Moto Guzzi V9 Bobber (2016)

Vlastník johnb01
Vloženo 3.9.2017
Aktualizováno 13.4.2018

Jednoducha a krasna motorka na kochacku :)

Moto Guzzi V7 Classic: drobnejsi, mensi vykon a neni to bobber :)
Triumph Scrambler: tehdy drazsi, nema kardan a neni to bobber :)

První dojmy - Vse super. Ano je drobnejsi, ano motor obcas prekazi, ale diky modelu sedla (2016) si proste sednes o 5cm (v mem pripade o 10cm dale) a vse je super (mam 194cm). A ano jsou zde vibrace jak blazen. A je trochu tvrdsi na zadek. ALE to vsechno k te motorce nejak patri. :) Kdo ma nebo zkusil MG chape o cem mluvim ;)

Motorku bych doporučil pro - Vsem co jezdi na pohodu vcetne zacatecniku. Krasne ovladatelna (kdyz jsem si zkousel osmicky na ridicak slo to lepe nez na Hornetu :). Nekomu muze pripadat mala. Mam 194cm / 94 kg a v klidu. Proste si sednu dale :). Pozor pokud jste vyssi jako ja neni to motorka pro 2 :)

Doplňky na motorce - Padak, koncovky Mistral, stitek, drzak (vsechno kupovane na ebay za "polovinu") protoze ceny u nas jsou silene vysoke. Nove: zadni tlumice a nove sedlo.

V roce 2016 me kamarad nakazil virem motorka. Najednou jsem si uvedomil, ze to neni spatny napad a rozhodl jsem se, ze je cas si udelat ridicak, kdyz o tom mluvime uz vice nez 10 let (abych upresnil bude mi 40cet :) . Zacal jsem koukat po MG V7 a Triumph Bonneville. Pak jsem videl MG Bobbera a byle jsem unesenej. Ale tehdy 270K CZK za novej bylo moc. Jedno stredove odpoledne jsem mel domluvenou prohlidku na MG V7. Ale den predem jsem videl v prodeji predvadeci model Bobbera u Aspirit a rekl, jsem si proc se na nej nepodivat. No dopadlo to tak, ze jsem se podival a koupil ho. Legrace byla ta, ze to byl rijen 2016 ridicak mam az od kvetna 2017...takze motorka byla doma a uz jen udelat ridicak. Preskocim vsechno nedulezite a na pocatku kvetna jsem poprve vyjel. Od te doby jsem najel 2000Km. Neni to malo, ale neni to ani moc, abych psal najake odborne posouzeni, jako zkuseny motorkar.

Pokud bych to mel shrnout, tak:
Z meho pohledu 40,44 kW (55 k) je dost na normalni jizdu. Samozrejme, ze to neni na nejake zavody, ale tento typ motorky si prece proto nekupujeme. Razeni a brzdy jsou ok. Souhlasim s jinou recenzi na MG Roamera, ze brzdy skoro nepouzivam, jelikoz postupnym podrazovanim motor brzdi sam. Predni vidlice je ok. Rekl bych, ze staci v pohode a vyrovnava vsechny standardni nerovnosti. Kde bych mozna uvazoval o uprave je zadek-tlumice, Prijde mi to dost tvrde a pri vetsi nerovnosti to kope. Nasel jsem Ohlins tlumice na zadek. Premyslim, jestli se to vyplati a bude to vyrazne lepsi. No uvidime. Cestovat je radost. Nejlepsi jsou Ceske okresky (pokud nejsou rozmlacene) pri cca 80Km/h. Pak jednim slovem nadhera :) Vibrace, krasny zvuk (dal jsem tam Mistral kratke koncovky). Na pohodu.

Update po roce jezdeni:
Male shrnuti po prvni sezone a asi najetych 5tis kilometrech v sedle. Po nejake dobre se zacala loupat barva v zavitu nadrze - vyreseno vymenou nadrze v zaruce. Na jine problemy jsem zatim nenarazil. Ohledne jizdy na motorce. Jelikoz s kamaradem jezdime vice a ne jen okolo komina a take nejsem nejmladsi musim rici, ze po 300km v sedle jsem obcas citil zadek stejne jako zada. :) Premyslel jsem co s tim. Zatim jsem to vyresil upravou zadnich tlumicu a vymenou sedla (viz nove dve fota). Je to o dost lepsi, ale samozrejme, ze cestovni enduro to neni. Tak uvidime co po teto sezone :) Co jsem si ujistil, ze na muj typ jizdy je vykon 40Kw dostacujici. Samozrejme, ze v nekterych situacich by to trochu chtelo vice vykonu (predjizdeni nad 100Km/h), ale je pravda ze kamarad mi rika ze jezdim jak v dieslu a ze to mam vice vytacet. :) No uvidime az prijde MG V85. Jak jsem psal vyse na tento typ motorky jsou brzdy ok. Tedy vlastne je ani moc nepouzivam neb motor brzdi jak blazen diky podrazovani.

Michal.72
Michal.72 napsal 07.04.18 v 09:40 10b.

Krásnej stroj, pěkně napsané

bilihor
bilihor napsal 06.11.17 v 19:07 10b.

Dobrá volba

Šíma354
Šíma354 napsal 10.09.17 v 19:56 10b.