BMW R 1200 GS Adventure (2012)

Vlastník Artez
Vloženo 29.8.2017
Aktualizováno 11.7.2021

Cestovní enduro byl sen, který se splnil. Ono jezdit se dá na všem, ale to pohodlí je prostě pohodlí.

KTM 1290 Super Adventure: Ceny jsou moc vysoko
Yamaha XT1200Z Super Tenere: To bych musel být eunuch, aby se mi na ní dobře sedělo.

První dojmy - Vyzkoušel jsem kde co, ale první motorka, která mi sedla byla KTM 1290 Super Adventure T. Smutně jsem odcházel z prodejny, protože cena i za jetou byla zcela mimo mé možnosti. Pak jsem narazil na tuhle červenou kočku. Po prvním nasednutí jsme splynuli v jedno tělo a po první tisícovce km jsme si řekli ano. Snad bude sloužit dlouho.

Motorku bych doporučil pro - Velikým mužům (a neméně velkým ženám)

Doplňky na motorce - ESA, ASC, padáky, vyhřívané rukojeti, kufry, ... Prostě strop plné výbavy.

Výběr byl složitý, dlouhý a i únavný. Tímto děkuji všem, kteří mi pomohli radou, zapůjčením, zdejším diskutérům za příspěvky.
Vzhledem k tomu, že moto je používáno ke každodennímu ježdění do zaměstnání vzdáleného více než 100 km, nabíhají mi kilometry celkem svižným tempem. Sem tam jsem se sice už dříve projel na větších motorkách, přesto však nikdy na ničem podobném. Nyní už chápu ty věčné obhajovače (i věčné odpůrce) GSA. Je to veliký, težký, až bych řekl dodávkový. Avšak to bylo přesně to, co jsem hledal. Žádná rychlost, divokost. Kochací způsob jízdy cruiseru spolu s nádherně vysokým vzpřímeným posezem je přesně to pravé pro nás velikány.
Takže jízda skvělá, brzdy mi odpustí mé začátky, podvozek v kombinaci s ESA je poklad. Nejsem tintítko, takže ovladatelnost mi nedělá absolutně žádný problém. Jízda s batůžkem je pro radost řidiče i pro ni samotnou. Úložný prostor je v kufrech nedozírný. Spotřebu se zatím učím, každý den padá níž a níž. Servis zatím jen formou základní prohlídky, poruchy jsem ještě nestihl (doufám, že tomu tak zůstane)
S moto mohu jet všude, kam se jen vejdu. A když sundám kufry, tak i do toho zbytku.
Jestli se dá s moto i dobře cestovat?! To není otázka, to je samozřejmost.

Mr.Petr
Mr.Petr napsal 06.03.18 v 07:52 10b.

pěkný stroj ať dobře slouží

pega
pega napsal 25.01.18 v 17:10 10b.

Třeba ji jednou taky okusím
Jarda

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 30.08.17 v 23:32 10b.

Jakub-SPZ
Jakub-SPZ napsal 29.08.17 v 22:10