Honda XL 650V Transalp (2004)

Vlastník Frankie
Vloženo 9.9.2017
Aktualizováno 11.3.2019

Vloženo: 16.11.2017, Uskutečněno: 12.11.2017, Zhlédnuto: 11x

Ne že by to bylo v plánu. ostatně neplánované věci jsou vždycky nejlepší Co mám vlastně na mysli ? Ale, celý týden se těším jak se půjdu o víkendu projet. Na sobotu hlásí déšť. Nevadí, mám přece kvalitní oblečení, boty i rukavice, navíc vyhřívané rukojeti a kapotovanou motorku, to bude dobrý. Holky jely do Chebu (cca 60km), tak za nimi pojedu na motorce a návrat zítra. To se má sice ještě víc ochladit, ale sněžit má až v pondělí. Jak ošemetné je věřit předpovědím...
Přesně podle plánu jsem pořádně zmokl. Říkám si, jet ve třech stupních v hustém dešti, horší už to být nemůže. Jak jsem se mýlil...
Nevadí, u piva rozmrznu a věci včetně motorky mi přes noc krásně uschly. Avšak sněžit nezačalo v pondělí, ale už v neděli po obědě.

"Hele, neměl bys už raději jet, než bude na silnici vrstva ?"
"Z toho nic nebude, to je jen pár vloček"
"Nebo můžeš nechat motorku tady a vezmou tě autem, odvezeš si ji příště a dáš si aspoň pivo"
"Máš pravdu, to pivo si dám. Ale motorku chci mít doma"

A tak jsem po dvou hodinách sněžení vyrazil. Měla mě varovat kluzká vrstva hned před domem. Ale nejsem přeci srab abych to otočil. Když už si hraju na frajera, musím to dotáhnout do konce. I kdybych měl jet těch 60km krokem. Nakonec to nebylo tak zlé. Po hlavní silnici jsem jel cca osmdesátkou ve vyjetých kolejí od aut přede mnou a celkem se to dalo. Jakmile jsem ale sjel na vedlejší, šlo do tuhého. Vpředu mám silniční zánovní Michelin Anakee 3 a vzadu totálně sjetou Anakee 2. A to byl ten největší problém. Kdepak přední guma, ta držela jak přibitá, dokonce i v tlusté vrstvě rozbředlé sněhové hmoty. Ale zadek začal klouzat napřed za tři při šedesáti, potom za dva při čtyřiceti, no a skončil jsem několik km před garáží v prudkém kopci stojíc na místě s nohama na zemi a protáčejícím se zadním kolem. Co teď ? Počkal jsem si na pár aut aby vyjely aspoň trochu stopu a pak se to pomalu dalo dojet.
Málem bych zapomněl ! Ačkoliv mám na helmě dvojité plexi pinlock proti mlžení, asi je to spíš na déšť a ne na sníh, nebo spíš ne na tak nízké teploty. Zvenku po plexi zvolna sjíždí roztátý sníh a zevnitř se beznadějně mlží, takže vidím kulový. Tak nevím co je lepší, jestli nevidět kam jedu, nebo si vysloveně užívat bodání sněhových vloček do očí.
Posledních pár set metrů bylo asi nejvýživnějších. Opravdu krokem jsem se opatrně došoupal až k vratům.
Ufff. Sám se divím, že jsem s tím někde nepraštil ! Přední guma dostala pusu a rychle domů do tepla.
Ponaučení pro příště? Že by v zimě nejezdit ? Kdepak, včas přezout !

Jacubson (7) napsal 30.11.2017 v 16:30

Tvl dobrý

DavidŠlechta (-1) napsal 19.11.2017 v 00:13

Pedl (177) napsal 18.11.2017 v 21:23

Dobré vědět co Transalp zvládne Taky se mi teď trochu nějak mlží pinlock, asi to rozdělám, očistím, něčím natřu okraje, možná jak je zima, tak se to těsnění smrskne.

elvis78 (133) napsal 17.11.2017 v 15:13

seš borec Frankie

Fena- (0) napsal 17.11.2017 v 15:11

Jsi borec jako hrom a já Tě naprosto chápu!!!
Musela jsem se usmívat celou dobu čtení Tvého příběhu.

Clint. (76) napsal 17.11.2017 v 14:40

Tak tomu říkám motorkář v pravém smyslu slova frajer

cong156 (8) napsal 17.11.2017 v 09:27

A pak že se musí pro dobrudržství daleko .

• Odpoledne s bručounem

Kdepak, nejedná se o čas strávený s nerudným důchodcem :-) Jedná se o narážku na ne zrovna přitažlivý zvuk tohoto stroje. A proč mám v deníku k Transalpu vyjížďku na jiném stroji ? Protože...nepředbíhejme. Mám dobré k

Vloženo: 20.10.2018
    Uskutečněno: 20.10.2018
  • Bosna 2018

Před týdnem jsem se vrátil z dovolené z Bosny, kterou Transalp úspěšně absolvoval. Trochu jsem se toho bál, ale nakonec jsme to zvládli skvěle. Ano, samozřejmě jsem věděl, že se nazutím terénních gum nestane přes noc z

Typ: Dovolená
    Vloženo: 25.06.2018
    Uskutečněno: 08.06.2018
  • gumy

V předchozím příspěvku jsem zmínil přezutí na "zimní" pneu, tak teď se k nim trochu podrobněji vrátím v souvislosti s další dnešní vyjížďkou. Co, že jsem tam vlastně dal ? Protože to mělo být na zimu, takže sem tam si

Vloženo: 24.11.2017
    Uskutečněno: 24.11.2017