Honda XL 700V Transalp (2009)

Vlastník KaMo_cz
Vloženo 25.9.2017
Aktualizováno 4.10.2018

Po letech co jsem nejezdil (Jawa 555 & 250/353 je fakt pravěk), tak jsem si řekl, že bych to zas zkusil.

Motorka koupena od maníka z Ovy

Yamaha XT 660 Z Tenere: Že pro začátek pro mě TA bude lepší, ale byl to hodně žhavý kandidát.
Suzuki DL 650 V-Strom: Tou to sice původně začalo, ale já nechtěl silničku. Kdyby to mělo aspoň drátěný kola. Motorka to může být dobrá, ale je to i o pocitech.

První dojmy - První dojem super! Vzhledem k tomu, že vlastně znovu začínám a bláznit už nehodlám (doufám), tak to byla asi dobrá volba. Padla do ruky hned na první dobrou a líbí se. To je hlavní ;)

Doplňky na motorce - ABS, vyšší plexi, přídavná světla, vyhřívané rukojeti, 12V, K&N filtr, přímaz řetězu, top case, Leo Vince

Ještě bych nehodnotil, na to mám málo najeto a srovnávat to s Jawou by bylo nefér.
První dojmy jsou jen pozitivní, motorka dobře vede, 60 koní se zdá jako solidní výkon.
Mám s ní v plánu vyjet na delší štreku a to se zdá, že by měla dávat v pohodě. Ještě uvidím, jak se bude chovat v lehkém terénu (polňačky) a na celodenním tripu. Zatím jsem s ní víc jak 150 km nejel.
Časem dohodím dojmy i srovnání se švagrovou KTM

Pár fotek a detailnější, doplňovaný, popis je na mém blogu .

OK, lehké hodnocení po cca 1800 km co jsem na podzim najezdil a po servisu.
Nemá smysl to zpětně rozepisovat. Kup to byl dobrý (stav i cena) a Alp mě opravdu sednul a baví mě.
Nechal jsem udělat ventily, kapaliny a celou motorku projít. Mimo pryží pod rozetou (spotřebák) a ložiska řízení se nic neobjevilo a měli bysme spolu najet hodně kilometrů.
Výbava byla už v základu solidní. Ale přeci jen tomu něco chybělo. Centrální stojan a padáky. Obojí je teď od SW MOTECHu, zvažoval jsem padáky RD MOTO nebo GIVI, ale kvůli světlům by se tam nevešly. Do kufrů nepůjdu (možná to dobře vypadá), místo nich jsem pořídil nepromok tašku od OXFORDu. Jezdím sám, tak toho tolik nepotřebuju a za mnou je volné místo ;)

Až bude solidně, tak přidám (asi jen na blog) fotku v plné výbavě.

Doplnění po roce a "jen" 7000 km.
Kvůli zdravotním problémům, jsem mohl letos jezdit jen okolo komína a jen jednou to bylo s přespáním. Proto "jen" 7kkm, chtěl jsem na min. týden do ciziny :(
Ale i tak si myslím, že jsem to neflákal. Hodně jsem najezdil po obou stranách hranice mezi Broumovem a Javorníkem. Pro tyto účely jsem přezul z Mitasu E-08 na E-07/07+ a pořídil motokrosové stupačky (foto na blogu ).
E-07+ je super guma. Jasně, musí to být suchý offroad, ale v terénu jede parádně. Nepříjde mě, že bych musel mít "chlupatou" E-09. Přeci jen, potřebuju taky po asfaltu. A tam to občas i švihat. nevím, jak by 09 dávala 165 kmh na dálnici...
S tím, jak jsem se rozjezdil, ovšem stoupla spotřeba. Dokud jsme se s Alpem seznamovali a já jezdil asfalt, tak bral okolo 4,75 na sto. Teď když je asfaltu už jen 50-75 %, tak si bere tak 5,1 na sto. Maximum bylo 5,35 po celodenním lítání v okolí Králického Sněžníku.
To si myslím, že je naprosto luxusní (beru to podle tankování na plnou nádrž).
Prostě, stále si gratuluju, jak dobře jsem si vybral a neskutečně mě to baví.

Syste
Syste napsal 19.11.17 v 10:19 10b.

Super volba.

burak
burak napsal 02.10.17 v 23:05 10b.

Skvělá volba a v těch nejhezčích barvách ať slouží a dělá radost

KaMo_cz
KaMo_cz napsal 27.09.17 v 09:14

Díky všem. Radost dělá od prvního dne

spike-cz
spike-cz napsal 27.09.17 v 09:11 10b.

krásná barevná verze a super motorka. Ať dělá jen radost

Milan1963
Milan1963 napsal 26.09.17 v 16:49 10b.

Určitě dobrá koupě. Z japonců považuju TA 700 za nejlepší. At' Ti dělá radost.