Suzuki GSX-R 750 (2009)

Vlastník Mareg
Vloženo 24.9.2017
Aktualizováno 7.3.2018

Krásná, lehká, ovladatelná a v úžasném stavu, s původem v ČR a s jasnou servisní historií.

Suzuki GSX-R 600: Zrovna nebyla žádná pěkná s jasnou servisní historií

První dojmy - Po cca 4 letech v sedle V2 už to chtělo změnu. SVéčko bylo super a nemůžu na něj říct půl slova, protože celou dobu sloužilo bez problému. Nicméně i tak jsem pokukoval po pravých SS a zároveň jsem se rozhodl omladit. Jelikož je pro mě Suzuki srdcovka, GSX-R byla jasná volba.

Doplňky na motorce - Pouze pancéřové hadice, originální padací protektory Suzuki, karbonové kryty alternátoru + spojky z důvodu bezpečnosti, jinak naprostá série

Motorku už mám lehce přes rok, tak jsem se rozhodl sepsat pár poznatků. Akce kulový blesk, tak nějak bych zpětně nazval koupi svojí motorky. Zhruba 3/4 rok jsem pokukoval po různých motorkách. Chtěl jsem zůstat věrný značce, takže padla volba na GSX-R. Litra jsme nechtěl, protože 185 koní mi přišlo jako zbytečné, proto padla volba na 600 / 750. Nastudoval jsem nějaké recenze, stanovil si cenový strop a šlo se hledat. Chtěl jsem motorku od roku 2006 a výš, moc se mi líbilo právě gsx-ro od 2008, ale ty byly pořád dost drahé. Zároveň jsem si říkal, že by bylo fajn, koupit nějakou motku, která má původ v ČR, aby se daly aspoň přibližně ohlídat nalítané kilometry.

Abych to zkrátil, objezdil jsem 5 motorek po kterých přišla naprostá frustrace. Nevím, jestli jsem měl takovou smůlu, ale pokaždé jsem narazil a nějaký problém. Na inzerci propagovaná jako „skoro nová“, v reálu omlácená stará herka. Jednou jsem se byl podívat na motorku, kdy mi majitel zarytě tvrdil, že je na okruhu nejetá, a přitom na ní byly nazutý úplně spečený Supercorsy, který už nebyli ani černý, ale spíš fialový. (Pan majitel asi nejezdí na okruhu, ale TT, nebo nevím. ) Nejde mi o to jestli byla/nebyla jetá na okruhu, ale spíš mi vadil přístup majitele.

Byl pátek 8.7.2016 a už jsem byl rozhodnutý koupit jeden model GSX-R 750 z roku 2006. Psal jsem majiteli, bohužel ten neměl o víkendu zrovna čas, tak jsme se domluvili na další víkend. Tak si říkám no nic, počkám do příštího týdne. Večer jsem seděl ještě na internetu, a i když jsem většinou koukal na motoinzerci.cz nebo na bazar tady na motorkářích, náhodou jsme zabrouzdal na Sbazar a bylo jasno. Do teď to nechápu. Někdy kolem 22:30 tam přidal původní majitel svoji motorku. Model 2009, původem z ČR, se serviskou s neuvěřitelnými 9 700 km na tachometru. I když majitel bydlel skoro na druhém konci republiky, druhý den v poledne už jsem stál s bratránkem u něj na zahradě, motorku jsme prohlédli, sundali kapoty a udělali revizi. Motorka byla ve 100% a hlavně originálním stavu. Původní destičky, řetězovka, baterka, gumové hadice, katalyzátor, prostě žádné úpravy. Napínáky, kterými se šponuje řetěz, byly z výroby netknuté. Udělal jsem zkušební jízdu a domluvili jsme se společně na koupi a přepise.

Motorka jede neuvěřitelně. Asi nemá cenu psát srovnání s SVéčkem, protože obě motorky jsou jak z jiné galaxie. Motor, brzdy, podvozek, centralizace hmoty, plynulost jízdy to vše je úplně na jiné úrovni. Stav tachometru když jsem si jí přivezl domů.

Pedl
Pedl napsal 01.10.17 v 21:43 10b.

Wow, to je žihadlo, pěkný design

Rodgerman
Rodgerman napsal 01.10.17 v 10:19 10b.

Nadherná.

Jurza
Jurza napsal 29.09.17 v 15:06 10b.

ta zlatá barva je fakt top! :)

_Wally_
_Wally_ napsal 29.09.17 v 14:03 10b.

Fakt krásná :O ! Nikdy by mě nenapadlo, že zlatá motorka může vypadat takhle dobře ! Ať slouží

ZlomenyUcho
ZlomenyUcho napsal 28.09.17 v 20:12 10b.

Presne tak, super volba, vitej v klubu