Kawasaki ER 5 (2007)

Vlastník M_A_B
Vloženo 1.10.2017
Aktualizováno 1.10.2017

Moje první větší motorka. Hledal jsem něco bez elektroniky, bez LED displejů, hodnýho ve všech otáčkách, pro přesuny mezi městy i pro proplétání v ucpaném městě.

První dojmy - Dojem po prvním nasednutí: je hubená. Dojem po prvním svezení: snadno ovladatelná. Dojem po první sezoně: dříč.

Doplňky na motorce - (Ne)praktičnost každodenního ježdění si vyžádalo: padáky (abych se nebál), kapsičku na řídítkách na zámeček (abych v noci spal), nosič na kufr (abych na nákupy nemusel jezdit autem), plexi (abych viděl přes všechny ty rozplácnutý mouchy)

Když jsem kdysi začínal řídit auto, pořídil jsem si Škodu120L. Surově jednoduchý stroj, každý ví o co jde, auto co za Vás neudělá vůbec nic a vůbec nic Vám neodpustí. Žádná elektronika, žádný asistent, nic. Kdo v tom chce jezdit musí pochopit jak ten stroj funguje a proč se zrovna chová tak jak se chová.
Že studený to nemaže. Že uvařený to nezabrzdí. Že nezatížený to v zatáčce prostě sedět nebude. Že "rozjet jsem to" není zárukou "zastaím to". A tak dále a tak dále.
Zkrátka bylo to auto, které člověka donutí naučit se a za odměnu Vás dopraví úplně kamkoliv, i tam, kam se autem dojet nedá. :)
Kdo zažil, pochopí. Kdo nezažil, dobře mu tak.

Když teď začínám s motorkama, rozhodl jsem se nakonec záměrně stroj obdobné povahy. A taky se mi to přesně splnilo. ER-5 je jednoduchý analogový stroj, žádná elektronika. Co uděláš, to se přesně projeví. Zároveň ale Kawa snese i nešetrné zacházení zelenáče, když k tomu nechtěně dojde.
Jeden rozdíl ale v tom srovnání se Škodkou přeci jen je, Kawa je až neskutečně spolehlivá.

pozdnímíza
pozdnímíza napsal 01.10.17 v 20:46 10b.

Já měl před 30-ti lety Škodovku 120L a s láskou na tu dobu vzpomínám, takže taky Tě chápu a fandím

vilda_vrtule
vilda_vrtule napsal 01.10.17 v 09:54 10b.

Měl jsem Š105 jako první auto. Rozumím