renocar_unor

Yamaha FZS 600 Fazer (1999)

Vlastník Fena-
Vloženo 16.9.2017
Aktualizováno 16.9.2017

Když vyhlásí klimatický Saigon...

Vloženo: 23.05.2019, Uskutečněno: 23.05.2019, Zhlédnuto: 16x

04.05.- 05.05.2019
Počasí fakt nebylo dobrý, ani trochu. Kosa, mokro, nevlídno. Zima se držela svýho žezla ostošest. A na víkend radary byly jak zadřený. Jenže bylo taky volno, safra. Prej „vyjedeme v pátek“... csssss, ani omylem. Byla jsem tak vymrzlá z práce, že přijatelná byla tak akorát představa sednout na hřebečka v obýváku. Padla výzva „...našel jsem Krmelec... na Slovensku...“ „Coooože?! Ukaž!“ …..mankote. Počasí je šílený a ani o víkendu nemá být lepší. Ráno padne rozhodnutí... i když už bylo vlastně dávno rozhodnuto... Na tuhle úchylku není terapie.

Sobota – 04.05.2019

Radary se ani nepohnuly k pozitivní naději, jenže trasa vymyšlená, itinerář sepsaný, sbaleno, venku to nevypadá až tak dramaticky a slunce za oknem působí vcelku teple. Koně zahřměly do dopoledního klidu, což ovšem bylo dost možná taky tím, že Bandita přejížděl olej a já ventily. Nicméně zlaťák Tonda (www.antoninsklenar.cz ) už pro nás hledal ve svým programu lázeňskou rezervaci, takže jsme udělali pro čistý svědomí dost. Vyjíždíme dost pozdě, ale pohoda a legrácky nás absolutně neopouští. Protneme Pastviny, Králíky, za Zábřehem zastavujeme u benzínky v Mohelnici a dáváme kafe. Najíždíme na dálnici na Olomouc, tudíž se nám parádně zrychluje přesun, jo! V Přerově netrefíme odbočku a končíme na nábřeží Bečvy před hotelem Bečva a zase máme huby od ucha k uchu. Do Otrokovic jsme se přilípli k dálnici, no ty kráso, ta teda byla. Ani nevím jak, najednou bylo na tacháku stopětadevadesát jen to fiklo. Se asi hřebeček nějak splašil nebo co. Já když jedu první, to se prostě občas nedá... vydržet... Počasí dávno ztratilo svoji z rána zdánlivě vlídnou podobu a před Zlínem nás chytá první deštík. Zajíždíme na čerpačku pod ochranu střechy a rozkládáme bivak na venkovním regálu s briketama a podpalovačema, určitě z tématickýho důvodu, abychom pocitově lépe oschli. Jsem Banditou náležitě poučena, jakože dost prasím, což je zajímavý, protože prasil se mnou. Takže realitě obrušuju hrany vědeckým výkladem, že, pokud jedeme takovou rychlostí, a jsme dva, tak rychlost vydělíme dvěma, a dostáváme se na údaj, který se ani náznakem nedotýká hranice rychlostního omezení na dálnici. Tudíž za mě dobrý. Dochází nám, že skončila suchá část cesty, poněvadž z deštíku se klube šedo a šedo a déšť a déšť. Vybalujeme nepromoky a humor nás neopouští ani v nejmenším. O kousek dál plnotučně nakrmíme koně a rozjíždíme nekonečný vodní trip. Nepromoky jsou skvělý a je v nich sucho a teplo. Nadávám a prskám obzvlášť, když nás každou chvíli míjí kamion, protože mám plexi na husto nahozený čurbesem, a vidím úplný kulový. Hranou rukavice na ukazováku si stírám hnědou hmotu z průzoru. Kdyby byl něco platný zveřejněný můj aktuální názor, tak bych si bahno utírala vztyčeným prostředníčkem, ale určitě by to nepomohlo. Bílé Karpaty nás zachraňují a Slovensko nabízí suché silnice. Nepromoky ale už nesvlíkáme, teplota padla dolů. Zastávka v Nemšové, průjezd Trenčianskými Teplicemi a už pátráme po dnešním úlovku v obci Omšenie. Na jejím konci stojíme mezi ohradama s různou hospodářskou zvěří, Bandita zodpovědně hledá kořist v navigačce a já se odbourávám smíchy, protože vedle cesty je přivázaná zvědavá koza, a mě napadá, že jsem jediná motorkářka, která má kozu v pangejtu. No nic. Uprostřed obce vklouzáváme přes zákaz vjezdu na bráně do místního sportovního areálu a v něm – Krmelec Omšenie . Super, máme další! Jsme praštěný. Opouštíme nádhernou krajinu a přes Trenčín se stáčíme zpátky k hranici. Bílé Karpaty prořízneme o kousek víc na jih, skrze Starý Hrozenkov se poslušně vracíme do Čech. A taky do psího počasí, sákryš. Za Uherským Brodem kotvíme na benzínce, prší, stmívá se, přituhuje. Musíme sehnat nocleh. Bandita zkouší volat do penzionu v Hovoranech, protože byl super, jenže máme smolíka. Paní majitelka se omlouvá a s lítostí v hlase nám oznamuje, že má úplně plno, protože je plnej barák fotografů. Fotí si řepku. Boříme se smíchy. Pátráme dál a nakonec si domlouváme rezervaci pokoje kousek za Miloticemi. Během naší hledací akce je čerpačka v obležení pracujících bratrů a sester cizích národností, sjíždějí se za výdělkem. Na parkovišti neopouštíme motky a trpělivě čekáme, až vypadnou, a obsluha po nich uklidí. Pořizujeme zásobu jídla a piva na večer, nooo a čeká nás šedesát kiláků nedobrý cesty. Tma, slušně leje, chlad už prolézá i nepromoky, na silnicích rozhodně není liduprázdno. Za mě hrůzný úsek, pověšuju se Banditovi na zadní světlo, je to jízda naslepo, nic příjemnýho. O půl desátý sesedáme z naprosto zasviněných motek, jsme na místě. Zjišťujeme, že je to novostavba, kolem žádný zpevněný plochy, natož parkovací stání. Motky dnes budou spát na dešti, snažili jsme se jim najít co nejlepší plácek, ale žádná sláva, všechno plave. Za chvilku v bahně plave i vstupní chodba před pokojem, protože máme obalený boty. A jako na potvoru tam mají bílou novoučkou dlažbu. No jo, co naděláš. Uvnitř už nás zboří jen bojler umístěný těsně nad záchodem a nefunkční topení. Pokoj vypadal jak shop na motovýbavu + vodu = dva v jednom. Jeeenže smích nás rozhodně nepřešel...

