Nevýhoda je slabý přední reflektor, vzhledem k tomu, že se z práce vracím až za tmy, je to trochu adrenalin a hodně opatrná jízda. Silnější žárovka trochu pomohla, zvažuju ale dokoupení přídavných světel.
Pro mě naprostá spokojenost a vstup do světa motorek.

eibenberger
eibenberger napsal 07.12.23 v 21:36 10b.

měl jsem ho a naprosto rozumím a souhlasím..dodnes na něj vzpomínám..takže 10