Yamaha FZS 600 Fazer (1999)

Vlastník Fena-
Vloženo 16.9.2017
Aktualizováno 16.9.2017

Vymrskat kiláky, to by mi šlo :)

Vloženo: 07.04.2021, Uskutečněno: 07.04.2021, Zhlédnuto: 252x

Vymrskat kiláky, to by mi šlo :)

05.04.2021

Jen houšť, jen houšť takových dlouhatánských víkendů, fakt dobrý svátky. Sice skoro ani nevím jaký a tímto okamžikem nade mnou všichni křesťani zlomili hůl, ale to asi přežiju. Kecám, jasný že velikonoce, valí to na člověka ze všech stran od vánočních výprodejů. Páteček jsem si vychutnala v maximální míře, v sobotu trošku povinností, takže jsem číhala na neděli, poněvadž osobní volno mi bylo poskytnuto luxusní. To, že jsem zatopila v krbu hned ráno, byla taktická chyba, která mě dráždila celej den. Suchá silnice, chvílema slunko a na střídačku mraky a do toho to teplo doma – to byla prachsprostá kamufláž! Přes okno to totiž vypadalo na „co nejdřív vyjet, ty kráso, to je den“ a tak jsem nesčetněkrát vylezla ven, aby se mi rychlostí blesku změnil slovník „tvl, to je kosa, to snad není možný, do řiti, taková škoda dne, vůbec by mě netlačil čas, mohla být bezbřehá toulačka, jak naschvál...budu hlídat teplotu, třeba se to zvedne“ „sakra, furt je šest stupňů...“ „soused má ten teploměr snad rozflákanej, ne? Prčic, dyť je furt šest stupňů...“ „třeba, když se podívám z jinýho úhlu... no vida, pod jiným úhlem už je šest a půl...“ „ccsssss... to je jasný, beztak to není truť nýbrž čára modrou fixou. Tvl, v tomhle nikam nejedu, upadnu s cinkotem z motorky na první křižovatce...“ Chjoo. Smiřuju se s potupnou porážkou od svinskýho počasí až večer. Pozdě v noci mě totálně nakrmí emocema film Bohemian Rhapsody...skvostný...čistej zážitkovej nářez...vzpomínky a energie koncertu Live Aid mě utvrzuje v tom, že den nemůže začít líp. Všechny radary na kompu znám nazpaměť i s pondělním nástřelem. Takže v pondělí vstávám brzy. Zjišťuju, že sousedův teploměr musí být funkční, protože už neukazuje šest stupňů nýbrž jen dva. Možná se rtuť hýbe od šesti jen směrem dolů. Na silnici to občas zabrblá, jenže po motorkářích ani smrad z laufu, zato se vyrojily traktory s vlečkama plnýma hnoje. Doufám, že jim hodně popadá. Hypnotizuju satelitní snímky a odhaduju podle rychlosti pohybu arktický hrůzy ze západu, kolik mám času. Ve čtyři odpoledne musím být v doupěti, abych se tomu vyhnula. Připravuju motohadry a přidávám pod bundu na sebe jednu vrstvu navíc, furt lepší, než klepat kosu. Zvoní telefon. No tvl! Naši! To snad není pravda. Je mi jasný, že mamka si ověřuje, jestli nejsem na motorce. Nasadila jsem miloučkej hlas a výčet činností, na který se právě „jako“ chystám. O motce ani ň, to se ví. Probereme mládě, který se u táty učí na nový krosce. Chválím ho, viděla jsem fotky a je fakt frajer, omrkla jsem video a jde mu i řazení. Jen jsem se podivila, proč nemá motokrosový boty, a on mi oznámil, že ji nedostane pod řadičku. Blbost, to je prostě blbost. Varovala jsem ho, když krosku sestavovali, že můžou zapomenout na pozdější jakoukoli reklamaci, poněvadž nejsou odbornej servis. A řadička mi nešla z hlavy. Tak mu povídám, že ji mají určitě namontovanou ve špatný pozici, a musí ji dát o polohu výš, jako když pootočí kostičku lega. Vyřídil to tátovi (autoservisák!), ten ji nastavil znovu a helemese, druhej den už jezdil v motokrosových botách. Najednou se pod řadičku vešla, chichiii. Mamka si to vyslechla a se smíchem mi povídá: „uvědomuješ si, že Tě za tu Tvoji věčnou pravdu obzvlášť jako servisák musí „milovat“??“. „Milovat“? Tam? To je mi ale úplně jedno! Pak mě zkoušela nalákat na oběd, že mají řízek a salát, tak jsem jí sdělila, že klidně oželím ozdobenou větev, ale k takovýmu jídlu musí být dárky. Ne nutně vánoční. Prej jsem nevděčná, čemuž vůbec nerozumím, ale vedlo to k ukončení hovoru. Takže šupšup, hadry na sebe, helmu...jak to, že na ní jsou zase mouchy? To jako v pátek v tý kose něco lítalo? Ještě prohlížím mapu, kam vlastně...bože, to je bída, v tomhle okrese se nedá nikam jet!!! Aaale to je jedno, honem do maštale. Tak, brouku, chci vidět a hlavně slyšet start na první dobrou... ohohooo...nooo to je zatraceně jiný kafe než v pátek. Hřebeček