04.05.2019 – 367 km.
Trasa : Žamberk, Králíky, Postřelmov, Mohelnice, Olomouc, Přerov, Zlín, Slavičín, Brumov-Bylnice (CZ), Nemšová (SK), Trenčianské Teplice, Omšenie – Krmelec , Trenčianské Teplice, Trenčín, Drietoma (SK), Starý Hrozenkov (CZ), Uherský Brod, Uherské Hradiště, Bzenec, Vlkoš, Milotice, Důl Josef

Neděle – 05.05.2019
…...smích nás přešel až ráno. Počasí jak reklama na hnusotu a …... hřebečkovi pravděpodobně došla trpělivost, čeho se dočkal za svý obětavý služby, a v noci si prostě ustlal. Bočák postupně sežralo bahno a hřebeček se levou stranou zapíchl do jílovitý hlíny. By mě jeblo. Bandita ho vyprostil, jen jsem otřela zrcátko od vrstvy hlíny a modlila se, aby... nastartoval. Jo! Na první škrtnutí, hřebečku, seš prostě frajer. Bandito, díky za pomoc i když za cenu bahna v botech, promiň. Vůbec se nezdržujeme a chceme co nejdřív odsud zmizet. Rychle balíme, shrneme největší vodu ze sedel, trasa je vymyšlená, směr jasná věc. Žene nás kofeinový hlad a potřebujeme napojit koně. Jsme neústupní, takže jedině plnotučná snídaně na červené. Na okraji Hodonína proléváme svoje potrubí horkým kafem na rozestavěné čerpačce a sledujeme z pod zastřešení, jak leje. Je skoro detektivka najít pumpu se stovkou, jedna je na trase, takže bereme směr Starovičky. Navigace nás vede na dálnici nad Břeclaví, po ní ke sjezdu na Podivín a po staré cestě souběžně s dálnicí do Staroviček. Sakryš, jenže ta benzínka není ve vesnici ale na dálnici ve směru od Brna. Ty kráso, to je vtipný. Koně jsou hladoví, my na čerpačku takřka vidíme, ale dostat se k ní znamená dojet do Hustopečí, najet na dálnici na Břeclav a pak už jen včas hodit směrovku. Ale stálo to za to. Nádrže plný, kafe a gáblík a příšerná legrace. Personál byl famózní, bavili jsme celý osazenstvo a záchvat smíchu se střídal jeden za druhým. Paní za pultem se netajila tím, že na ohřívání párků je široko daleko nejlepší, proto Banditovi tak chutná, druhá s námi chodila kouřit pod ceduli „zákaz kouření“ a když jsme s nimi probírali možnost, jak se dostat na dálnici na směr na Brno, tak nám poradili, ať s motkama přeskáčeme obrubníky vedle stojanu s palivem, přejedeme mez a pak po cestě do vesnice. Že tu cestu prej zvládneme, když to dává ona se starým autem a taky jezeďáci. Už při pohledu na výšku obrubníků tahle varianta pro mě okamžitě padla, poněvadž nehodlám prorazit svody a hodit držku. Tudíž znovu k Podivínu, znovu sjet, znovu najet, nakopat kvalty a prostřelit dešťovou clonu. Při průletu dálnicí úspěšně prcháme lijáku, v Brně už brázdíme suché cesty. A taky nás v moravské metropoli čeká další kořist a to je náhodička – zrovínka při hlavním průtahu. A je potvora pěkně zašitá. Obkličujeme ji na pár desítkách metrů snad ze všech stran a ne a ne ji najít. Skoro jsme to vzdali... aaale - Bingo! Oplocený areál s bránou a vrátnicí a vrátným, hnízdo