renocar_unor

Vlastník SpaceManCRX
Vloženo 26.9.2017
Aktualizováno 13.10.2023

Předsezonní příprava oblečení

Vloženo: 13.03.2018, Uskutečněno: 13.03.2018, Stav tachometru: 46300 km, Zhlédnuto: 10x

Sice není do deníku k motocyklu, ale rád bych se podělil o můj způsob údržby kožené kombinézy koupené z druhé ruky.

Postup:
1) jemným kartáčem odstranit "pevné" znečištění
2) vyndat všechny protektory, které vyndat lze
3) natočit vlažnou vodu do vany
4) nastrouhat Mýdlo s Jelenem (30,- v drogerii Teta)
5) namočit a nechat cca 20 minut, občas pomačkat, aby kombinéze natáhla vodu
6) vypustit vodu
7) vzít zbytek mýdla a houbičku na nádobí a jemnější namydlenou stranou kombinézu vyčistit do vlastní spokojenosti
8) průběžně doporučuji oplachovat od vytaženého bordelu. Pokud někde je větší skrvna, můžete mydlit rovnou mýdlem bez houbičky.
9) napustit vadu a pořádně opláchnutou kombinézu "vymáchat" - toto opakuji, dokud nezůstává relativně čistá voda.
10) položit na sušák / žebřík - nedoporučuji vyvěšovat, aby se nevytahala a nepovolovali švy.

Dokud z toho teče voda, tak to nedávám na ramínko.

Další postup je impregnace a znovunapuštění kůže tukem. Existují super přípravky, ale mě se osvědčil tenhle postup:
1) první vrstva, kterou kombinéza vpije, je kokosový olej, ideálně tekutý (rozehřát)
2) bod 1) opakuji, dokud mám pocit, že kombinéza stále saje
3) ve chvíli, kdy kombinéze už viditelně nepřijímá tolik tuku jako na začátku, tak nechám den odpočinout v pokojové teplotě na ramínku.
4) druhá vrstva s včelím voskem, produktů na to najdete od super značek až po low end z Daichmanna, stačí si vybrat.
5) nechám včelý vosk den zavadnout a buď stačí "rozleštit suchým" hadrem, nebo lze dávat i final "leštěnku". Značek je opět hromada.

• Originální polepy

Třeba jednou budou i na motorce

Typ: Koupě
    Uskutečněno: 08.12.2022
  • Pancéřová spojková hadice HEL

Protože originální hadice po 60000km vykazovala tendenci nafukování, tak jsem vyřešil koupí HEL hadice z UK. Cena nebyla nejmenší, ale spojka spojkuje na 1A. (y) Časem snad dokoupím komplet i na brzdy.

Uskutečněno: 07.08.2022
  • Gipro - ukazatel zařazeného kvaltu

Z druhé ruky koupené funkční Gipro společně s maskou budíků a včetně kabeláže, která se vkládá mezi původní. Jednoduché nastavení, přesná funkce. Potřebné na delších rovinkách, kdy jsem při kochání často zkoušel zařad

Uskutečněno: 07.08.2022