Honda SH 300 (2015)

Vlastník MishaX
Vloženo 18.9.2017
Aktualizováno 18.9.2017

Perfektní skútr pro každodenní cesty do práce i na drobnější výlety.

Motorka koupena od FIRMA:Auto Jarov (Praha 3-Žižkov)

Honda SH 125: Minimální rozdíl ve velikosti, veliký při jízdě.

První dojmy - Jsem začátečník, s nákupem skútru jsem dodělával řidičák na A. Přesto se motorka řídí úplně sama, intuitivně, poslouchá i někoho kdo moc neví, co od ní může chtít. Na třístovku není velká a tak se vejde do garáže obytňáku. To koneckonců rozhodlo i o její koupi. V jednom nebo ve dvou vás kdekoliv spolehlivě posune kam potřebujete.

Doplňky na motorce - Skútr měl původní velké plexy. Bez něj jsem jezdil týden a nebavilo. Je skvělé proti dešti i samotnému foukání za jízdy a pevně drží - pro mě až moc pevně. Pro naložení do obytňáku ho ale musím sundavat, tak jsem koupil štít od Puig. Ten drží i se zrcátky na dvou šroubech, zandání do a z auta je otázkou pěti minut.

Hledal jsem skútr na cesty městem do práce. Bratr mi půjčil na zkoušku nějaké čínské šidítko (MP Korado Adventure) a já poprvé seděl za řidítky s motorem pod zadkem. A protože mě to chytlo, začal jsem pokukovat po vlastním. Bydlím v Liberci, takže to chtělo něco s rozumnou ochranou proti dešti a taky trochu sílou, aby to i ve dvou vyjelo kopce ve městě i kolem. Sh125 by to asi dokázala zvládnout, ale já šel výš i za cenu toho, že jsem si musel dělat komplet Áčkový řidičák. Teď už vím, že to stálo zato.
Sehnal jsem rok jetý již nový model (od 2015). To byl další rozhodující bod, protože do něj jde konečně zaskladnit velká helma rovnou pod sedačku. Zadní kufr tak zbude pro druhou helmu, nebo na nákup pořádné večeře i s lahví červeného. Proti Sh125 byl skútr krapet těžší, ale náš současný obytňák má rezervu v doložnosti, tak to zas tolik nevadí. Zábavnou jízdou se vždy vejdu do 3,5l/100km. S Sh125 bych mohl být asi ještě kousek níž, ale jízda už by zase nebyla tak zábavná.
Po přesednutí z číňana je člověk v jiném světě. Sedlo je trochu výš a při 183cm dosáhnu oběma nohama na zem krapet na špičkách. Nic nedrnčí, zrcátka drží. Brzdy fungují skvěle a kdyby náhodou v Liberci začalo pršet, pomůže i ABS. Stejně jako všichni ostatní si pochvaluji velká 16ti palcová kola. Potom vezmu za plyn, skútr vyrazí z křižovatky a všichni ostatní mizí v zrcátkách. Jede moc pěkně, 20kW je znát.
Sílu a parametry silničních cestovních motorek samozřejmě nedosahuje, na to nemá podvozek, motor ani ambice. Ale dva lidi dokáže dostat na menší vzdálenosti a ještě mě náramně baví. Teď jak tu na motorkářích pročítám vaše cestopisy, mám chuť ho trochu nabalit a vyrazit na pár-denní výlet někam dál. Asi by to šlo, určitě to brzo půjde i když to není zrovna účel, na který nám tohohle fajn skútra postavili.