Honda VFR 800 (2002)

Vlastník SpaceManCRX
Vloženo 26.9.2017
Aktualizováno 28.5.2018

Předsezonní příprava oblečení

Vloženo: 13.03.2018, Uskutečněno: 13.03.2018, Stav tachometru: 46300 km, Zhlédnuto: 146x

Sice není do deníku k motocyklu, ale rád bych se podělil o můj způsob údržby kožené kombinézy koupené z druhé ruky.

Postup:
1) jemným kartáčem odstranit "pevné" znečištění
2) vyndat všechny protektory, které vyndat lze
3) natočit vlažnou vodu do vany
4) nastrouhat Mýdlo s Jelenem (30,- v drogerii Teta)
5) namočit a nechat cca 20 minut, občas pomačkat, aby kombinéze natáhla vodu
6) vypustit vodu
7) vzít zbytek mýdla a houbičku na nádobí a jemnější namydlenou stranou kombinézu vyčistit do vlastní spokojenosti
8) průběžně doporučuji oplachovat od vytaženého bordelu. Pokud někde je větší skrvna, můžete mydlit rovnou mýdlem bez houbičky.
9) napustit vadu a pořádně opláchnutou kombinézu "vymáchat" - toto opakuji, dokud nezůstává relativně čistá voda.
10) položit na sušák / žebřík - nedoporučuji vyvěšovat, aby se nevytahala a nepovolovali švy.

Dokud z toho teče voda, tak to nedávám na ramínko.

Další postup je impregnace a znovunapuštění kůže tukem. Existují super přípravky, ale mě se osvědčil tenhle postup:
1) první vrstva, kterou kombinéza vpije, je kokosový olej, ideálně tekutý (rozehřát)
2) bod 1) opakuji, dokud mám pocit, že kombinéza stále saje
3) ve chvíli, kdy kombinéze už viditelně nepřijímá tolik tuku jako na začátku, tak nechám den odpočinout v pokojové teplotě na ramínku.
4) druhá vrstva s včelím voskem, produktů na to najdete od super značek až po low end z Daichmanna, stačí si vybrat.
5) nechám včelý vosk den zavadnout a buď stačí "rozleštit suchým" hadrem, nebo lze dávat i final "leštěnku". Značek je opět hromada.

• Výměna baterie Varta

To, co jsem tušil, se stalo realitou. Po týdnu stání na chalupě se odporoučela baterka. Takže jsem ji vyměnil za fungl novou stejného tipu. 1225,- v BatteryImportu včetně zprovoznění je celkem prima

Typ: Koupě
    Vloženo: 06.06.2018
    Uskutečněno: 05.06.2018
  • Opravená a nalakovaná nádrž

Z lakovny se vrátila nádrž a kluci na Třebotově zase udělali super práci prostě luxus! :-DD

Typ: Oprava
    Vloženo: 22.05.2018
    Uskutečněno: 22.05.2018
  • Lakování masky, bočnice a blatníku

Nakoupil jsem barvu a lak bratru za 1000,- a jal se lakovat. ;-) Popravdě mém lakýrnické schopnosti ještě nejsou na takové úrovni, ale důležité je, že motorka bude mít stejnou barvu. Zbytek doladím p

Typ: Oprava
    Vloženo: 22.05.2018