Kawasaki VN 900 Classic (2010)

Vlastník wi_tack
Vloženo 3.9.2017
Aktualizováno 23.9.2018

Nádherný cruiser střední třídy od Kawasaki, nižší výkon, ale o to větší krouťák. Pohon řemenem.

Motorka koupena od FIRMA:Motocentrum Tass (Chrudim I) - Zpočátku chladnější přístup. Když viděli, že mám opravdu zájem koupit moto, jejich aktivita se zvýšila a nechali mě vybrané vyzkoušet a vyšli mi vstříc.

Yamaha XVS 950A Midnight Star: Krásná motorka, šla moc pěkně motoricky, ale nějak mi nesedl podvozek. Zkoušel jsem jí projet a hned v první zatáčce si škrtl plotnou.
Yamaha XVS 1300A Midnight Star: Parádní mašina, ale nevyhovovala mi převodovka.

První dojmy - Dřív jsem jezdil na jiných typech motorek, tak jsem si musel chvíli zvykat na cruisera. Jde pěkně za plynem, líbí se mi zrychlení, které je díky dobrému točivému momentu velmi příjemné. Homologované výfuky silver tail mu dávají dobrý zvuk - není to uječené,ale příjemně bublající, hlava z nich nebolí, ale jsou slyšet :-) ;-) Při koupi mě trochu zklamalo, že motorka měla kosmetické nedostatky (poškozené brašny a opěrka, drobné oděrky) a byla zanedbaná. Ale jede pěkně a ty drobnosti se vymění nebo opraví. Při koupi ojeté moto počítám s tím, že to není funglovka, ale o tuto předchozí majitel zjevně moc nepečoval. Tak se jí to pokusím vynahradit já ;-)

Motorku bych doporučil pro - V tuto chvíli pro mě :-) Jinak asi pro ty, kteří oželí vyšší maximálku a ocení dobrý krouťák, chtějí se na moto spíš kochat, než závodit a mají dost síly na to, aby jí zatlačili do garáže.

Doplňky na motorce - Boční kožené brašny s podpěrami.
Opěrka spolujezdce.
Laděné výfuky silver tail.
Zásuvka pod sedlem.
Plexi GIVI.
Padací rám.
Předkopy (ty jsem zatím sundal, nevím, zda je budu používat).

Po ujetí prvních 1.500 km na cruiseru Kawasaki VN 900 classic jsem si v hlavě zformuloval myšlenku, která přesně vystihuje moje pocity: "Bolí mě z toho prdel a záda, ale neskutečně mě to na ní baví a užívám si každou vyjížďku "
Všechny motorky, které jsem měl, mě bavily a dělaly mi radost. Ale na Vulkánu si to užívám tak nějak jinak. Nikam se většinou neženu - ono to ani moc nejede, při 140 km/hod se začnou sklápět zrcátka a motorka se začíná trápit. Umí jet o něco rychleji, ale o maximálce to není. Umí pěkně zrychlit, ale nejraději mám, když si jen tak "bublám krajinou" a v případě, že potřebuji předjet a zrychlit, otočím heftem a ona vystřelí. Na pěkných místech si rád zastavím a jen se tak kochám ze sedla motorky, občas udělám foto i s motorkou
Krátce po koupi jsem si vyzkoušel výlet cca 230 km a byla to nádhera. Na posed si stále zvykám, ale motorka se krásně vodí po rovině i do zatáček, které si na ní opravdu užívám.
Je to pořádný kus železa (skoro 300 kg), ale díky nízkému těžišti se s ní manipuluje překvapivě snadno. A to nejen při jízdě, ale i na místě.
Nádrž na 20 l je moc fajn, při spotřebě okolo 4,5 l/100 km nemusím hledat každou chvíli benzínku. Ukazatel paliva je sice spíš orientační, ale hladové oko mě vždy upozorní. Obojí jsou příjemné drobnosti, které na těchto typech motorek často nebývají.
Přední odpružení by mohlo být trochu tvrdší, na našich silnicích a při brzdění se trochu potápí. Brzdy jsou asi odpovídající tomuto typu motorek, většinou používám obě současně a zatím jsem vždy zastavil tak, jak jsem potřeboval a to i v krizových situacích. Mimochodem, těch jsem měl na této motorce již několik, víc než na jakékoliv předchozí (a to jsem jezdil třeba i na FZS 1000, který má 105 kW a 105 Nm při cca 200 kg). Asi je to tím, že se kochám víc, než na kterékoliv jiné motorce. Budu se muset naučit plně soustředit na řízení i při nižších rychlostech a kochací jízdě
Někteří jezdci říkají, že jim nevyhovuje tvar řidítek, ale mně naopak vyhovují maximálně. Užívám si volnou polohu rukou a líbí se mi, jak jde krásně na řidítka zatlačit a díky tomu je pohodové protisměrné řízené.
Vyzkoušel jsem různé typy silnic a povrchů. Vše zvládla se ctí, nejlépe se cítí na pěkném povrchu silnic 1. a 2. třídy, ani na dálnici není brzdou, s opatrností projede i lepší polňačku (ale do terénu samozřejmě není). Nejhorší zážitek byla několikakilometrová jízda po vyfrézované silnici - je dost citlivá na podélné nerovnosti na vozovce.
Úložný prostor pod sedlem je na trochu nářadí. Nějaké brašny jsou nutností. Mám boční brašny, zvažuji kapsu na opěrku a určitě dám pás s kapsou na nádrž.
Na moto bylo při koupi plexi od Givi. Nechám ho tam, je to dobrá ochrana před větrem a muškami a na rozdíl od názorů mnoha jiných, mně se na motorce i líbí.
Motor a výkon motoru zatím plně vyhovují potřebám, pro které jsem si moto kupoval - relaxace, odreagování, radost, kochání se jízdou více méně v rámci povolených rychlostních limitů. Slyšel jsem mnoho názorů, že do roka si pořídím něco silnějšího. Uvidíme
Maximálně mi vyhovuje pohon řemenem. Jezdil jsem na motorkách s řetězem a kardanem. Toto je moje první moto s řemenem, a zatím velká spokojenost.

6.10.2017
Počasí už nepřeje vyjížďkám a tak je čas ohlédnout se za sezónou. Za 2 měsíce po koupi VN 900 mám najeto cca 2.500 km. Zatím velká radost z jízdy a v kombinaci s cestovní Hondou Deauville jsem asi našel pro nejbližší období dobrou kombinaci motorek, která mi vyhovuje.

16.9.2018
Změna je život. Člověk míní a pak sám mění. Vulkán již dělá radost novému majiteli. Věřím, že s ním bude spokojený a že je Vulkán v dobrých rukou. Já jsem s ním najel cca 11.500 km a velká spokojenost. Ale chci vyzkoušet ještě něco vyššího (cestovní enduro), dokud přes něj přehodím nohu

Spai
Spai napsal 22.08.21 v 07:42 10b.

Pěkný stroj

wi_tack
wi_tack napsal 05.10.17 v 13:22

Díky všem za vaše komentáře
Počasí už nám sice nepřeje, ale doufám, že se nám ještě letos podaří vytáhnout naše mašinky ven a třeba se někde potkáme Tak hlavně kolama dolů a někdy někde ahoj

Dzejvi
Dzejvi napsal 12.09.17 v 17:10 10b.

Parádní mašina, užij si jí.

zain1
zain1 napsal 10.09.17 v 09:57 10b.

paráda! myslím, že budeš spokojený!

Bágio1969
Bágio1969 napsal 10.09.17 v 09:52 10b.

Hezká mašinka, hodně štěstí.