Jawa 125/810 Chopper (2002)

Vlastník Starky30
Vloženo 22.9.2017
Aktualizováno 22.9.2017

Po 12 letech jsem opět osedlal svojí Jawu z mládí. I když byla odložena tak dlouho v garáži, prospělo jí to a myslím si, že i mě.

První dojmy - Upřímně, po tak dlouhé době jsem opět vyjel a velká spokojenost, nejen díky ohlasu který má tento krasný stroj značky Jawa, ale i spotřeba. Tedy za málo peněz hodně muziky.

Motorku bych doporučil pro - Pro ty co mají rádi klasické motorky a na popojíždění nechtějí skůtr.

Doplňky na motorce - Jen ty boxy Givi, snad se budou líbit, pokud ne, chápu, ale hodí se tvarem k nádrži.

Jelikož moje první motorka byl Pionýr přesněji Jawa 21 sport a můj táta je zarytý Jawař, tak jsem si pořídil v 16 letech tuto motorku. Jsem tedy první majitel a už při koupi mi bylo hned jasné, že ji neprodám a udržím v originálním stavu.
Bohužel, možná bohu dík, jsem od svých 18 let na ní nevyjel. Bohu dík proto, že i přes to vše jsem dospěl a toto léto zas po letech vyjel.
Dost mě to chytlo a navíc jsem pořídil i boxy od Givi, možná se někomu líbit nebudou, ale jejich praktičnost je k nezaplacení, protože převážím díky své profesi i dost těžké a objemné věci.
Spotřeba je až neuvěřitelně malá a jízdní vlastnosti nejsou zas tak špatné. Vyzkoušeno v okolí Karlštejnska.
Co se týká úprav, tak byla motorka dobře zakonzervována a proto jediné co proběhlo byla výměna určitých těsnění a očištění blinkrů od chromu, který byl dost zašlý, to bylo špatně naneseným bezbarvým lakem od výroby.
Jinak motorka je v naprostém originálu a příští sezonu se chystám i na sraz.
Upřímně líbí se mi reakce při zjištění, že se jedná o Jawu a to kamkoliv přijedu, je to takový poklad, který nedám a na to popojíždění po okolí Berounska je dostačující.

Snad se bude líbit i Vám.

AlešT.
AlešT. napsal 25.09.17 v 16:36 10b.

Krásná Jawa, která budí jistě kladné ohlasy dodnes. Velká škoda, že Jawa výrobu ukončila...

Herejk
Herejk napsal 25.09.17 v 14:20 10b.

...

rostre
rostre napsal 25.09.17 v 09:18 10b.

Znovuzrození motorkáře a jeho stroje, fajn příběh. Držím palce a hodně km...

mira592
mira592 napsal 25.09.17 v 08:01 10b.

Starky30
Starky30 napsal 24.09.17 v 15:56

Moc děkuji za komentáře a hodnocení, nečekal jsem takový ohlas. Až bude hezky, udělám pár fotek bez boxů. Přeji všem mnoho šťastných a bezpečných kilometrů.