Honda VT 1100 Shadow custom (1987)

Vlastník Jslastan
Vloženo 10.10.2017
Aktualizováno 10.10.2017

Toto je moja nová "Lady" .. teda podctivá 30-tnička..

První dojmy - Táto Honda bola asi dlho kráľovnou Shadowiek. Chcel som niečo väčšie ako 800-vku a hlavne na dlhšie cesty. Ako som na ňu vysadol prirástla mi k srdcu. Ešte som ju ani nenaštartoval a už som vedel, že toto "bude ono". Motor presvedčí aj najväčšieho skeptika, že objem nenahradíš. Masívny točák takmer 100 Nm a váha ľahko nad 270kg robí svoje. Najprv som myslel že 4-kvalt asi nie je to pravé orechové, ale je to úplne niečo iné ako 800-vka.

Motorku bych doporučil pro - Táto motorka je určená pre skúsených jazdcov zvyknutých na "kardan".

Doplňky na motorce - Vymenené riadítka.

Stále som chcel aj chcem poriadny a poctivý "kus železa". Som asi vysadený na stroje z 80tych rokov. Vyrábali sa kvôli tomu aby robili radosť a dlho slúžili svojmu majiteľovi. Neviem kto mal motorku predomnou (dovezená z NL) ale ihneď dostala čo potrebovala .. olej, filtre,sviečky. Trochu ma hnevali štarty a dobíjanie kým som nezistil že je vadný alternátor (spečená cievka) ... nikdy nevešajte na motorku zbytočné "vianočné sviečky", kým nemáte odmeranú spotrebu a istotu že to váš zdroj utiahne.
Správnosť voľby som si overil pri pár jazdách po Slovensku a dlhšom 1.600 km tripe po Poľsku. Motorka má vždy čo povedať a s plynom treba veeeľmi opatrne narábať. 4 stupňová prevodovka radí presne a skôr ako na chopper style je stavaná na "cruiser sport" - to som si práve vymyslel ale jednotka-do 40, 2jka-do 110, 3ojka-do 140 a 4orka do konca ... dynamika tohto 30 ročného stroja je úžasná. Z 90 km/h na 4orke sa dá predbiehať kolóna ľahkým pootočením plynu. Okamžite viete že pod nádržou je karburátor a nie striekačka,čo ocení najmä "fajnšmeker" v rokoch ako som ja..
Kardan si vyžaduje "cítiť" motor lebo podtáčanie nemá rád a tak isto nevhodné podradenie môže znamenať "papulniaka" lebo kompresia+kardan je ako motorová brzda na starých autobusoch.
Pohodlie - na mojich 186 cm a 105kg - akurát. Riadidlá som menil za "T" bone lebo sa mi taký štýl páči viacej ako akože "ap hanger"... sedadlo je dostatočne pohodlné (ak nechcete stratiť spolujazdca zadná opierka je nutná) a posed je prirodzený a uvoľnený.
Brzdy sú kombinácia kotúč-bubon-motor ... schválne takáto kombinácia, lebo pri bežnej jazde je nutné využívať brzdiaci účinok motora a pri prednej brzde musíte mať predné tlmiče v 100%-tnom stave. Prekvapivo aj zadná brzda nie je len kozmetickým doplnkom, ale spoľahlivo stroj spomaľuje a čo ma prekvapilo našiel som aj viacej polôh ako dve základné (nebrzdí alebo šmykuje), čo je u bubnov dosť vzácna vlastnosť.
Čo povedať záverom? Predsa je to len 30 ročný stroj ... rátam s výmenou vecí, ktoré podliehaju starobe a únave ako aj ja .. ale pri rozoberaní (spojka, vodná pumpa..atď) sa zas a znova presviedčam že v tej dobe sa vyrábalo z poriadnych materiálov a nie tvrdeného hajzelpapiera ako teraz... Chce odomňa viacej voľného času a pozornosti lebo je to zrelá dáma a nie nejaká pár ročná puberťáčka ... na druhej strane zasa viem čo od nej čakať a že ma nikde nepodvedie

čsplo
čsplo napsal 19.02.19 v 14:47 9b.

Zdar je na tebe kontakt potřebuju radu...pěkná holka

čoun
čoun napsal 03.11.18 v 10:55

čoun
čoun napsal 03.11.18 v 10:51 10b.

Ahoj,mám o rok mladší asi 6 let, je to jedna z dobrých mašin co kdy vyrobily.

drtikol69
drtikol69 napsal 08.07.18 v 07:01 10b.

Ty řídítka nemají chybu ,asi taky podobné pořídím

JardaMotor
JardaMotor napsal 19.06.18 v 07:16 10b.

Pěkný