Moto Guzzi Sport 1200 (2006)

Vlastník Lubos64
Vloženo 24.9.2017
Aktualizováno 19.1.2021

Jedna ze dvou nejhezčích motorek na světě.

Motorka koupena od FIRMA:Moto Guzzi CZ - První kozí (Sušice

První dojmy - Byl to můj první kardan, poté co jsem jezdil dost rychlé japonské čtyřvály. Prvních cca 100 km jsem při každém rychlém nakopání kvaltu dolů před zatáčkou parádně smykoval. Bavilo mne to.

Motorku bych doporučil pro - Pro mne. Chtěl jsem po 50tce zpomalit, což se nepovedlo.

Doplňky na motorce - Top case, boční kufry - obé origo, laďák agostini + přemapovani, o 2cm zvednutá řidítka.

Je krásná a je to Guzzi.
Je docela těžká, ale také záleží z čeho se na ní přestupuje.
Po pár set km si člověk na váhu zvykne a jezdí se na ní výborně.
Má neskutečně stabilní podvozek. Ten si dá líbit neskutečné věci.
Dal jsem tam laďák Agostini a nechal přemapovat stříkačku - dost dobrá změna.
Zatím naježděno něco přes 6000 km bez problémů.
Je to naháč, takže i když to umí o dost rychleji, tak v zájmu zachování krčních svalů, nedávám dálnice více než 180.
Mimo dálnici čirá radost, město je holt trochu posilovačka. Ale co ve měste?
Spolujezdec si po 3.500 km už trochu stěžoval. Ale byl to syn a je mu 13 a byla to jeho první delší cesta na moto. Běžné výlety v pohodě.

pkKun
pkKun napsal 03.07.19 v 20:54 10b.

Jo, Jo... taky jsem si říkal klidná síla

Lubos64
Lubos64 napsal 04.04.19 v 15:37

Skopuzzi
No ja mezitim EV prodal do dobrych rukou a zakoupil sobe Kalifu 1400.
A prave pro ni zvazuji toho Corbina.
Drive jsem pro Corbin sedla jezdil do rajchu, az nekam k Farncouzskym hranicim.
Ted to asi risknu pres web. Snad to bude pasovat. Uz se mi stalo, ze jsem sedlo vracel, ale bylo to pred 15 lety.

skopuzzi
skopuzzi napsal 04.04.19 v 13:54

Pěkná. Bouře a relax, jak si hodnotil SPORT vs. Cali EV - souhlas. Norge je té sportce podobnej - sice ne posezem a ochranou, ale motor, který hodně určuje ráz té jízdy tě tak nějak spíš cpe do té bouře... A Cali EV to je prostě samet... S tím Corbinem to není úplně jednoduché - to sehnat objednat. Pro kterou jsi nad ním uvažoval?

skopuzzi
skopuzzi napsal 04.04.19 v 12:57 10b.

Lubos64
Lubos64 napsal 04.02.18 v 22:09

KAMO74

Sportka je především krásná, až pak nějak popsaná.
Ke Tvé otázce.
Mám dvě Guzzi. Obě se mi velmi zamlouvají i když je každá úplně jiná.
Nedovedu říci, zda se mi více líbí ta a nebo ta, proto píšu, že je Sportka jedna ze dvou nejhezčích motorek.
Má druhá Guzzi je California 1100 EV Touring z roku 2003 v modrém provedení.
Tu jsem zakoupil právě po jedné velmi dlouhé cestě se svým 13 letým synem po Evropě na Sportce.
Poněkud se mi ho zželelo a rozhodli jsme se pro trochu cestovnější přírůstek do garáže.
Zkusil jsem si v Sušici tuto starší kačenku a nestačil se divit.
Do té doby jsem, coby bývalý zmrzlinář, bral cokoli choperovitého jako hanbu silnic, tahle věc je ale po krátkém zácviku ovladatelnější, než většina naháčů na kterých jsem kdy jezdil a těch také nebylo úplně málo. Dá se na ní krajinou klouzat do nekonečna. Neunavuje.
Jedna bouře, druhá relax - alespoň jim není přes zimu v garáži smutno.