Honda CMX500 Rebel (2017)

Vlastník Pupi04
Vloženo 8.9.2017
Aktualizováno 19.3.2019

Vloženo: 04.06.2018, Uskutečněno: 01.06.2018, Zhlédnuto: 439x

Už od počátku roku jsem měl naplánovanou akci, která byla konaná pod záštitou armády a legionářské obce. Z příspěvku jde část do fondu potřebným, o které se stát nestará. Vím, že nezačínám vábně .

Takže znova …
Ve dnech 1. - 3.6.2018 jsme si s kamarádem udělali výlet šumavskými hvozdy do obce Olšina. Cestou jsme se zastavili u Soumarského mostu. Každý povídal, že je to hezké místo. Ano, možná .. ale jako nástupní místo pro vodáky, ne pro motorkáře
V Olšině je rekreační zařízení VLS (Vojenské lesy a statky). Je to severo-východně od Horní Plané. Krásná krajina a tím, že tato část území je v těsném sousedství Vojenského újezdu Boletice, tak silničky ve velmi dobrém stavu. Sice užší, ale bez děr. Jen v některých zatáčkách "zapomněli" zamést štěrk po zimě . Cesta byla v pohodě a vlastně začínala tak jako ostatně skoro všechny mé jízdy na Šumavu - od České Kubice kolem Nýrska do Železné Rudy a dále …
Druhý den jsme šli symbolický pochod, jak jinak dle map, které jsme dostali. Ne vždy jsme se dostali tam, kam jsme chtěli. Taková "nábližka", která prodlouží pochod o pár kilometrů, je také dobrá . Po pochodu bylo připravené jídlo a k pití to, co si kdo dal. Hlavně, že bylo kde a také bylo co.

V neděli po probuzení jsme se rozdělili a já se vydal do Českého Krumlova, kde jsem v osmdesátých letech minulého století vojákoval (teď jsem si to znova přečetl a zní to ošklivě ). Chtěl jsem se podívat na místa, kde jsem byl. Hotel , kam jsme chodili na pivko, vybydlený, rozbitý a už je vidět skrz. Kasárna to samé, zpustlé, zarostlé, za vraty pes a vraky aut. Nemůžu jen hanit, ale musím i trochu chválit. Město je hezké, upravené pro turisty. Pokud chcete někde zaparkovat, tak bez nehorázných poplatků jen někde na benzínce (za 27 minut jsem platil 50,-Kč). Tak jsem si řekl, že si spravím náladu a vydal jsem se do míst, kde se natáčel film Babovřesky. Vesnička hezká, udržovaná. Co však ve filmu nebylo, je muzeum americké armády v horní části návsi. Odtud jsem se již vydal cestou k domovu, ale ještě s malou zastávkou ve Zlivě u kamaráda.
Krásně prožité tři dny v sedle, během kterých jsem najezdil asi 510 km. Šumavu můžu jen doporučit.

.. ještě něco málo fotek

Komentáře k zápisu
SlimM napsal 05.06.2018 v 07:19

Krásné

Luba_13 napsal 04.06.2018 v 21:03

pěkná cesta

• 12.8.-15.8. Lago di Garga, Stelvio

Od 12.8. jsem si naplánoval dva týdny dovolené, byla naplánovaná trasa a … všechno bylo nakonec jinak. Všichni to nakonec vzdali. Takže jsem zůstal sám a dva týdny dovolené před sebou ;

Typ: Dovolená
    Vloženo: 18.08.2019
    Uskutečněno: 12.08.2019
    Komentářů: 1
  • Koncové světlo

Začnu trochu ze široka …. Před časem jsem se vracel už za tmy domů. Cestou jsem přijel k dopravní nehodě auta v jednom hodně nepřehledném úseku v lese. Řidič měl lehké zranění a

Typ: Montáž doplňku
    Vloženo: 03.08.2019
    Uskutečněno: 03.08.2019
    Komentářů: 1
  • Krajní body

Už dlouho jsem si pohrával s myšlenkou, že v rámci poznávání naší republiky navštívím všechny krajní body ČR. Tak jsem začal ve středu :-D . Vlastně jsem začal v sobotu a to návš

Vloženo: 30.06.2019
    Uskutečněno: 29.06.2019