renocar_unor

Yamaha XT 125R (2005)

Vlastník Krabot
Vloženo 11.10.2017
Aktualizováno 11.10.2017

Motorka celkem zajímavá. Samé problémy s motorem při 35 xxx km. Ale jízdově celkem v pohodě. Vypadá jako silnější než 125, ale to bych nebral v potaz. Je celkem dost vysoká. Já s ní kvůli tomu několikrát spadl.

Motorka koupena od soukromník - Po ujetí celé republiky na ni domů mi přestala startovat. Měla zajebaný karburátor, i když říkal, že je číštěný. :)

První dojmy - Byla na mě strašně vysoká a to jsem měl asi 170cm. I na 1 válec to mělo moc vibrací. Byla pěkné modré barvy. Vzhledem byla nějak specifická oproti ostatním. Motorka byla celkově super až na tu výšku.

Motorku bych doporučil pro - Motorka je pro mladé, na vyblbnutí, zkoušení stoppie a možná i wheelie, pokud umíte techniku. Ale asi pro vyšší postavy. Nebo je třeba si zvyknout.

Doplňky na motorce - Na motorce jsem měl akorát laděný výfuk po domácku svařený, ale měla s ním super zvuk.

Hledal jsem motorku na začátky. Úplné začátky v 16-ti letech. Malého "supersporta" jsem moc nechtěl. Nelíbily se mi takové motorky. Chtěl jsem nějaký Motard. XT bylo ideální. Cena/vzhled. I ten výkon nebyl k zahození. Má velký točivý moment na 125.

Jízda po městě úplně super. Malá spotřeba, hladký chod, když chtěla tak i předjela nějaké auto. Ale mimo město už nebyla super. Nebyla potom moc příjemná jak ve vibracích, tak v odporu vzduchu.
- Motor tahal pěkně, ale muselo se snad vždycky podřadit.
- Brzdy byly chabé. Nic moc nebrzdily, ale dalo se zabrzdit.
- Podvozek byl měkký. Díry na cestě jsem mohl prolítávat jak urvaný v jakékoliv rychlosti a pořád bylo pohodlí.
- Měla širší řídítka, tudíž se mi hůř ovládala na místě, ale jinak v pohodě.
- Spolujezdec moc místa nemá a ani pohodlí.
- Úložný prostor minimální, vlastně žáden. Maximálně schovat napresovanou lékárničku pod sedlo.
- Spotřeba byla okolo 3 litrů, takže skoro nic.
- Já měl problémy jak v servise od Yamahy, tak s mou Yamahou. Hlavně se sáním. Vždycky mi nasálo bordel do karbce. A po měsíci a půl v garáži nechtěla potom startovat. Ale přes kabely se ji chtělo. Až na to, že točila naprázdno a když jsem do ní kopnul, tak se vysunula kotva startéru. Takže potom chytla. :)

Motorka se cítí na cestě dobře, ale mnohem lépe se má v terénu. Má potenciál na to být enduro. Málo plastů, takže tam ani toho není moc co polámat. A ve městě si libuje mezi auty. Ale je vzduchem chlazená, takže nestát dlouho na místě. Spíše ji prohnat potom někde.

S motorkou bych určitě necestoval. Má na to moc vibrací od motoru. Brní z ní nohy.