Yamaha YZF-R1 (2003)

Vlastník Raadio22
Vloženo 2.10.2017
Aktualizováno 18.2.2020

Nepohodlná, silná, zákeřná. Chtěl jsem šesti kilo ale nakonec jsme na sebe zbyli. Je to výzva tak uvidíme. Snad si spolu užijeme na okruhu trochu srandy.

Motorka koupena od Nio (Kopřivnice) - Perfektní přítup, kdy chlapské slovo v dnešní době je stále méně vídaným prvkem a tento člověk to dokáže i v dnešní době. Po referencích mého mechanika jsem nakonec našel tohoto člověka s jehož přístupem u koupě, resp. prodeje jsem byl maximálně spokojen. Jako prodejce jeden z nejlepších co jsem potkal. Uvidíme jak to bude s motorkou ;-)

Honda CBR 600RR: Chtěl jsem jí protože jsem věděl do čeho jdu jelikož už jsem jí jezdil a jelikož je to asi to nejlepší pro ježdění na okruhu. Nicméně cena a finanční možnosti rozhodly pro Yamahu R1
Honda CBR 954RR Fireblade: Litra jsem nechtěl, a nakonec jsem se začal koukat po Honda CBR600RR. Nikdy jsem nemyslel, že skončím u litra nakonec R1 ale cena reference na prodejce rozhodly.

První dojmy - První projížďka mě děsila, litrový supersport v okruhových úpravách ve mě přeci jen zbudil značný respekt. Šlo o to, že na studených okruhových slikách, tlumič řízení, zmenšený rejd na dorazech, obrácené řazení, rychlo plyn a stupačky proklatě vysoko na mě zafungovaly jako kdybych se měl zavřít do klece s tygrem. První projížďku jsem zvládl nicméně bylo to o tom jen vyzkoušet zda motorka opravdu funguje.

Motorku bych doporučil pro - Asi pro opravdu zkušeného jezdce na okruhy, sám si myslím, že to nejsem já a proto se s ní chci teprve učit. Nicméně nabyl jsem dojmu že supersport a superbike na silnice nepatří, ale okruh tam jsou tyhle typy motorek doma. Ve 20-ti jsem nic jiného nechtěl než zmrzlinu, dneska ve 34 létech se mi jeví na cesty Honda VFR 800 jako ideální kompromis - a nebo nějaký naháč.

Doplňky na motorce - Tlumič řízení Ohlins, rychloplyn domino, pancířové hadičky, přepákování SBK, laminátové kapoty, výfuk Akrapovič, závažička na dorazech řízení pro zmenšení rejdu, přidal jsem lámací páčky a chránič brzdové páčky, který šel brzy dolů.

Nechtěl jsem ji, chtěl jsem šesti kilo. Nakonec zvítězily pořizovací náklady. Nechtěl jsem kupovat hotovou okruhovku a jít do neznáma, nicméně jsem dostal super reference na prodávajícího a bylo rozhodnuto. Původně jsem chtěl prodat VFR a koupit CBR600RR kolem roku 2007. VFR zůstává doma a k tomu přibyla R1. Motorku mám čistě na okruhy, tudíž se na ní bude jezdit velmi málo a to párkrát do roka ale nemusím mít strach, že rozbiji mazlíka VFR a může se směle dovádět.

Po asi 5 okruhových dnech musím říct, že super. Jen na ty stupačky za zády si nemůžu zvyknout, po 5 kolech mi odchází fyzička. Jinak super svezení, od spoda jede úžasně a nahoře letí. Nicméně respekt z litru mám obrovský a proto každé přidání plynu do plna je pro mě manévr dost náročný na srdíčko, většinou jen když už mám motorku narovnanou, jinak pěkně pomalu a plynule.

24.8.2019
Když pominu první 2 dny volných jízd na okruhu kdy to bylo spíše seznámení tak 4 dnech s agenturou jsem skončil na čase v Brně na 2:27. Čemuž se celkem divím a jsem s tím časem spokojen. Dokonce jsem si i párkrát hrábnul loktem což jsem si myslel, že mě se nikdy nepovede. Zároveň jsem zjistil jisté neduhy této konkrétní motorky.
1) a největší který hodlám řešit jiným rámem je to, že mám vymačkaný krk řízení, kde misky jsou volné a nepomohlo to ani vylepit, takže při brzdění je to jako kdyby jste měli motorku se šíleným ABS což fakt nechcete a na klidu to nepřidá.
2) je třeba udělat repas zadního tlumiče
3) hodil by se antihop - to ale asi řešit nebudu
4) budu shánět radiální brzdovou pumpu

KADIN
KADIN napsal 23.11.17 v 08:49 10b.

Paráda :)