cizinecké policie a ubytovny cizinců. A uvnitř – Bistro Krmelec Brno , černý přívěs s bílý nápisem stojící u bytelnýho komína budovy, takže to vypadá jako soukromý krematorium, a my jsme mrtví smíchy. Hlásíme se vrátnýmu a ptáme se, jestli můžeme dovnitř udělat pár fotek, protože sbíráme krmelce. Byl z nás hotovej a vůbec nechci vědět, co si myslel. Na mušce máme ještě jeden úlovek, prosmýkneme se Brnem a v Lipůvce odbočujeme na Blansko. Přes Ostrov u Macochy jedeme nádhernou krajinou, tajemnou, členitou, protkanou skalními útvary, trochu strašidelnou, skvělou. Cíl je v malý vesničce. Konec silnice, cedule zákaz vjezdu, dál jen asfaltový chodník kolem fotbalového hřiště a za ním odměna – Krmelec aréna Šošůvka . Stojíme u zákazový cedule a blíží se k nám starší pán venčící pejska. Nejspíš působíme ztraceným dojmem. Je děsně ukecanej, takže se fofrem dozvídáme, že je náplava, ale už dlouho, takže vlastně už ani náplava není, nezná nikoho, kdo by lovil krmelce, sice tam je zákaz vjezdu, on o něm ví, ale nikdo jinej to teď nevidí, a on to nikde vykládat nebude, a navíc sbírá firemní plyšáky a má jich stopadesát. A pak dodal, že je úplně normální, a to jsme už zase smíchy padali z motek. Když odešel, projeli jsme zákazem po chodníku ke Krmelci. A v tu ránu další místní. A taky ukecanej. To bude zřejmě nějaká místní infekce. Ulovili jsme záběry a opustili tajuplné prostředí přes Rájec-Jestřebí na Černou Horu a na tah na Svitavy. Až doma v zeměpisné mapě jsem zjistila, že jsme obklíčili fakt neskutečně zajímavé místo: propast Macochu, Punkevní Žleb, nejdelší podzemní tok ČR, nejstrmější lanovou dráhu ČR, nejdelší jeskynní systém ČR, největší a druhý a třetí největší závrt ČR, Sloupsko-šošůvské jeskyně, nejtěžší skalní lezeckou cestu v ČR... je vůbec možný, aby tolik „nej“ bylo na jednom místě? Mazec. Hustý provoz a nekonečné kolony nás dovedou do Svitav, čerpačka, kafe a stovka, rovnáme kosti. A taky ladíme závěrečný úsek. Safra, neděle, doma vyžraný proviant, cestou musí proběhnout nejnutnější nákup. A taky že by Vamberák? No to se uvidí, hodin je už dost. Nákup padne na obchoďák v Český Třebový, poněvadž je při cestě. Jen se na tu pidichvilku odmítám zase svlíkat, takže v nepromokách a helmách to spíš vypadá, že jsme je přepadli. Strašně se všemu tlemíme, čímž na sebe strháváme veškerou pozornost. Ty kráso, to zase bude ostuda. Alespoň jsme z agónie vytrhli obsluhu masného úseku a pokladní. V Libchavách už je jasno. Vamberák se prostě za odměnu musí jet. V šest hodin ztichnou rozdivočelý motory u doupěte. Při pohledu na zasviněnýho hřebečka si vzpomenu na Tondu (www.antoninsklenar.cz ) a doufám, že má dost chemie na očistu. Kdyby mi tohle zmáchaný a zatraceně studený dobrodružství někdo předpovídal, doporučím mu mokrej hadr na hlavu. A přece bylo... Takže už jen podpis na skvělýho fejzra...

