Honda CB 500F (2017)

Vlastník Kaaamos
Vloženo 2.9.2017
Aktualizováno 2.8.2022

Univerzální naháč s dostatečným výkonem, kterého ve všech recenzích jenom chválí.
V černé barvě, s "neviditelným" logem na nádrži a částmi motoru v měděné barvě vypadá ponuře magicky.

Motorka koupena od FIRMA:Honda Šenov (Šenov)

Yamaha MT-07 Moto Cage: Špatná komunikace s prodejcem.

První dojmy - Naprosto dokonale robotický japonský zvuk, přesně takový, jaký od Hondy očekáváte. Hodinářská přesnost řazení - člověk v noze přímo cítí kolečka, jak do sebe zapadají. Dobrý posez a ovladatelnost.

Motorku bych doporučil pro - ty, jejichž sen z mládí je: Mít namakané pětikilo!

Doplňky na motorce - Měnil jsem akorát páčky, neboť se jednomu nejmenovanému člověku povedlo položením zlomit brzdovou.
Ještě mám objednané protektory, které mi namontují až pojedu na garančku.

Motku jsem si vybral, jelikož se mi líbila a protože jsem měl jsem před tím Hondu CBF 250, se kterou jsem byl velmi spokojen a kámoši mi říkali, že kdo si jednou zvykne na Hondu, už se na jiných značkách necítí přirozeně. Navíc tento BatBike vypadá hustě a trochu jako z jiného světa!
Zkušenosti zatím jen pozitivní, nejlépe je jí na okreskách, kde je cítit, že je ve svém živlu. Obzvláště, když na cestě do kopce během sekundy na 10 metrech předjíždí loudající se stroje zemědělného lidu. Na dálnicí do ní fouká, avšak do 140 km/h to je na kratší vzdálenost v pohodě. Ve městě při popojíždění OK, ale v horku si pustí ventilátorek za chladičem, což mi signalizuje, že by se chtěla raději protáhnout. Také jsem nechtěně zkoušel jízdu po nerovné šotołině a toto vysloveně nechce.
Mám na tacháči jen pár km - v kuse najeto tak max 60 km - a tak těžko soudit, jak bude bolet člověk po stovce/stovkách km. Snad přijde ještě teplo, abych se mohl jet podívat do slovenských kopečků, což plánuji již dlouho.
Live to ride - ride to live!
—?-
Tak jsem se projel do slovenských kopečků a pocity jsou smíšené, ale silné. 2 1/2 hodiny v sedle mě docela dostaly - slézalo se mi těžce a zadek mě bolel ještě dlouho. Možná je to věkem. Jinak ve všech režimech jízdy paráda. Paráda.
Nejlepší pocit, když stojíte na žel. přejezdu uprostřed vesnice a procházející školáci Vám ukazují palec nahoru. K nezaplacení!

Marty68
Marty68 napsal 06.01.21 v 15:27 10b.

parádní stroj v zajímavé barvě, toho Batmana tam opravdu jde zahlédnout.
Čtivá recenze.
Hodně šťastných km v sedle i mimo něj.

Geodet
Geodet napsal 21.08.18 v 21:59 10b.

Mám starší ségru tvý motorky, ale taky dobrý.

Paladin
Paladin napsal 08.06.18 v 16:41 10b.

Taky jí máš pěknou, 10 bodů posílám.

Kaaamos
Kaaamos napsal 07.09.17 v 19:38

@Shinji: Ok, tak já už se nebojím.

Shinji
Shinji napsal 07.09.17 v 19:07 10b.

Delších cest se neboj. Minulej rok jsem na ní dal cestu Praha - GrossGlockner - Triglav - Korčula a zpět. Moto naložená bagáží a i tak v pohodě.