zaburácel, až se maštal otřásla...waauuu...to je zvuk...mám děsnou husí kůži. Ještě aktivuju „stopaře“, dostala jsem praktickou radu a musím to vyzkoušet. Beru to na Lanškroun a připadá mi, že se silným větrem zbytečně strašili. Že ho mám v zádech mi dojde, až při cestě zpátky. První „motka“ a pozdrav od nadšenýho skútristy, mnoo, jakože nic proti, ale nějaká normální motorka by nebyla? Až do Horních Heřmanic za Lanškrounem to je parádička a krásná cesta. Za Chudobou zastavuju a lovím do foťáku v dálce zasněžený Jeseníky. Na cendurech projíždějí dva motorkáři, zdravíme se, jedou mým směrem. V Horních Heřmanicích odbočuju na Výprachtice a Bystřec a během chviličky se míjím v protisměru s těmi chlapíky na cendurech. Tyjo, oni se vrací...hele klídek, důvodů můžou mít tisíc plus jeden velikonoční, že jo. To, že jsem tam nepotkala ani žádný auto, nebylo taky nejspíš samo sebou. Jooo, že mají pole špičkově nachystaný na jaro, to se musí nechat. A k těm polím se musí technikou někudy dojet a to jest po hlavní strasse Heřmanice-Bystřec. Mankote, ta silnice je tohle?? Opakovala jsem si, že nejhezčí pohled na svět je ze sedla a navíc tolika koní, přičemž jsem měla dojem, že každej druhej kůň má zlomenou nohu. Hřebeček si možná opakoval, že je nejdrsnější cesťák široko daleko, a že za chvíli bude cedule Rumunsko. Jakože motorkářskej lockdown. Z Jablonného jsem to vzala oklikou přes Pastviny, kde jsem motce musela ukázat parkoviště na autobusáku, aby věděla potvora černá, kde jsem svedla finální boj o zbrojní průkaz na ni. Když jsme tam v rámci autoškoly párkrát zkoušeli technickou část jízd, byla to spíš lekce pro ty, kdo to nemyslí moc vážně, aby zdrhli včas. Byla jsem tam jediná ženská a navíc jedinej tvor na nejsilnější motorce a děsně mě to bavilo. Instruktor byl ze mě na odstřel, poněvadž jsem furt prosazovala tankování, ze kterýho koukalo pár kilometrů navíc, zakázal mi jezdit první, aby mě nemuseli nahánět, a nechtěl mi dělat batůžek, abychom furt za jízdy nežvanili. Taky mi zatrhl přijet na závěrečky na hřebečkovi. Komisařovi jsem hned na úvod oznámila, že on je poslední překážka, která mě dělí od vylítnutí z hnízda na motorce, která už na mě netrpělivě čeká, a že bez protokolu o složených zkouškách s jeho podpisem z placu nejdu. A taky že nemám moc času, protože na mě doma čeká mládě. Byla to děsná sranda a vyvrcholilo to tím, že jsem na úřadu tak zlomila úřednici, že mi musela vydat hotovej novej řidičák mimo úřední i provozní hodiny, poněvadž by se jí o mně už asi i zdálo. Konec teorie, jdeme praktikovat. Blížím se k Žamberku, ale je mi jasný, že časově stíhám ještě jeden okruh. Jenže zase ten písek... Takže jedu na čerpačku a mám u toho záchvat smíchu. Není nad to si jako místní domorodec zajet na záchod na benzínku, to je fakt mazeeec! Druhá trasa bude lepší alespoň co do povrchu silnice. Mířím na Letohrad, Dolní Dobrouč, Ostrov, Lanškroun a zase zpátky na Ústí nad Orlicí. Celej den jsem vzor ctnosti, kochačka, žádný blbnutí. Od Lanškrouna už jedu přímo proti avizovanýmu vichru, takže v náklonu i na rovině a facka za každým protijedoucím kamionem jak rána palicí. Nejspíš mi to kapičku zvedlo adrenalin, jinak si to vůůůbec neumím vysvětlit. Totiž... těsně před Českou Třebovou se čtrnáctka stáčí vpravo a kopíruje železniční dopravní tepnu. A v tomhle místě se koridorem přiřítil rychlík od Brna a svištěl do Třebový. Si jedu, rvu se s větrem a najednou se to ve mně splašilo, asi nějakej průvan od toho vlaku nebo co, a …. prostě jsem ten rychlík musela urvat. Ale fakt do tý doby úplnej andílek... já nevím, že se to v člověku samo přepne do nějakýho loveckýho módu, ten skalp je prostě nutnej, nejde to ovlivnit a k tomu ten tělesnej chemickej výplach. Hhhmmmmm... Pak už se hřebeček jen vydýchal a vyklusal k doupěti. Plán byl jasnej, vrátit se do čtyř odpoledne. Motor ztichl v 16:06 a na zem začaly padat první sněhovodešťový kusy. Přesně. Sakra to je den... Efekt se na mě projevuje ještě dloooouho, protože je mi pořád usměvavo a zatraceně dobře.
Hřebečku, díky za... za všechno...
A taky jedno velký poděkování SlimMovi za dobrou radu, funguje to skvěle.