05.05.2019 – 287 km
Trasa : Důl Josef, Dubňany, Hodonín, Břeclav, Hustopeče, Starovičky, Podivín, Hustopeče, Brno – Bistro Krmelec , Lipůvka, Blansko, Ostrov u Macochy, Šošůvka – Krmelec , Sloup, Rájec-Jestřebí, Černá Hora, Letovice, Svitavy, Třebovice, Ústí nad Orlicí, Vamberk, Žamberk

Bafoon (0) napsal 29.05.2019 v 19:28

tak v obchodě a s takovýmhle úsměvem od ucha k uchu...se divím že jste neměli securiťáka za zadkem

• Okupační výroční sobota...

Okupační výroční sobota…... 21.08.2021 Tož všem Johankám, i když nejsou z Arku, pěknej svátek, když už jste ho vyfasovaly na tohle datum. Sobota a počasí zralý na výlet. Záměrně netvrdím na toulačku, protože s mlá

Vloženo: 06.09.2021
    Uskutečněno: 21.08.2021
  • Long live victory!...

Long live victory!... 08.-09.05.2021 Málem to vypadalo, že budu mít utrum, ale nakonec...vítězství!!! Juchůůů! Staříky měla na starost poprvý na víkend ségra a mládě se nakonec v pátek večer taky přemístilo. Do zbýv

Vloženo: 16.05.2021
    Uskutečněno: 16.05.2021
  • Vypalovačka bez dat...

Vypalovačka bez dat... 24.-25.04.2021 Mno... Jak s touhle kapitolou naložit, abych se nemusela zprudka nad sebou zamyslet...sákryš. Nejspíš jako obvykle :) Už bylo nad slunce jasnější, že ten víkend klapne, poněva

Vloženo: 08.05.2021
    Uskutečněno: 08.05.2021