renocar_zari

Honda CMX500 Rebel (2017)

Vlastník Pupi04
Vloženo 8.9.2017
Aktualizováno 19.3.2019

Vloženo: 04.06.2018, Uskutečněno: 01.06.2018, Zhlédnuto: 536x

Už od počátku roku jsem měl naplánovanou akci, která byla konaná pod záštitou armády a legionářské obce. Z příspěvku jde část do fondu potřebným, o které se stát nestará. Vím, že nezačínám vábně .

Takže znova …
Ve dnech 1. - 3.6.2018 jsme si s kamarádem udělali výlet šumavskými hvozdy do obce Olšina. Cestou jsme se zastavili u Soumarského mostu. Každý povídal, že je to hezké místo. Ano, možná .. ale jako nástupní místo pro vodáky, ne pro motorkáře
V Olšině je rekreační zařízení VLS (Vojenské lesy a statky). Je to severo-východně od Horní Plané. Krásná krajina a tím, že tato část území je v těsném sousedství Vojenského újezdu Boletice, tak silničky ve velmi dobrém stavu. Sice užší, ale bez děr. Jen v některých zatáčkách "zapomněli" zamést štěrk po zimě . Cesta byla v pohodě a vlastně začínala tak jako ostatně skoro všechny mé jízdy na Šumavu - od České Kubice kolem Nýrska do Železné Rudy a dále …
Druhý den jsme šli symbolický pochod, jak jinak dle map, které jsme dostali. Ne vždy jsme se dostali tam, kam jsme chtěli. Taková "nábližka", která prodlouží pochod o pár kilometrů, je také dobrá . Po pochodu bylo připravené jídlo a k pití to, co si kdo dal. Hlavně, že bylo kde a také bylo co.

V neděli po probuzení jsme se rozdělili a já se vydal do Českého Krumlova, kde jsem v osmdesátých letech minulého století vojákoval (teď jsem si to znova přečetl a zní to ošklivě ). Chtěl jsem se podívat na místa, kde jsem byl. Hotel , kam jsme chodili na pivko, vybydlený, rozbitý a už je vidět skrz. Kasárna to samé, zpustlé, zarostlé, za vraty pes a vraky aut. Nemůžu jen hanit, ale musím i trochu chválit. Město je hezké, upravené pro turisty. Pokud chcete někde zaparkovat, tak bez nehorázných poplatků jen někde na benzínce (za 27 minut jsem platil 50,-Kč). Tak jsem si řekl, že si spravím náladu a vydal jsem se do míst, kde se natáčel film Babovřesky. Vesnička hezká, udržovaná. Co však ve filmu nebylo, je muzeum americké armády v horní části návsi. Odtud jsem se již vydal cestou k domovu, ale ještě s malou zastávkou ve Zlivě u kamaráda.
Krásně prožité tři dny v sedle, během kterých jsem najezdil asi 510 km. Šumavu můžu jen doporučit.

.. ještě něco málo fotek

SlimM (26) napsal 05.06.2018 v 07:19

Krásné

Luba_13 (6) napsal 04.06.2018 v 21:03

pěkná cesta

• 500 kilometrů v sedle

Snad každý o tom slyšel, málo kdo to zažil... Před lety jsem slyšel o této akci, ale letošní rok mě to vyšlo. Na místo srazu, Přestavlky, jsem přijel už v pátek. Druhý den (sobota) se vstávalo s východem slunce a na tr

Typ: Sraz
    Vloženo: 15.08.2020
    Uskutečněno: 08.08.2020
  • Česko - kolem dokola

Vlastně to všechno začalo tím, že jsem si koupil hamaku. Říkal jsem si, že bych jí měl také vyzkoušet. První den jsem vyjel ve společnosti ještě dvou motorek (dva + baťůžek :-DD ). Vyjeli jsme směrem k místu, které na WE

Vloženo: 09.07.2020
    Uskutečněno: 05.07.2020
  • Rozhledna na Dědu

Byl hezký den a tak jsem vyjel na Křivoklátsko. Přijel do Talichova údolí nedaleko Berouna a zbytek jsem musel dojít pěšky. Samozřejmě, že jsem ušel podstatně delší trasu, protože rozhlednu během mého výšlapu dvakrát pře

Vloženo: 10.05.2020
    Uskutečněno: 09.05.2020