05.04.2021 – 164 km
Trasa: Žamberk, Libchavy, Česká Třebová, Lanškroun, Horní Heřmanice, Výprachtice, Bystřec, Jablonné nad Orlicí, Mladkov, Žamberk, Letohrad, Dolní Dobrouč, Ostrov, Lanškroun, Česká Třebová, Libchavy, Žamberk

hellboy265 (0) napsal 08.04.2021 v 19:03

Dobře ty!! Pěkný počtení, s tím hlídáním teploty to mám podobně

Čadil (29) napsal 08.04.2021 v 11:46+1

Paráda,krásny čtení.Bys mohla vydat knížku.Už se těším na pokračování.

Maršal_Malinovskij (4) napsal 08.04.2021 v 10:23

Prima čtení, opět . Jinak stopař i navigace od seznamu jsou opravdu fajn. Používám dlouho a zatím lepší neznám.

SlimM (33) napsal 08.04.2021 v 00:13

Jako vždy jsem se nad tvým deníkem dobře bavil.
Díky za to!

• Jako první rande...

Jako první rande... 02.04.2021 Uuuužžžžž... Velkej pátek jako den zázraků měl pro mě hotovej poklad... Ve čtvrtek pozdě odpoledne jsem ještě absolvovala nákup pro staříky podle nadiktovanýho seznamu, ovšem jsem si

Vloženo: 03.04.2021
    Uskutečněno: 03.04.2021
  • Startovní čára...

Startovní čára... 25.01.2021 Něco jsem slíbila, že jo, takže tady to je. První letošní novinka je skvělá. Patřím oficiálně do bandy lidí pod značkou PAOLO Moto – www.paolo.cz !!! Ooouuujeeee! Šílená doba sice pokr

Typ: Reportáž
    Vloženo: 24.02.2021
    Uskutečněno: 24.02.2021
  • Sumář bez kilometrů

Sumář bez kilometrů... 01.01.- 31.12.2020 To byl rok, co? Chachaa, samé překvápko a kororutina... Co všechno mi nabídne rok 20 by mě v životě nenapadlo. Když to hóóódně zjednoduším, kromě motorky mi naservíroval, c

Vloženo: 06.01.2021
    Uskutečněno: 06.01.2021